קצין המודיעין ראני באשא תובע את עורכת הדין של הסוהרות בגין לשון הרע

שתף כתבה עם חברים

עו"ד קרן ברק כתבה בטוויטר כי "מישהו מבפנים מגן עליו ומעניין אם ימשיך להגן". עו"ד בסרגליק דורש במכתב התראה פיצויים של 100 אלף שקל עקב שיבוש הליכים. עו"ד ברק: "קצין המודיעין טועה להאמין ששיטות הפחדה יכולות לעבוד"

ראני באשא. "תכלית הציוץ ליבוי האש וניצול מומנטום תקשורתי"

קצין המודיעין של שב"ס הנמצא בהליך הדחה, ראני באשא, תובע 100 אלף שקל מעורכת הדין של הסוהרות המתלוננות נגדו. באמצעות פרקליטו, עו"ד אייל בסרגליק, שלח באשא מכתב התראה לפני תביעה לעורכת הדין קרן ברק.
עו"ד בסרגליק תוקף את עורכת הדין בחריפות וכתב כי פרסמה דברי לשון הרע, תוך שיבוש לכאורה של הליכי משפט.

עו"ד ברק פרסמה ציוץ ב"טוויטר" לקראת השימוע המנהלי שנערך השבוע במסגרת הליך לפיטוריו של הקצין משב"ס. בציוץ כתבה עו"ד ברק כי "מישהו מבפנים מגן על הקמ"ן באשא, מעניין אם יגן עליו גם בשבוע הבא (במהלך השימוע)".
לטענתה של עו"ד ברק, הרקע לדברים הוא מכתב מענה שקיבלה לפני שנה מהשר לבטחון פנים דאז אמיר אוחנה. במכתב שצירפה עורכת הדין לציוץ, כתב אוחנה כי הנציבה הקודמת עפרה קלינגר המליצה לפטר את הקצין לאחר השימוע הקודם, אולם הגורמים המקצועיים במשרד לבטחון פנים ומשרד המשפטים החליטו לא לפטרו, לאחר שתיק החקירה נגדו נסגר, ולדברי אוחנה באותו מכתב "אין תשתית לשינוי ההחלטה". על כן סבורה עו"ד ברק וכך פרסמה בטוויטר, כי לכאורה "מישהו מבפנים מגן על הקמ"ן, מעניין אם יגן עליו גם בשבוע הבא".

הציוץ השנוי במחלוקת

במכתב התראה ששלח בשם באשא, כתב עו"ד בסרגליק לעו"ד ברק: "בציוץ זה את מעלה טענות עובדתיות חמורות וקשות אשר בכזב יסודם. לא ברור הכיצד הינך טוענת כי 'מישהו מבפנים מגן עליו' ובאם בחרת להעלות טענה כה חמורה, אזי היה אך ראוי כי תוכיחי את טענתך ולא תפיצי אותה כעובדה שרירה וקיימת".
עו"ד בסרגליק ציין כי "עיון במכתב מטעם השר לשעבר אוחנה, מפריך את טענותיך שכן, כתב השר כי ההחלטה בדבר המנעות מפיטורו של מרשנו משירות בתי הסוהר, נתקבלה על ידי הגורמים המקצועיים והמשפטיים במשרד לבטחון פנים ובמשרד המשפטים. בציוצך בו העלת טענה משוללת יסוד, יש כדי לשבש את ההליך המשפטי והמשמעתי כאחד. הליך השימוע העתיד להתקיים, כמו גם החקירה הפלילית הצפויה הינם הליכים חשובים מאין כמותם עבור מרשנו ויש בהם כדי לחרוץ את גורלו המקצועי והאישי כאחד.

"כתיבת המשפט 'מישהו מבפנים מגן עליו', תוך נסיון להשפיע על הליך תלוי ועומד, נכתב כדי לזרוע ספק ביושרה של ההחלטה, להטיל ספק בנקיון כפיהם של גורמי המקצוע במשרד הבט"פ והשב"ס, וחשוב מכל בחפותו של מרשנו עובר לקבלת החלטה בשימוע נוסף", כתב עו"ד בסרגליק במכתב ההתראה.
"ברי כי כל תכלית הציוץ שלך הינה ליבוי האש וניצול המומנטום התקשורתי. עצם העובדה שהינך מייצגת את אחת הסוהרת אשר מתלוננת על מעשיו של האסיר מוחמד עטאללה, לא די בה בכדי שתעלי טענות נטולות כל ביסוס ועיגון ראייתי. יובהר, כי החתום מטה איננו קובל על טיפולך המסור במרשתך במישור המשפטי, אלא שטיפול משפטי מסור ומיטיב אינו כולל בתוכו כתיבת עובדות שקריות לכאורה, עובדות אשר מהוות גם לשון הרע כלפי מרשי".

עו"ד אייל בסרגליק

בסיום המכתב, דורש סנגורו של באשא כי תשלם פיצויים של 100 אלף שקל. "מכתב הדרישה הוא כלפי עורכת הדין עקב חציית גבולות אתיים לכאורה, לא כלפי המתלוננות", הוסיף הסנגור.

עו"ד ברק מסרה בתגובה: "נדמה שקצין המודיעין באשא טועה להאמין ששיטות הפחדה יכולות לעבוד על מי שמייצגת את קורבנותיו, ובניסיון נואש הוא ממשיך בשיטות פעולה שהובילו אותו למצבו הנוכחי. לא אתייחס לתלישות הטענות המשפטיות, אך אני בהחלט מצפה לפגוש אותו בבית המשפט ולחקור אותו באופן אישי", כך לדברי עו"ד ברק המייצגת שלוש סוהרות בפרשה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות