פוסטה והסגר – עו"ד פאדי אסעד: לומד להכיר את התאומים שלו, ושותה עראק לבנוני

שתף כתבה עם חברים

פרויקט מיוחד על עורכי דין בימי קורונה: פאדי ואשתו הרופאה חובקים תאומים שלא ראו את הסבא והסבתא כבר חודש, מתעמק בסוגיית המעצרים בתקנות לשעת חירום, מודע לכך שהקורונה מחזקת את הדו קיום אבל מאוכזב מהמדיניות האנטי ערבית בפוליטיקה הישראלית

עו"ד פאדי אסעד, נשוי לג'ומאנה (רופאה פנימית בית חולים איכילוב), אב לתאומים בני חצי שנה (הבן וארד, הבת לור), וכלב, מתגוררים בחיפה.

מה בעבודה?
"לפני משבר הקורונה עבדתי באטרף של החיים. מאז ימי בפרקליטות מחוז תל אביב, יומיום ביקרתי בבית משפט ולא היתה לי הפריבילגיה לנוח לרגע, תמיד עבדתי: או מופיע בבתי משפט או מכין את הדיונים להמשך. לאור העובדה שהמשרדים שלי הם בתל אביב ונצרת, אני בקושי יוצא מהבית עקב ההגבלות. יש ירידה מאוד משמעותית בעבודה, ואני שומע את זה מכל הקולגות. האתגר הגדול היום הוא לשמור על שגרה, כי אנחנו במדרון חלקלק, בקלות אפשר להישאב למקום שקשה לצאת ממנו. עבודה זה כמו ספורט, כשעושים מפתחים כושר, אם מזניחים קשה לחזור לכושר. במקצוע שלנו הידע זה הכול, תמיד יש חידושים ואתה חייב להיות מעודכן, זה הנשק".

הצד החיובי?
"יש לי במשרד המון משימות שלא היה לי זמן לעשות לפני כן, אז כרגע אני מתעסק בזה. למשל, להתעדכן בפסיקה, לחזק את דף הפייסבוק, לנסות להביא קליינטורה חדשה. צריך ראש צלול כדי להוציא את הדברים האלה לפועל. מבחינה משרדית יש יתרון אדיר למשבר. אני עובד על תיקים שקבועים לעוד מספר חודשים. מוצא את עצמי תוך כדי תנועה לומד את ההתייחסות של בתי המשפט לתקנות שעת חירום, מתעדכן בפסיקה העוסקת בסוגיית מעצרים לאור התקנות. מי שמעודכן יותר, ומבין יותר טוב, יכול לזקוף לעצמו הצלחות. יש המון תיקים שבימים כתיקונם ברירת המחדל היתה מעצר. כיום בגלל משבר הקורונה משחררים הרבה יותר עצורים".

מפרגן למשפחה?
"אשתי הרופאה בחופשת לידה, אבל לנוכח המתב אמורים לקרוא לה בקרוב לשוב לבית החולים ולקצר את חופשת הלידה. כאשר היא תחזור לעבודה יהיה לנו קשה עם הילדים, ואני איאלץ לתמוך. לפני המשבר היתה לי פחות תקשורת עם הילדים, עכשיו יש לי יותר זמן איכות איתם ועם האישה, כולנו מתקשרים הרבה יותר. למרות שהתאומים בני חצי שנה בלבד, אני מזהה את ההתפתחות שלהם ולומד להכיר כל אחד מהם בנפרד. אני מוצא את עצמי מדבר כמו תינוק ונהנה מהאופן שבו הם מתפתחים. הם רק בני חצי שנה, אבל מאז שנחתה עלינו הקורונה הבנתי עד כמה הם גדלו".

ובינתיים מאחורי הסורגים?
"זה רק עניין של זמן עד שנגיף הקורונה יתפשט גם בבתי הכלא. היה לי תיק גניבת רכב בצוותא, והלקוח שוחרר לפני קבלת תסקיר לאור משבר הקורונה. בית משפט השלום דחה את הדיון עד לאחר קבלת תסקיר, אבל בערר שהגשתי לבית משפט המחוזי טענתי שעצם המעצר הוא סכנה, כי אפשר בקלות להידבק".

מבשל?
"מפתח את כישרון הבישול. מבשל בעיקר דגים ופירות ים, ושותה יין או ערק לבנוני".

מה חסר?
"החופש, לצאת מתי שאני רוצה, לפגוש חברים, להסתובב בטבע בלי לחשוב איפה אני נמצא ובאיזה מרחק אני מחוץ לבית. מת להתרחק מהמסיכות ומהאלכוג'ל. מת להסתובב חופשי בכל הארץ עם מי שאני רוצה. חסר לי גם לפגוש את המשפחה. את ההורים שלי אני לא רואה, כי הם מבוגרים ונמצאים בקבוצת סיכון. מה שקשה זה שהילדים גדלו, ועבר כבר חודש מאז שהם ראו לאחרונה את הדודים שלהם ואת סבא וסבתא, חודש לתינוק זה משמעותי. כל העולם שלהם היום הוא סביב אבא ואימא, המקסימום זה שאנחנו מדברים עם המשפחה בזום, לא ברור עד כמה הם מבינים."
היה למשל את חג הדקלים הנוצרי (5 אפריל), שזה היום בו ישו הגיע לירושלים והמאמינים שלו קיבלו אותו בעצי דקל. בימים כתיקונם אנחנו חוגגים את החג בכך שאנחנו אוכלים ארוחת ערב משפחתית, מתלבשים יפה והולכים למיסה. בכל שנה יש תמונה מסורתית. לילדים זה היה אמור להיות החג הראשון, אבל השנה אין כלום, אנחנו רק רואים את המיסה בטלוויזיה".

מה למדת?
"שכל העולם נכנס לפרופורציה, יש דברים שאנחנו לא מעריכים אותם ביומיום. למשל, לנשום אוויר. כל האנשים שמונשמים במכונות הנשמה נלחמים כדי לנשום. אני לומד להעריך טיולים בטבע, והתובנה היא שאנחנו לא האדונים של העולם, יש טבע ויש לו זכות קיום. כל מיני דברים שנעלמו לנו בגלל המירוץ אחרי הכסף. מסין ועד אמריקה כולם מתמודדים עם אותה בעיה באותה נקודת זמן. גם בתוך ישראל, ערבים ויהודים נלחמים מאותו צד באויב משותף, הקורונה, שהביאה לדו קיום והיא אומרת לנו שנועדנו לחיות ביחד".

מה לובש בימי קורונה?
"אני משתדל לקום לעשות הליכה עם הכלב ולהתלבש כאילו אני הולך למשרד. אני מחליף בגדים כל יום ושומר על שגרה, כי זה יכול להשפיע על החיים. אני אמנם לא מתלבש מכופתר אבל גם לא הולך עם כפכפים".

מתי ייגמר?
"בגלל המוכנות של משרד הבריאות וההכנות של בתי החולים – המשבר יימשך עד הקיץ. בתי החולים עובדים במתכונת חירום וממשיכים להתכונן לאירוע רב נפגעים. לצערי המשבר לא ייגמר בזמן הקרוב".

פוליטיקה?
"לפי מה שהבנתי, המשמעות של פוליטקה בארצנו היא שהעיקר לא לשבת עם הערבים. זה מה שאני מבין מהמהלך של גנץ. אני תמכתי בכך שתקום ממשלת מיעוט. אני כערבי תמכתי במהלכים שישנו את השלטון, כי ניזוקתי מהמדיניות של נתניהו. בתור בן אדם אולי אפשר ללמוד מנתניהו המון, אבל בתור ערבי אני תומך בכל מהלך נגדו. נתניהו מתייחס אלי כאזרח סוג ב' ומתייג אותי כתומך טרור. לכן מה שקרה עכשיו בפוליטיקה זו אכזבה, גנץ ויתר על הליכה למשא ומתן עשיר ומגוון, והלך על משא ומתן דל שומן".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות