אפקט הקורונה: קנס ללא הרשעה לישראלית אמריקאית שהיכתה עובדים בנתב"ג

שתף כתבה עם חברים

הסדר מותנה לנאשמת שתקפה עובדים שביקשו ממנה למלא הצהרת כניסה לבידוד, ואמרה להם: "אתם כאלה סתומים. אני אדאג שאף אחד מכם לא יעבוד כאן"

video
אזרחית ישראלית שמתגוררת בארצות הברית הואשמה בתקיפת שני עובדים בנמל התעופה בן גוריון. לפי כתב האישום שהוגש נגדה על ידי יחידת התביעות של המשטרה, ב-23 במרס אשתקד, סמוך לשעה 16:20, לאחר שנחתה בארץ, היא התבקשה על ידי שני עובדי נתב"ג שעבדו בביקורת גבולות למלא טופס לפיו היא מצהירה שהיא מתחייבת לשהות בבידוד עקב התפרצות נגיף הקורונה.

בתגובה לבקשת העובדים למלא את טופס ההתחייבות, השיבה הנאשמת: "אתם כאלה סתומים. אני אדאג שאף אחד מכם לא יעבוד כאן", תוך שהיא מניפה את ידה באוויר. בהמשך, כך נטען, הנאשמת ניסתה לעבור בכוח את עמדת הבידוק, תוך שדחפה את אחד העובדים. ומבלי שמילאה את הטופס.

התביעה טענה כי העובד השני ניסה למנוע בגופו מהנאשמת לעבור את העמדה בכך שחסם את דרכה, אולם היא היכתה אותו בידו, אחזה בחולצתו והיכתה אותו בבטנו. בהמשך, לפי האישום, היא דחפה את העובד לעבר מחיצה שהוצבה בסמוך.

הנאשמת מתווכחת עם עובדי נתב"ג (מתוך צילום אבטחה בנתב"ג)

עוד נטען, כי בהמשך עיכב העובד את הנאשמת וביקש ממנה להתלוות אליו למשרד. לפי האישום, בתגובה היא המשיכה להכותו בעורף באמצעות ידה.
הנאשמת נכנסה לארץ ובסופו של דבר שהתה בבידוד. בתום הביקור היא שבה לביתה בארצות הברית. בהמשך, כשהגיעה שוב לישראל, שוב עוכבה בשדה התעופה ואז גילתה שהוגש נגדה כתב אישום. בנוסף היא גילתה, כי האירוע תועד במצלמות האבטחה בנתב"ג.

עו"ד ברוך גדע

הנאשמת פנתה לעו"ד ברוך גדע, שהצליח לשכנע את התביעה לחזור בה מכתב האישום במסגרת הסדר מותנה – הסדר שנעשה מול אזרחים נורמטיביים אשר זוהי להם הסתבכות ראשונה בעבירות שאינן חמורות. בהתאם להסדר, הנאשמת תשלם קנס של 2,500 שקל.
עו"ד גדע מסר בתגובה: "מרשתי הינה תושבת ארצות הברית וזו היתקלותה הראשונה עם מערכת אכיפת החוק הישראלית. מדובר במקרה שבהחלט אירע בלהט הרגע. בשים לב לתשתית הראייתית בתיק, אשר כללה תיעוד ממצלמות האבטחה ועדים לאירוע, בסופו של יום אני מרוצה מהתוצאה ומכך שמרשתי תוכל להמשיך בחייה ללא כתם בדמות הרשעה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות