מבזקים+
פלילי | פשיעה חמורה | אסירים | נוער
0543001311 מידע מורחב

המשטרה ויתרה על בדיקת מצלמות אבטחה והשופט זיכה נאשם בתקיפה

הסנגור טען כי עקב המחדל לא ניתן לדעת מה בדיוק קרה בתגרה שהתרחשה בפארק משחקים בראשון-לציון * השופט מיכלס: "עקב אי מיצוי החקירה מצאתי שאין מקום להרשעה, אף בעבירה הקלה יותר"
הטכנולוגיה היא מלכת הראיות החדשה. הסנגור על תקינות המצלמות

בחודש ספטמבר 2020 הגיע תושב בת-ים (39) יחד עם בני משפחתו המורחבת לפארק "נאות שקמה" בראשון-לציון, בו מצוי מתחם משחקים רחב ידיים ומתחם סקייט-פארק, מהגדולים בארץ. במקום שהו משפחות רבות שהגיעו ליהנות מעוד שבת קייצית. בשלב מסוים התפתח ויכוח מילולי בין הנאשם לצעירה תושבת חולון, עקב עימות בין הילדים של שני הצדדים. עד מהרה יצא הוויכוח משליטה.

בכתב-האישום שהוגש לימים נגד הגבר ציינה התביעה, כי באותה העת בו פרץ הוויכוח היה הנאשם תחת השפעת אלכוהול. עוד נטען, כי לאחר דין ודברים בינו ובין המתלוננת, איים הנאשם לתת לה סטירה ובשלב זה אז הגיעו למקום אביה של הצעירה, בעלה וגיסה. עוד נטען בכתב-האישום, כי בשלב מסוים דחף הנאשם את המתלוננת, זו נחבטה על הקרקע וכתוצאה מכך שברה את ידה הימנית. מכתב -האישום עולה כי הנאשם גם היכה באגרופים את בעלה של המתלוננת, ודחף את אביה.

שוטרים מתחנת ראשון-לציון שהגיעו לפארק המשחקים עצרו את הנאשם ולמרות גרסתו העקבית, לפיה הוא זה שהותקף ראשון וכי הוא זה שנדחף לכיוון המתלוננת, הוגש כתב אישום רק נגדו.

עו"ד דן גרינברג המייצג את הנאשם ציין בבית-המשפט מספר קשיים משמעותיים שעולים מסעיפי האישום נגד מרשו. המרכזי בינהם הוא, שהמשטרה לא תפסה את מצלמות האבטחה המצויות בפארק, כדי לקבל תמונת מצב אמיתית למה שהתרחש בזמן התגרה. עו"ד גרינברג אף הציג אישור רשמי של עיריית ראשון-לציון, שהמצלמות במקום עבדו ביום האירוע.

עו"ד גרינברג, הביא לזיכוי מרשו (ארכיון)

השופט עמית מיכלס מבית-משפט השלום בראשון-לציון, ציין בפסק-הדין כי אכן מדובר במחדל משמעותי. "מחדלה העיקרי של יחידת החקירות בא לידי ביטוי בוויתור על בדיקת מצלמות האבטחה שהיו במקום, על אף שידעה על קיומן ועל אף שידעה שישנה מחלוקת עובדתית בעניין המכות", לשון השופט.

לפי כך החליט השופט מיכלס לזכות את הנאשם מחמת הספק (4 בינואר). "מצאתי שקיימים חורים בעדויות של עדי התביעה, להם לא ניתן הסבר מספק", ציין השופט בהכרעתו. "נמצאו סתירות משמעותיות בחלקים מרכזיים של ההתרחשות. ככל שאכן היה מדובר בתגרה, הדעת נותנת שהיה מקום להאשים את כל המעורבים ולא רק את הנאשם. עקב אי מיצוי החקירה, נותר ללא מענה הספק בשאלה האם גם המתלוננים נקטו באלימות וככל שהתשובה תהיה חיובית, מי נקט ראשון באלימות. במצב דברים זה, מצאתי שאין מקום להרשיע את הנאשם, אף בעבירה הקלה יותר של תגרה, בהינתן שהוא היחיד מבין המעורבים שהועמד לדין".

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן