אוחנה בחר בדן אלדד כמ"מ פרקליט המדינה

שתף כתבה עם חברים
עו"ד דן אלדד

חודש בדיוק לפני הבחירות, שר המשפטים אמיר אוחנה החליט למנות את מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות, עו"ד דן אלדד, כממלא מקום פרקליט המדינה.

לאחר הפיאסקו בנסיון מינויה של עו"ד אורלי בן ארי – הפעם בחירתו של אוחנה באלדד היא בחירה באחד מאנשי הדרג הבכיר בפרקליטות. לאור זאת, יתכן כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט לא יתנגד למינוי, חרף העובדה שאוחנה דחה פעם נוספת את המועמדים שהציע. אלדד היה ברשימת המועמדים שפירסם השר אוחנה לאחר סיום תפקידו של שי ניצן, אך לא היה בין מועמדיו של מנדלבליט, שדרש את זכות המילה האחרונה במינוי.

עו"ד אלדד, מאז 2013, הוא מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, המתמחה בתיקי שחיתות ציבורית. אחד מתיקי הדגל שמנהלת המחלקה בשנים האחרונות הוא תיק ישראל ביתנו שהנאשמת המרכזית בו היא סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום. עם זאת, את תיקי ראש הממשלה מנהלת המחלקה ה"מתחרה" העוסקת באותו פלח תיקים – פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה , לשעבר בניהולה של ליאת בן-ארי.

השר אוחנה: "לאחר תקופה ארוכה בה ראיינתי מועמדים רבים, שקלתי בכובד ראש את התאמתם ונועצתי בנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, ולמעלה מן הנדרש בחוק גם עם היועמ"ש אביחי מנדלבליט – הגעתי למסקנה כי הפרקליט המתאים למלא את תפקיד מ"מ פרקליט המדינה בעת הזו הוא מנהל המחלקה הכלכלית עו"ד דן אלדד. כולי תקווה כי המינוי יתרום לתהליך חיזוק אמון הציבור במערכות אכיפת החוק. אני יודע כי זוהי גם מטרתו של עו"ד אלדד. התרשמתי מתחושת שליחות עמוקה המפעמת בו, ואני מאחל לו הצלחה רבה במשימות הרבות שעומדות בפני פרקליטות המדינה".

בהודעה לתקשורת, הוסיף אוחנה כי לפי חוק המינויים היה עליו למנות ממלא מקום מקרב עובדי המדינה – הסבר לתומכיו שרצו לראות בתפקיד עורך דין בכיר שיוצנח מבחוץ ו"יטהר את המערכת".

עו"ד אלדד מכהן בפרקליטות 27 שנים וצבר ניסיון רב בעיקר בתחום הפלילי, אך גם בתחומים הביטחוניים, האזרחיים, המנהליים והכלכליים. הוא בוגר ומוסמך של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, לימד בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה וכיהן כחבר בית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין, כחבר הוועדה הדנה בקובלנות משמעתיות נגד רופאים וכחבר הצוות לחיזוק שלטון החוק וטוהר המידות בשלטון המקומי. אלדד הוא גם סא"ל במיל', בוגר הקורס הממלכתי הבכיר למודיעין ומשרת בשירות מילואים בפרקליטות הצבאית כיועץ לעניינים מיוחדים.

התנועה לאיכות השלטון, מבקרת חריפה של השר אוחנה, בירכה על מינויו של עו"ד אלדד. לפי התנועה, בתפקידו כמנהל המחלקה הכלכלית "אלדד נלחם באומץ רב בשחיתות הכלכלית ללא מורא וללא פחד. אנו סמוכים ובטוחים כי גם בתפקידו החדש, הוא יאבק למיגור השחיתות השלטונית ולמען שלטון נקי וישר דרך".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות