השליח במשרד גורניצקי הורשע בזיוף צ'קים של עורכי הדין

שתף כתבה עם חברים

העובד נשפט למאסר על תנאי בעסקת טיעון מקלה למרות שמאז תחילת החקירה הוגשו נגדו שני כתבי אישום נוספים בתיקי סמים, באחד מהם ריצה מאסר ובשני הוא עצור עד תום ההליכים

נכנס למשרדים של עורכי הדין כאשר לא היו במשרד, וגנב צ'קים מהמגירות (אילוסטרציה: freepik)

יעקב כהן (36) מבת ים עבד כשליח וכמזכיר אשר ביצע הגשות ומסירות מסמכים משפטיים מטעם משרד גורניצקי – ממשרדי עורכי הדין הגדולים, בראשו עומד עו"ד פיני רובין, המייצג את אנשי העסקים הבכירים בארץ.
לפי כתב האישום שהוגש נגד כהן ועליו פורסם לראשונה באתר "פוסטה", במהלך עבודתו במשרד במהלך השנים 2015-2017, כהן גנב פנקסי צ'קים של שלושה עורכי דין במשרד, אחד מהם הוא השותף הבכיר עו"ד אבי פילוסוף.

כהן נכנס למשרדים של פילוסוף ושל שני עורכי הדין האחרים כאשר לא היו במשרד, ניגש למגירותיהם, גנב פנקסי צ'קים, זייף על גביהם את חתימותיהם, ורשם סכום ומוטבים פיקטיביים.
לאחר מכן פרט אצל נותני שירותי מטבע (צ'יינג'ים), חמישה מהצ'קים בחתימתם המזויפת של בעליהם, עורכי הדין, וקיבל במזומן סכום כולל של 33 אלף שקל.
בנוסף, שלושה מהצ'קים הגנובים והמזויפים העביר כהן לגורמים אחרים, שניסו לפרוע אותם בחשבונותיהם, בסכום כולל של 18 אלף שקל.

כהן הורשע בעבירות גניבה, זיוף, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה בשלושה אישומים, במסגרת עסקת טיעון עם הפרקליטות שהשיגה הסנגורית שלו, עו"ד רותם טובול.
יש לציין כי מאז שהתגלתה הגניבה וכהן פוטר מהמשרד, הוא הסתבך בפרשות פליליות נוספות.
לפני קבלתו לעבודה במשרד גורניצקי לא היה לו עבר פלילי, אולם בינואר 2020 הוא נשפט ל-13 חודשי מאסר בתיק של סחר בסמים ועסקאות קנאביס.

ביולי האחרון נעצר כהן בשנית בתיק דמוי טלגראס, שזכה לכינוי "צוות מאנקיס" על שם קבוצת טלגרם שהוא ניהל לכאורה ביחד עם שמונה נאשמים נוספים, למכירת קנאביס ללקוחות בכל הארץ. הרשת נחשפה באמצעות סוכן סמוי שהופעל על ידי ימ"ר ירושלים. לפי כתב האישום נגד כהן והאחרים מדובר ברשת גדולה שהתנהלה מחמ"ל בשתי דירות בתל אביב. ביום אחד, נטען, ביצעה הרשת כ-200 עסקאות קנאביס בכל הארץ בשווי של מאות אלפי שקלים.

כהן עצור בתיק "צוות מאנקיס" עד תום ההליכים, כך שלצורך מתן גזר הדין בתיק הגניבה מעורכי הדין, הוא הועלה בשבוע שעבר בהיוועדות חזותית מבית המעצר.
התובעת, עו"ד הדס פתל מפרקליטות מחוז תל אביב, טענה כי בעבירות המרמה בהן הורשע כהן קבוע עונש מאסר מרבי של חמש שנים, דבר המלמד לדבריה על חומרתן.
עו"ד פתל הציגה את ההסדר שנחתם עם הנאשם באמצעות הסנגורית שלו, לפיו תסתפק הפרקליטות בעונש מאסר על תנאי בלבד, בכפוף לכך שהנאשם יפקיד את הסכום שגנב, ויחזיר 33 אלף שקל כפיצוי לעורכי הדין. עו"ד פתל נימקה כי "במארג השיקולים, נלקח בחשבון היעדר העבר הפלילי של הנאשם במועד ביצוע העבירה", חרף העובדה שבינתיים הוגשו נגדו שני תיקים פליליים בעבירות סמים ובאחד מהם כבר הורשע וריצה מאסר.

לדברי עו"ד פתל, הפיצוי המלא שהנאשם כבר הפקיד בקופת בית המשפט, והעובדה שמדובר בעבירות ישנות יחסית (לפני למעלה משלוש שנים) היטו את הכף לכך שתיק זה יסתיים במאסר על תנאי.
עו"ד טובול הצטרפה וציינה כי הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה ולקח אחריות באמצעות הפקדת הפיצויים.
השופטת נעה תבור מבית משפט השלום בתל אביב אישרה בשבוע שעבר את ההסדר.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות