אישום: חתך את אחיו בפניו עם שבר בקבוק

שתף כתבה עם חברים

אחרי שבית משפט השלום האריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים, המחוזי קיבל את ערעור הסנגור ושחרר אותו למעצר בית שיהווה "הפרדת כוחות"

bakbuk shavur
סכסוך מתמשך בין האחים (אילוסטרציה)

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, ארז פורת, הפך את החלטת בית משפט השלום בקריות ושחרר בתנאים מגבילים צעיר הנאשם בפציעת אחיו בנסיבות מחמירות. לפי כתב האישום, ב-19 בנובמבר הצעיר חתך את אחיו בפניו באמצעות שבר זכוכית מבקבוק, על רקע סכסוך מתמשך ביניהם.

עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים, בטענה שמדובר בעבירת מסוכנות. למרות שהוצגה בפניו חלופת מעצר שנמצאה אפקטיבית, שופט בית משפט השלום בקריות, ד"ר שלמה מיכאל ארדמן, החליט להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים. את החלטתו נימק השופט, בין היתר, בכך שהנאשם עצמו "הבטיח" לדקור את אחיו פעם נוספת. השופט הוסיף וציין כי מערכת היחסים בין האחים מורכבת מאוד, וכי ברקע כתב האישום הנוכחי נמצאת תקיפה נוספת, שבעטיה הוצא צו הרחקה ביניהם.

od shaham ran 195 210
עו"ד רן שחם

סנגורו של הנאשם, עו"ד רן שחם, לא השלים עם ההחלטה וערער עליה לבית המשפט המחוזי, שם טען כי החלופה שהוצעה – מעצר בית בבאר שבע, רחוק מהאח שהותקף ובפיקוח אביו ואחותו של הנאשם – הינה חלופה מרוחקת, ראויה ואפקטיבית, שתביא ל"הפרדת כוחות" בין האחים. הסנגור הוסיף והדגיש כי עברו של הנאשם נקי.

התביעה טענה מנגד, כי מדובר באירוע אלימות חמור, שעשוי היה להסתיים באופן קשה יותר.

השופט פורת החליט לקבל את הערר וציין בהחלטתו כי אמנם מדובר בעבירת מסוכנות, אולם ניתן להסתפק בחלופת המעצר. לכן שחרר אותו למעצר בית בבאר שבע, בכפוף לתנאים כספיים נוספים. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות