שוטר מג"ב חשוד בדקירה במהלך קטטה סמוך למועדון

שתף כתבה עם חברים

שוטר וארבעה מחבריו נקלעו לתגרה שפרצה סמוך למועדון מוכר בבאר שבע. השוטר חשוד שדקר בליין אחר באמצעות בקבוק שבור. לטענתו מדובר בהגנה עצמית, אבל לפי מח"ש הוא גם שיבש ראיות. ארבעת חבריו שוחררו

atzur400
אילוסטרציה

א', בן 20,  לוחם מג"ב מאשקלון, נעצר על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בחשד שתקף ודקר צעיר במהלך בילוי עם חבריו סמוך למועדון בבאר שבע.

השוטר נעצר יחד עם עוד ארבעה חברים, בחשד שביום שישי (16.6) היו מעורבים בתגרה אלימה עם בליינים אחרים סמוך למועדון המוכר. על פי החשד, במהלך הקטטה דקר השוטר אחד מהצעירים מהקבוצה השנייה באמצעות בקבוק שבור, וזה נזקק כתוצאה מכך לטיפול רפואי בבית החולים "סורוקה".

"מדובר באירוע שנחקר על ידי המשטרה ומח"ש נוכח מעורבותו של איש משטרה", אמרו נציגות מח"ש בדיון להארכת מעצרו של השוטר בבית משפט השלום בראשון לציון. "החשוד גרם לפציעה חמורה לאדם באמצעות בקבוק זכוכית. חלק מהמעורבים ברחו מהאירוע, חלקם נעצרו. הם ברחו מהמקום מבלי לדווח. מי שדקר בפועל זה החשוד הזה".

במח"ש החשידו את השוטר בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות הגורמת חבלה של ממש, שיבוש מהלכי משפט, הפרת  אמונים והעלמת ראיות. בבית המשפט ביקשה מח"ש להאריך את מעצרו בחמישה ימים, ונציגיה ציינו בין היתר כי החשוד לא הסגיר עצמו מיד, אלא רק ביום למחרת.

"מדובר בשוטר מצטיין בעל תעודות הוקרה, שסיים קורס לפני מספר חודשים", אמר סנגורו, עו"ד עמנואל טראץ'. "הוא הלך לבלות ביום שישי בצהריים. לאחר הבילוי, בזמן שהוא וחבריו רצו ללכת לביתם, הם הותקפו על ידי אדם שיכור ושניים נוספים, כאשר במהלך התקיפה הציג עצמו העצור כשוטר וביקש לחדול".

 

לדברי הסנגור, "כאשר העצור יחד עם חבריו באו לעזוב את המקום חזרו התוקפים והחלו לתקוף אותם, לחבוט בהם. לכיוונו של העצור נזרק בקבוק, העצור אשר לא רצה להידקר… אחז בבקבוק ומשליך הבקבוק באותו הרגע תקף אותו באגרוף ובתנועת התגוננות הבקבוק הונף וננעץ בכתפו של התוקף".

shofet avnon guy
השופט גיא אבנון

 

עו"ד טראץ' הוסיף כי "העצור הסביר ארוכות גם למשטרה כי לא היתה לו כוונה להשתתף בקטטה, כל אשר עשה היה כדי להתגונן. מדובר בתנועה אינסטינקטיבית של היד, הוא לא התכוון מעולם לדקור, גם עצם הפגיעה בכתף אינה מעידה על כוונה לדקור. הלקוח התייצב בבסיס והסגיר עצמו ביום שבת. מדובר במי שהיה מבולבל כאשר באותו רגע גם קיבל בשורה מרה על רצח חברתו לצוות (רצח שוטרת מג"ב רס"ר הדר מלכא בפיגוע בשער שכם – מ"פ)".

בתום הדיון קבע השופט גיא אבנון: "בניגוד למצופה מכל אזרח, ובפרט מאיש משטרה, החשוד לא הסגיר עצמו מיד למשטרה, אלא כעבור יום, כשבתווך, כך לפי החשד, בוצעו פעולות לשיבוש החקירה. עיינתי בחומר החקירה ואני סבור כי קם חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו". לאור קביעה זו, השופט נענה חלקית לבקשת מח"ש והאריך את מעצרו של השוטר עד 20 ביוני.

בתוך כך, במקביל לדיון להארכת מעצרו של השוטר, התקיימו בבית משפט השלום בבאר שבע ארבעה דיונים בעניינם של חבריו שנעצרו. הארבעה – תושבי אשקלון ובאר שבע – חשודים בקשירת קשר לפשע, פציעה כשעבריין מזויין ותגרה במקום ציבורי. בדיון בעניינו של אחד מהם קבע השופט כי "אין כל בסיס ביחס לעבירות הפשע ופציעה כשהעבריין מזויין, אלא לכל היותר לעבירות שקשורות לתגרה… מדובר בתגרה שהחלה שלא בטובתו של החשוד ונראה כי החשוד נקלע לסיטואציה שבה הוא ואחרים היו מעורבים בקטטה שהחלה כתוצאה מהשתכרות".

od bar tzyon ester 150    
עו"ד אסתר בר ציון    

נוכח דברים אלו, השופט הגיע למסקנה כי רמת החשד אינה מצדיקה את הישארותם של הארבעה – המיוצגים על ידי עורכי הדין אסתר בר ציון, שרון וקנין ולילך אללוף – במעצר, והורה על שחרורם.

עו"ד בר ציון מסרה בתגובה: "מצערת העובדה, שבילוי תמים ומהנה של אזרחים נורמטיביים וישרי דרך מסתיים בתוצאה כואבת. מרשי לא לקח חלק בקטטה, שהתפתחה כתוצאה מהתנהגות אלימה ובריונית של אחרים, למרות שהותקף מילולית ופיזית וניתן היה להבחין בחבורות על פניו. בית המשפט בצדק שחרר מיד את מרשי תוך שהינו מדגיש שאין לו כל קשר לאירוע הדקירה. מרשי בחור צעיר, נורמטיבי, ששרוי בהלם מוחלט מחוויית המעצר הקשה שנכפתה עליו על לא עוול בכפו".

עו"ד וקנין מסר: "אנחנו שמחים שבית המשפט הבין שבעניינם של מרשיי אין שום ראיות והורה על שחרורם". 

עדכון (20.6.17)

השוטר החשוד שוחרר למעצר בית עד 23 ביוני ובתנאים מגבילים נוספים. 

עדכון (2.9.18)

בשימוע בטרם הגשת כתב אישום שנערך לשוטר, קיבלה מח"ש את טענות עו"ד גיא פלנטר כי השוטר פעל מתוך הגנה עצמית ומששוכנעה מח"ש כי נתקיים הסייג לאחריות פלילית – החליטה על סגירת התיק.

עו"ד גיא פלנטר

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות