כתב אישום: גידלו 100 ק"ג קנאביס בבית השייך לשופט מחוזי בדימוס

שתף כתבה עם חברים

השופט אהרן אמינוף השכיר בית בן שלוש קומות בעפולה, שהושכר בשכירות משנה לצעיר שהקים בו מעבדת קנאביס עם 950 שתילים. הסנגור יבקש להעביר את המשפט למחוז אחר: "לא ראוי שכתב אישום יוגש בבית משפט שבו כיהן אחד מעדי התביעה המרכזיים"

כתב אישום שהוגש נגד שני צעירים מייחס להם גידול צמחי קנאביס במעבדה שהקימו בדירה בעפולה. לכאורה, עוד סיפור על מעבדה אחת מיני רבות, אלא שבמקרה הזה – מדובר בדירה השייכת לשופט מחוזי בדימוס, שפרש מכס השיפוט לפני מספר שנים ובזמנו נחשב לשופט דייקן ומחמיר ביותר.

הנאשמים הם ולדיסלב פוקלונסקי (26) מעפולה וארטיום שטנפר (27) מקריית אתא. לפי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת, ב-19 ביוני שכר חברם של שני הנאשמים בית בן שלוש קומות בעפולה מאהרן אמינוף, תושב עפולה בעצמו ושופט מחוזי בדימוס. לפי האישום, ב-18 באוגוסט שכר פוקלונסקי את הבית בשכירות משנה, במטרה להקים בו את המעבדה. ואכן, נטען כי הוא רכש ציוד בעשרות אלפי שקלים והקים מעבדה "לתפארת", שבה גידל יחד עם חברו שטנפר כ-950 שתילי קנאביס במשקל כולל של כ-100 ק"ג נטו. בכתב האישום נטען כי השניים החזיקו במעבדה גם את כל הציוד הדרוש לגידול, ובין היתר גופי תאורה, מזגנים, שנאי חשמל, מפוחים, מדי טמפרטורה, שעוני שבת, כבלים, משקל אלקטרוני ועוד.

השופט בדימוס אהרן אמינוף

השופט בדימוס אמינוף (81) כיהן כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת וכמזכיר של שלוש ועדות חקירה ממלכתיות: "ועדת עציוני", "ועדת ויתקון" ו"ועדת אגרנט". בצעירותו היה חלוץ מרכזי בבית"ר ירושלים, ונמנה עם שחקני בית"ר המפורסמים במשך 14 שנה בין השנים 1955-1969. בשנים 1971 ו-1972 הוא אף אימן את קבוצת הכדורגל של המוסד לביטוח לאומי. אמינוף מופיע בכתב האישום כאחד מעדי התביעה, כך שאם הצדדים ינהלו משפט הוכחות ולא יגיעו להסדר, לא מן הנמנע כי הוא יגיע לבית המשפט להעיד. כך או כך, ההגנה תבקש לנהל את המשפט בבית משפט במחוז אחר ולא בין כותלי בית המשפט המחוזי בנצרת, על מנת למנוע מצב שבו מי שידון בתיק יהיה אחד מהקולגות לשעבר של השופט בדימוס.

הפרקליטות טוענת כי בידיה ראיות טובות להוכחת אשמתם של הנאשמים. בין היתר היא מחזיקה בהודאתו של פוקלונסקי, וגם בהודאה של שטנפר אשר טוען כי גידל את הסמים עבור חברו. כתב האישום מייחס לשניים ייצור הכנה והפקה, החזקה ושימוש שלא לצריכה עצמית והחזקת כלים. לפוקלונסקי הרשעות קודמות, האחרונה שבהן משנת 2014 בגין עבירת סחר, שבגינה נידון ל-18 חודשי מאסר. לשטנפר שתי הרשעות קודמות, האחרונה שבהן משנת 2019 בין עבירת גידול סמים והחזקת כלי גידול, בגינה ריצה עבודות שרות. עקב הרשעתו בתיק הזה, תלוי נגדו מאסר על תנאי שקרוב לוודאי יופעל במידה ויורשע בעבירות נשוא התיק הנוכחי. יש לציין כי נגד הצעיר ששכר את הדירה מהשופט בדימוס והשכיר אותה לפוקלונסקי, לא הוגש כתב אישום.

עו"ד שלומי שרון

סנגורם של הנאשמים, עו"ד שלומי שרון, אמר בתגובה: "לא ראוי בעיניי שכתב אישום יוגש בבית משפט שבו כיהן אחד מעדי התביעה המרכזיים. לא יכול להיות שעונש ייגזר על נאשם על ידי חבריו לשיפוט של שופט שפרש בשנים האחרונות והיה דומיננטי במיוחד בתקופת כהונתו. כל נאשם היה חושש באופן טבעי שהמשפט שלו יוטה לחומרה בגלל ששופטים שמכירים באופן אישי את בעל הדירה יבואו בחשבון במסגרת גזירת העונש. ולכן אנחנו סבורים שעל מנת שייעשה דין הוגן ומאוזן ראוי שהתיק הזה יועבר לשמיעה במחוז אחר".

השופט בדימוס אמינוף אמר בתגובה לאתר "פוסטה": "השכרתי את הדירה למישהו והוא השכיר את הדירה בשכירות משנה לאחרים בניגוד לסעיף מפורש בחוזה שאסור לו לעשות. המצב הוא שאני לא מכיר אותם, לא יודע מי הם, לא יודע מה הם. במשטרה שאלו אותי אם אני מכיר אותם, הודעתי שמעולם לא שמעתי את השם שלהם ולא מכיר אותם". לגבי עמדת הסנגור להעביר את המשפט למחוז אחר, אמר אמינוף: "אני לא צריך להביע את עמדתי. שבית המשפט יביע את עמדתו. הם מגישים בקשה, בית המשפט יביע את העמדה שלו. למה אני צריך להביע? אני כבר פנסיונר".

מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה: "אכן, השופט אהרן אמינוף כיהן כשופט בבית המשפט המחוזי בנצרת, ופרש מכס השיפוט באוקטובר 2008. ככל שהסנגור סבור כי יש קושי בהעדתו בבית משפט זה, פתוחה בפניו הדרך לפנות בבקשה מתאימה לגורם המוסמך".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות