שוחררו ארבעה מחמשת החשודים בדריסת המתנדב עמיחי כרמלי

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט נענה לבקשת המשטרה לשחרר את החשודים למעצר בית. מנגד, מעצרו של החשוד המרכזי, לו מייחסת המשטרה עבירת רצח, הוארך

עמיחי כרמלי ז"ל לצד זירת התאונה

בית המשפט השלום בראשון לציון שחרר למעצר בית ארבעה מחמשת החשודים בדריסת המתנדב עמיחי כרמלי, והותיר במעצר רק את החשוד המרכזי, נהג הרכב הדורס – ראני אלכמלאת (30).
כזכור, מלבדו של ראני אלכמלאת נעצרו גם טמיר אלכמלאת (21), אמג'ד אלעביד (22), מועתז אבו עליון (30) והיסם אבו עליון (32). בתחילה המשטרה ייחסה לכל החשודים עבירת רצח, ומעצרם הוארך עד היום (16 יוני).

במהלך השבוע הצהיר גורם במשטרה כי ישנן ראיות ברורות הקושרות את ראני אלכמלאת לנהיגה ברכב שפגע במתנדב. כמו כן אמרו במשטרה כי לפי החשד היסם ומועתז אבו עליון נסעו ברכב אחר (לא ברכב הפושע), וכל השאר נסעו ברכב שפגע בשוטר.

בדיון שנערך היום בבית המשפט, המשטרה ייחסה להיסם ומועתז אבו עליון חשד לתקיפת שוטר, איומים והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, מאחר שהחשודים נהגו ברכב אחרי ניידת משטרה. עם זאת, נציג המשטרה ביקש לשחרר את שני החשודים למעצר בית.
סנגורו של היסם אבו עליון, עו"ד עבד אבו עאמר, ביקש מבית המשפט לשחרר את החשוד ללא תנאים מגבילים מאחר שנהג ברכב אחר. "לחשוד לא היה קשר לתאונה", אמר הסנגור.
השופט טל ענר אמר בתגובה כי אמנם החשוד לא קשור לאירוע המרכזי אבל קיים חשד לעבירת אלימות ולכן שחרר אותו למעצר בית. באשר למועתז אבו עליון, הדיון היה קצר והוסכם מראש על שחרור למעצר בית.

המשטרה ביקשה לשחרר למעצר בית גם את אלעביד, והשופט ענר נענה. סנגורו, עו"ד עלאא תילאווי, אמר בדיון: "סברנו מלכתחילה שלא היה מקום לעצור את החשוד בגין חשד לעבירת רצח כאשר הוא לא נהג ברכב ולא היתה לו שליטה על הרכב וכאשר כנוסע הוא עשה את הכל בנסיבות כדי למנוע את הנסיעה באומרו לנהג לעצור ולא להמשיך. מכיוון שלא יכל לעצור את הרכב בעצמו, הרי בכך המאשימה והמשטרה לא יכולים להחשיד אותו בעבירה של הרצח. וטוב שהבינו שיש מקום לשחרר אותו".
עם זאת, הסנגור הלין על כך שהוחלט לשחרר את אלעביד בתנאים מגבילים.

ראני אלכמילאת עדיין חשוד בעבירות רצח כדי לאפשר עבירה אחרת, רצח תוך יצירת סכנה לאדם נוסף, סיכון אדם בנתיב תחבורה, תקיפת שוטר כדי להכשילו, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ונהיגה תחת השפעת סמים או משקאות משכרים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-12 יום.
סנגורו של אלכמילאת, עו"ד יוסי זילברברג, אמר בדיון: "השוטרים שהיו במקום, שלטענתם זיהו את החשוד, אני אומר שככה הם זרקו חץ, אמרו שהוא הנהג. לדעתי האחרים אמרו שהו נהג ברכב כי הבטיחו להם הצעות מפתות. ההשערה שלי שאם אין ראיה חזקה שאף אחד לא ראה חוץ מהשוטר, העובדה שמסתמכים שאם השוטרים מלכתחילה ראו שהוא הנהג, למה עצרו את האחרים? אחרי שאמרו את השם שלו אז הם שוחררו ממעצר. אם היו יודעים מההתחלה מי הנהג לא היו עוצרים את האחרים".
השופט ענר האריך את מעצרו של החשוד עד 23 ביוני.

עו"ד אבו עאמר שמייצג את היסם אבו עליון מסר בתגובה: "כפי שאמר מרשי מהרגע הראשון הוא לא נכח כלל ברכב הפוגע אלא נסע ברכב אחר. יש להצטער על כך שהמשטרה החזיקה אותו מספר ימים במעצר שווא למרות שידעה מראש שאין קשר לרכב הפוגע. לשמחתנו בית המשפט שחרר את מרשי, הוא חזר לחייו ולחיק משפחתו".
עו"ד תילאווי מסר בתגובה: "התוצאה היתה ידועה מראש. אלמלא האווירה הציבורית והלחץ של גורמים במשטרה כן לעצור, כמו הצהרת המפכ"ל, התיק הזה היה מההתחלה מקבל צבע אחר. טוב עשתה המערכת שהשתכנעה בטיעונים מהר דבר שהוביל לשחרור של החשודים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות