שחרור מוקדם לאחד ממורשעי תיק דריסת הזמר הקווקזי

שתף כתבה עם חברים

המשטרה התנגדה והציגה מידעים מודיעיניים, אבל ועדת השחרורים ציינה את ההליכים הטיפוליים שהאסיר עבר בכלא חרמון

שינוי משמעותי מאחורי הסורגים. ג'סון טל

ועדת השחרורים במקום מושבה בכלא צלמון הורתה על שחרורו המוקדם של ג'סון טל (30), שנשפט ל-39 חודשי מאסר בתיק דריסת הזמר הקווקזי.

לפי כתב האישום שהוגש בזמנו נגד טל ונגד ליאור בפרי, הם קיימו פעילות עסקית משותפת עם הזמר המוכר בקרב קהילת יוצאי קווקז בארץ, ושהקליפים שלו צברו עשרות אלפי צפיות ביוטיוב.
נטען כי על רקע חוב כספי של הזמר לנאשמים (כנראה 50 אלף שקל), הם החליטו לפגוע בו וב-18 בנובמבר סמוך לחצות הגיעו לאולם אירועים בו הופיע הזמר ברחוב שארית ישראל בתל אביב, ארבו לו בקרבת מקום, וכאשר עמד סמוך לרכבו ושוחח בטלפון, דהרו לעברו הנאשמים ופגעו בו עם רכבם.

לאחר הפגיעה המשיכו בנסיעה מבלי לעצור ונמלטו. אמרגנו של הזמר עוד ניסה לחסום את נתיב ההימלטות באמצעות רכבו, אך הם הצליחו לברוח תוך פגיעה ברכב של האמרגן ובשני רכבים חונים. אחר כך נטשו את הרכב בקרבת מקום.
כאשר טל נעצר בדירה בתל אביב, נמצאו ברשותו 764 גרם קנאביס.

טל הורשע בעבירות חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות והחזקת סמים שלא לשימוש עצמי. בתיק נוסף הוא הורשע בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית והחזקת אגרופן.

לאחרונה הגיש טל בקשה לשחרור מוקדם באמצעות עו"ד אלינה כרסנטי, בה נטען כי בעת מאסרו לקח חלק בקבוצות טיפוליות ושולב בעבודה במרכז יצרני. כמו כן צוין כי שולב במחלקה להתמכרויות בכלא חרמון, משם נמסרו לגביו חוות דעת חיוביות, לפיהן הוא שואף לחיים נורמטיביים מחוץ לכלא. לכן הרשות לשיקום האסיר (רש"א) מצאה אותו מתאים לתוכנית שיקומית במסגרתה לאחר שחרורו ישהה בקהילה טיפולית בצפון.

המשטרה התנגדה לשחרור המוקדם על רקע מידע מודיעיני לפיו טל עדיין מעורב בעבירות סמים, אולם חברי הוועדה קבעו כי מדובר במידע לא עדכני, שהתקבל בטרם השתלב האסיר בהליכים הטיפוליים.

"לא נעלמו מעינינו המידעים המודיעיניים, ואולם בפועל האסיר לא הודח מהמחלקה בכלא חרמון ומכאן שהגורמים הרלבנטיים בשב"ס לא סברו שיש במידעים אלה חומרה יתרה", צוין בהחלטת הוועדה בראשותה של השופטת בדימוס ברכה סמסון, "ניתן לומר באופן כללי שהתנהגותו בכלא היתה תקינה…".
סיכומו של דבר, טל שוחרר לקהילה טיפולית בצפון בהתאם לתוכנית שהוכנה עבורו על ידי רש"א.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות