עבודות שירות לבעל שהיכה את אשתו בחודש החמישי להריונה

שתף כתבה עם חברים

השופטת התחשבה בהליך הטיפולי שהוא עובר ובעובדה שבני הזוג שבו לחיות יחד לאחר מספר חודשים בהם הבעל היה עצור ובהרחקה

 couplebehinde freepik1
 אילוסטרציה: FREEPIK

שופטת בית משפט השלום בחדרה, טל תדמור-זמיר, גזרה ארבעה חודשי עבודות שירות על גבר שהיכה את אשתו בעת שהיתה בהריון.

לפי כתב האישום נגד הגבר (30), ב-15 בינואר 2015, בעת שאשתו היתה בחודש החמישי להריונה, הוא דחף אותה לעבר משקוף, ולאחר שנפלה ארצה, בעודה שוכבת על הרצפה, הניח את רגלו על בטנה, אחז בשערותיה והטיח את ראשה ברצפה. האישה ניגשה לחלון חדר השינה וזעקה לעזרה, אולם בעלה הניח ידו על פיה, אחז בשיער ראשה וגרר אותה לסלון הבית. בעקבות המקרה, האישה החלה להכות בידיה על בטנה, תוך שהיא אומרת לבעלה כי אינה מעוניינת בעוד ילדים ממנו. כתוצאה מאלימותו של הבעל, לאישה נגרמו חבלות של ממש, ובין היתר דימום מהרחם.

לאחר שהאישה התלוננה נגד בעלה, הוא נעצר, וגם לאחר ששוחרר – הורחק מאשתו לתקופה של מספר חודשים. בשלב מסוים שבו הבעל ואשתו לחיות יחד, ולאחר שהנאשם השתלב בהליך טיפולי, הוכן בעניינו תסקיר של שירות המבחן, שהמליץ להטיל עליו מאסר בפועל אותו הוא ירצה בעבודות שירות. זאת על רקע דברי אשתו לפיהם היא אינה פוחדת ממנו. האישה, ששוחחה בעצמה עם שירות המבחן, אמרה בראיון שנערך איתה כי האירוע המתואר בכתב האישום קרה כתוצאה מהריונה ומ"כישוף שהוטל עליה".

od masarwe amir glasses 200 200 
 עו"ד אמיר מסארווה

למרות המלצת שירות המבחן, התביעה ביקשה לגזור על הבעל עונש מאסר בפועל, אולם הסנגור, עו"ד אמיר מסארווה, עתר לגזור על הבעל מאסר אותו ירצה בעבודות שירות. הסנגור טען, כי הבעל התחרט על מעשיו, הודה במיוחס לו ואף מגלה מוטיבציה גדולה בהליך הטיפולי שהוא עובר. הוא הוסיף כי כתב האישום המקורי – לפני שתוקן – היה חמור יותר, וכי יש לזכור שהנאשם והמתלוננת חובקים כעת שלושה ילדים.

השופטת תדמור-זמיר הסכימה עם הסנגור, וציינה כי "יש לזכור שהנאשם והמתלוננת שבו לחיות יחדיו ושניהם מדווחים על שיפור בחייהם המשותפים", ציינה השופטת תדמור-זמיר בגזר הדין, ומלבד עבודות השירות, הטילה על הנאשם גם מאסר על תנאי וצו מבחן לתקופה של שנה וחצי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות