הסולחה והשחרור של החשוד בתאונת פגע וברח בבית ברל

שתף כתבה עם חברים

תושב טייבה שנעצר בחשד שפגע למוות ברוכב אופניים חשמליים שוחרר למעצר בית, וכך גם חשוד בסיוע שהואשם גם בהחזקת סמים * בינתיים סמוך לחברון: סולחה בין משפחת החשוד לבין משפחת המנוח

זירת התאונה והמנוח ראאד עבד אל רחמן עותמאן עמר

בית משפט השלום בפתח תקווה הורה לשחרר ממעצרו את ליית חאג' יחיא (21) מטייבה, החשוד בתאונת פגע וברח בבית ברל (28 יולי).
כפי שפורסם, חאג' יחיא נעצר בחשד שנהג ברכב שפגע למוות בראאד עבד אל רחמן עותמאן עמר, רוכב אופניים בן 25 ממזרח ירושלים. לפי החשד, מיד לאחר התאונה ברח החשוד מהמקום. המשטרה ייחסה לו הפקרה לאחר פגיעה, גרימת מוות ברשלנות, נהיגה בשכרות ועוד.

תחילה, בהסכמה בין סנגורו של החשוד עו"ד יוסף מסארווה לבין המשטרה, הוארך מעצרו של החשוד עד יום חמישי שעבר (28 יולי). לקראת דיון נוסף בבית משפט השלום בפתח תקווה, הגיעו הסנגורים – עו"ד מסארווה ועו"ד ג'אבר סאגד ממשרדו – להסכמה עם המשטרה לפיה החשוד ישוחרר בערבות למעצר בית עד 18 באוגוסט.

הקוקאין שנתפס ברכבו של החשוד בסיוע (צילום: משטרה)

כזכור, בשבוע שעבר עצרה המשטרה חשוד נוסף, אנס מסארווה (22), בחשד שסייע לחאג' יחיא לאחר התאונה. ברשותו של מסארווה – שהיה דרוש לחקירה אך לא התייצב – נמצאו סמים מסוג קוקאין בכמות שלא לצריכה עצמית.
מסארווה הכחיש את המיוחס לו וטען כי הסמים אינם שייכים לו. הוא הובא לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם מעצרו הוארך גם כן עד 28 ביולי, אולם המשטרה לא הצליחה לגבש נגדו תשתית ראייתית בכל הקשור למעורבות בתאונה. לכן הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו החזקה או שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד פקד טל חיים ניסנוב, מסארווה החזיק ברכבו 24 שקיות קוקאין במשקל של 10.5791 גרם. במקביל הוגשה נגדו בקשה למעצר עד תום ההליכים, למרות שאין לו עבר פלילי.
סנגורו של מסארווה, עו"ד שאדי נאטור, הסכים לקיומן של ראיות לכאורה אך ביקש לבחון חלופת מעצר. "מדובר במשיב נעדר עבר פלילי מכל סוג, מבלי להקל ראש בכמות הסם והסוג, אך זו כמות שבית המשפט 'יכול' לסבול. אני אבקש להציע חלופת מעצר".

התביעה התנגדה לשחרורו של מסארווה למעצר בית בפיקוח שני קרובי משפחה, וטענה כי לאחד המפקחים יש אישור שימוש בקנאביס רפואי ותיק סגור על החזקת סמים. לכן, לשיטתה, אין ראוי שיפקח על נאשם בסחר בסמים.
השופט עודד מורנו החליט לשחרר את מסארווה למעצר בית. "איני סבור שיש לפסול את אחד המפקחים בעילה של תיק סגור שכלל לא הוצג לבית משפט", קבע השופט. תחילה הודיעה התביעה כי בכוונתה להגיש ערר על ההחלטה, אך לאחר זמן קצר חזרה בה ומסארווה שוחרר למעצר בית.
עו"ד נאטור המייצג את אנס מסארווה: "החלטת בית המשפט מאוזנת, צודקת ונכונה. מרשי מאמין בצדקת דרכו. נגיב בהתאם במעמד הקראת כתב האישום".

המפגש בין המשפחות וחתימת הסולחה (נלקח מאתר panet)

יש לציין כי במהלך סוף השבוע שעבר התקיימה סולחה בין משפחת המנוח ממזרח ירושלים לבין משפחת החשוד חאג' יחיא. משפחתו של חאג' יחיא הגיעה למפגש הסולחה בכפר דורה שליד חברון, שם מתגוררים בני משפחת המנוח, וניחמו אותם. למפגש הגיעו גם שייח'ים ומכובדים אחרים משתי המשפחות. הצדדים ציינו כי במפגש "סוכמו תנאי ההסכם והבעיה הסתיימה".
אחד השייחים שארגן את המפגש אמר בנאומו: "אנו מרחמים על נפשו של הנפטר ומנחמים את משפחתו… למגזר הערבי יש מספיק בעיות, ועלינו לפתור את כל בעיותינו באמצעות הבנה וכלים שלווים. אנו מביעים את שביעות רצוננו מההסכם ומקווים שכל עמנו ייהנו משקט ורווחה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות