שישה ממשפחת ג'רושי נעצרו בחשד לתקיפת איש עסקים ובניו

שתף כתבה עם חברים

בין בני משפחת ג'רושי לבין איש העסקים יש היכרות חברית ארוכת שנים, הסכסוך נולד מעסקי ההלוואות של שני בניו * הפצועים מסרבים לשתף פעולה, המשטרה הגיעה לחשודים באמצעים טכנולגים, והחרימה את מכוניות היוקרה שלהם

שניים מכלי הרכב שנתפסו (צילומים: דוברות המשטרה)

ניתן לפרסם: היחידה המרכזית במשטרת מחוז מרכז עצרה הבוקר, בתום חקירה סמויה, שבעה חשודים – ביניהם שישה בני משפחת ג'רושי משכונת ג'ואריש ברמלה (6 מרס).
השבעה נעצרו בחשד למעורבות בעבירות אלימות כלפי איש נדל"ן ובניו אשר ניהלו עד לאחרונה עסק לשירותי מטבע באזור המרכז.
על רקע האלימות החמורה שהופעלה במהלך התקיפה של איש העסקים, ובניו, במבצע המעצרים נטלו חלק לוחמי היחידה הטקטית של מג"ב.

ראשית הפרשה לפני כשבוע, עם קבלת דיווח במוקד 100 על צעקות ורעש של שבירת חפצים במגדל יוקרתי ידוע במרכז גוש דן.
שוטרים שהגיעו למקום האירוע איתרו את תושבי הבית פצועים, על פניהם סימני חבלה, ומהומה גדולה בתוך הבית.
חרף הנתונים, בני הבית שנפצעו סירבו בתוקף למסור עדות על נסיבות הפציעות שלהם,
עם הזיהוי לכאורה של התוקפים, הטיפול באירוע הועבר לימ"ר מרכז המנטרת את משפחת ג'רושי. חוקרי הימ"ר פתחו בחקירה ממוקדת במסגרתה אספו ממצאים פורנזיים ותיעודיים בזירה ובסביבתה, לצד הפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים, שהביאו לחשיפה מדויקת יותר של זהות החשודים אשר היו מעורבים בתקיפה.

בין בני משפחת ג'רושי שנעצרו, לבין איש העסקים, יש היכרות ארוכת שנים והם נחשבו לאורך כל הזמן חברים טובים, לרבות בילויים משותפים במיטב המועדונים בתל אביב. למעשה, איש העסקים היה אחד ממקורביהם בקהילה העסקית במרכז הארץ.
ל"פוסטה" נודע כי הסכסוך התפתח על רקע הפעילות של בניו בתחום ההלוואות וגביית החובות. בכוונה או שלא בכוונה הם נקלעו לעימות עם בעל חוב המקורב לג'רושים, ובניגוד לעמדת המשפחה מרמלה הם דרשו לגבות אותו. הג'רושים הגיעו לבית של האבא ודרשו מבניו להגיע, כאשר הם הגיעו התפתח עימות מילולי אשר הפך מאוד לעימות פיזי, שלפי המשטרה הסתיים בפציעות חמורות של בני הבית.

באשר לחשודים שנעצרו, נתפסו גם מספר כלי רכב בבעלותם, לצורך קידום הליך של חילוט.
בכוונת המשטרה להביאם בהמשך היום לבית משפט השלום בראשון לציון, בבקשה להאריך את מעצרם.
"מדובר בפעילות ממוקדת ונחושה שהינה חלק מהאסטרטגיה ההתקפית שמנהל מחוז מרכז כנגד גורמי פשיעה, עד למיצוי מלוא חומרת הדין עימם, במטרה לשמור על שלום הציבור וביטחונו", נמסר מדוברות המשטרה במחוז מרכז.

עדכון: החשודים שנעצרו
החשודים שנעצרו הם בלאל (24), חוסאם (44), מוחמד (20), וואהב (28), עאמר (37) ועלי (19) – כולם בני משפחת ג'רושי.
לאחר חקירה ראשונית הובאו החשודים לבית משפט השלום בראשון לציון, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם ב-15 ימים (6 מרס).
המשטרה מייחסת להם עבירות של התפרצות, קשירת קשר לפשע, תקיפה וחבלה ממשית, החזקת סכין, איומים והיזק לרכוש במזיד.
בפתח הדיון אמר נציג המשטרה כי ב-1 במרס ביצעו החשודים תקיפה של כחמישה קורבנות וגרמו להם לחבלות.

נציג המשטרה סירב לחשוף אם הקורבנות משתפים פעולה עם החוקרים או לא. עם זאת, מהדיון עלה כי שניים מהקורבנות כלל לא בארץ.
עוד צוין כי בידי החוקרים צילומי אבטחה, אך לא נמסר אם האירוע עצמו מתועד.

עו"ד יוסי אשכנזי, שייצג בשמם של עורכי הדין נדיר ברנסי ואורי בר-עוז, הצטרף לטיעונים והכחיש קשר של מרשיו למיוחס להם. הוא הוסיף וציין כי שלושת החשודים שהוא מייצג נעדרי עבר פלילי.

סנגורם של שלושה מהחשודים, עו"ד ירון גיגי, הכחיש את המיוחס למרשיו: "מדובר בקבוצה של אנשים שמכירים את בעל אותה דירה, שיש להם היכרות רבת שנים, הם חברים טובים, שאין ביניהם סכסוך או נקודת מחלוקת. מגיעים אליו הביתה, לא רעולי פנים. הם יודעים שהם מצולמים. בית המשפט כינה את זה פוגרום. מגיעה משטרת ישראל ורואה אנשים פצועים. אותם אנשים לא משתפים איתם פעולה, והם בורחים. השאלה איך יוצקים תוכן למפגש שקרה בבית. אולי קרה משהו ויש משהו שלא מחייב שכל השישה תקפו".

השופט ארז מלמד, שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרם של החשודים בשמונה ימים, עד 13 במרס.

במשטרה מדגישים, כי שוטרי הימ"ר עצרו בשבועות האחרונים ארבעה בני משפחה נוספים, ביניהם אחד שנעצר בחשד לגרימת נזק למצלמות משטרה ועירייה ברמלה, ושלושה בני משפחה נוספים בחשד לדקירת אדם במועדון בצפון. בתום חקירה מואצת הוגשו נגד כולם כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
6 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות