עלייתו ונפילתו של מלך פורנו הנקמה

שתף כתבה עם חברים

איך הצליח סוציופט בן 26 להעלות אתר שנועד אך ורק להרוס חייהם של אנשים, בעיקר נשים, באמצעות פרסום שיחות סקס ותמונות עירום ללא ידיעתם? * כל התשובות בסדרת הדוקו-פשע "האיש השנוא ביותר באינטרנט"

חלאת המין האנושי. האנטר מור (צילום באדיבות נטפליקס)

 "אני עושה סמים! אני מזיין שמנות! הזין שלי קטן! אבל הייתם מוכנים לרצוח כדי להיות כמוני!!!". כך מצהיר בגאווה האנטר מור, גיבור האיש השנוא ביותר באינטרנט – סדרת דוקו, שלושה פרקים, מצמררת, מעוררת חלחלה, בסגנון פשע אמיתי, שעלתה בקצה יולי 2022 בנטפליקס.
הסדרה חושפת עוד מאפיין אנושי אפל ומרושע תוצרת האינטרנט, בדמות האתר "מישהו ער?" (IsAnyoneUp.com) – אתר מזוויע שניזון מכל הצדדים האפלים ביותר של הרוע והרשע האנושיים עלי אדמות, שכל מטרתם היתה אך ורק להרוס חייהם של אנשים, בעיקר נשים, באמצעות פרסום שיחות סקס ותמונות עירום ללא ידיעתם – בעיקר לצרכי נקמה ופאן.

האנטר מור היה הטרול הראשון באינטרנט, "מורד רשת" בן 26 שהקים ב-2010 אתר שנועד להשפלה פומבית. הוא קרא לזה "פורנו נקמה". כמה חודשים אחרי שהאתר המתועב עלה לאוויר, הוא עלה על מוקש בלתי צפוי בדמותה של שרלוט לוז, אמה של קיילה לוז, נערה בת 15 שגילתה לפתע ביום בהיר שתמונת עירום שצילמה אך ורק בשביל עצמה, הגיעה בדרך לא דרך ל"מישהו ער?" ומאותו יום חייה התהפכו מקצה לקצה.

"הייתי בעבודה. אמרו לי שיש לי שיחה", מספרת קיילה, שעבדה באותה תקופה כמלצרית. "זאת הייתה המארחת שלא עבדה באותו ערב. היא אמרה לי: היי, אני ממש מצטערת, אבל את מופיעה באיזה אתר: מישהו ער? דוט. קום. זה היה אתר של תמונות עירום. ניסיתי להבין איזה תמונות יש להם? איך הן הגיעו לאתר הזה? היא אמרה לי, את בעמוד 2. ושם הייתי. ממש שם. בחזה חשוף. בעירום. בכמה תמונות. והלב שלי נפל. זה היה מביך. בסך הכול נגמר לי המקום בטלפון, אז שלחתי את התמונות לאי-מייל שלי כגיבוי. מישהו השתלט לי על החשבונות. לא התכוונתי להראות את התמונות האלה לאף אחד. זה יהרוס לי את החיים. אז התקשרתי לאימא. היא בכתה".

חייבת להוריד את האתר ולאלתר. שרלוט לוז (צילום באדיבות נטפליקס)

"אף אמא לא רוצה לראות תמונות עירום של בתה באינטרנט", מספרת אמה, שרלוט לוז. "תמונה שצולמה בפרטיות, פורסמה כך שכולם יוכלו לראות אותה. כשזה קרה לנו, השתנו חיינו. לנצח".

דבר ראשון הקלידה שרלוט את כתובת האתר: "התחלתי לגלול ומצאתי את התמונות של בתי. זה היה שוקינג. היה שם פשוט כל מה שאפשר לדמיין. החל מצעירות מאד, עד נשים בנות 70. היו שם נשים עירומות במשקל 140 ק"ג. נשים נכות עירומות בכיסאות גלגלים. הייתה שם תמונה בעירום של עיוורת משותקת. משהו זוועה. מתחת לתמונות הייתה אפשרות לכתוב תגובות. כינו אותן: 'זונות', 'פרות שמנות', 'ייצור עם שיניים מגעילות', 'שרמוטה', 'עוד כלבה שזיינתי'. תגובות מלאות שנאה. שיא ההשפלה היתה דמותה של דסטיני בנדיקט בתפקיד 'נערת התחת' – שהפכה בן-ליל למקדם הטרפיק מספר אחד של האתר. היה ברור שהאתר הזה נועד להשפיל אנשים כמה שרק אפשר. חשבתי לעצמי, בטח האיש שעומד מאחורי האתר הוא סודי, אבל השם האנטר מור היה מרוח על כל האתר. ואז הבנתי שאני חייבת להסיר את התמונות של בתי, ואחרי זה את האתר, כמה שיותר מהר. שתי דקות זה כבר יותר מדי".
זה לקח יתר משתי דקות. ארבע שנים, ליתר דיוק. אבל עקשנותה של שרלוט השתלמה בגדול, גם אם לפרקים זה היה מאבק נואש כנגד כל הסיכויים.

בתחילת הדרך שרלוט היתה בטוחה שכל מה שצריך זה לשלוח לאתר אי-מייל, לבקש שהתמונה תוסר לאלתר והיא אכן תוסר. אבל זה לא קרה. זאת היתה תקופת המערב הפרוע של האינטרנט, לפני שנכנסו חוקים ותקנות. יכולת פשוט לשפוך ארס על אנשים שבכלל לא הכרת, ולא היו לזה שום השלכות. מה שייחד את האתר היה הדרך שבו קישר מור, בכוונה תחילה, בין החשבונות ברשתות החברתיות לתמונות של המצולמים והמצולמות שפורסמו באתר. לא יכולת להתחבא יותר באינטרנט. היית חשוף לראווה.

"הלב שלי נפל". קיילה לוז (צילום מסך)

שרלוט לא אמרה נואש והתקשרה לעו"ד רזא סינה, פרקליטו של מור, שטען בפניה שמרשו לא עושה משהו לא חוקי, כי על פי סעיף 230 בחוק ההגינות בתקשורת, בעלי אתרים אינם אחראים לתוכן שמוצג באתר, אם הוא הועלה על ידי משתמשים. "האנטר מור בסך הכול מספק במה שאנשים הציגו עליה דברים. ואם את טוענת שהוא פרץ לחשבונות של אחרים, את צריכה להוכיח את זה", אמר.

זה הרגע שבו הכניסה שרלוט את משטרת לוס אנג'לס לתמונה. היו לה ביד ראיות חותכות שהחשבונות של בתה נפרצו, בניגוד לחוק, והיא הבינה שיש לה קייס משפטי מנצח ביד. "דברתי עם בלשית. הסברתי לה שהחשבון של קיילה נפרץ. הבלשית פנתה לקיילה ושאלה אותה: 'למה צילמת תמונה כזאת, אם לא רצית שהיא תתפרסם באינטרנט?'. היא האשימה אותה שצילמה את התמונה. לא חשבתי שהם הולכים לחקור משהו. כולם אמרו: זה אשמת הקורבן. אף אחד לא חשב על הצד של הקורבן, בזמן שהאנטר מור המשיך להרוס חייהם של אנשים. אם במשטרה לא רצו להקשיב, הבנתי שאני צריכה לעקוף אותם ולפנות ל-FBI".

"נערת התחת". דסטיני בנדיקט (צילום באדיבות נטפליקס)

ואכן, מהרגע שבו ה-FBI נכנסים לרזולוציות הכי גבוהות של התמונה הגדולה, ובעקבותיהם המגזין הנשכני "הווילג' ווייס", כולל הסתערות בעורף האויב של חבורת אנונימוס הקטלנית – המטרה על גבו של האנטר מור צוירה, וכול כלב ביג'י יומו.
אחסוך בספוילרים. ארמוז רק שמדובר בסדרה לַפָּנִים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות