נשיא מועצת העיתונות, השופט מלצר דן עם המפכ"ל והתריע על עיכוב עיתונאים

שתף כתבה עם חברים

בעקבות עיכוב עיתונאי "הארץ" גידי וייץ, סיכמו מלצר ושבתאי כי כל עיכוב של עיתונאי בעתיד על ידי שוטר יאושר על ידי קצין בדרגת תנ"ץ

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי נפגש ביום חמישי עם נשיא מועצת העיתונות, שופט בית המשפט העליון בדימוס חנן מלצר וממלאת מקומו עו"ד אורנה לין, לבקשתם (13 ינואר). הפגישה התקיימה לאור שני מקרים שהתרחשו לאחרונה שבהם עיתונאים עוכבו לחקירה, גם לאחר שהזדהו כעיתונאים.

הפעם האחרונה היתה בחודש שעבר, כאשר תחקירן "הארץ" גידי וייץ נעצר ונאזק בידיו וברגליו בתואנת שווא כי הפריע לשוטר, והובל לתחנת לב תל אביב רק משום שפנה לשוטרים שתשאלו פועל באתר בנייה במרכז תל אביב, ושאל לפשר מעשיהם. וייץ הוכנס לניידת ומכשיר הטלפון שלו נלקח. בתחנה נעשה עליו חיפוש גופני, ולפני שהוכנס לתא מעצר, הורה מפקד התחנה לשחררו בלא תנאים.
נשיא מועצת העיתונות, השופט בדימוס מלצר אמר למפכ"ל כי אין מקום שהמשטרה תעכב או תעצור עיתונאים בעת שהם מבצעים את שליחותם ומזדהים כעיתונאים. השופט מלצר הזכיר כי הוסכם על נוהל משטרתי בעניין, אשר אושר בבג"ץ לפני מספר שנים בעקבות עתירה של ארגון העיתונאים.
מפכ״ל המשטרה הודיע בשיחה כי יפעל להטמעת הנוהל הנוגע לפעילות העיתונאים בקרב כל השוטרים. המפכ"ל אישר כי מכאן ולהבא כל עיכוב של עיתונאי, אם יידרש , יאושר מראש על ידי קצין בדרגת תת ניצב לפחות , כפי שנקבע בנוהל.
לצד זה העלה המפכ"ל לפני מלצר ולין הצעות לשיפור ממשק העבודה מול העיתונאים בשטח, בדגש על זירות פליליות ואירועי הפרות סדר. שבתאי הציע כי העיתונאים יזדהו באמצעות אפוד זוהר ותעודת עיתונאי על דש האפוד. המפכ"ל ציין כי "המשטרה רואה חשיבות גדולה בעבודתם של העיתונאים והתקשורת במדינה דמוקרטית וכל פנייה מצד ארגוני העיתונאים לדוברות המשטרה מטופלת ונבדקת בזמן אמת".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות