מוכרים למשטרה מירושלים נאשמים בתקיפה ודקירת צעיר בפתח תקווה

שתף כתבה עם חברים

מכתב האישום עולה כי השניים ואדם נוסף שזהותו אינה ידועה ארבו לקורבן סמוך לבית חברו, תקפו אותו בבעיטות ואגרופים ודקרו אותו. טוענים: "ניסינו לעזור לו"

צילום להמחשה מתוך יוטיוב

לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד הוגש כתב אישום נגד אלירן ואזאנא (31) וראובן סימנטוב (39), מוכרים למשטרה מירושלים, בטענה שתקפו צעיר בן 27 ודקרו אותו.
השניים נעצרו לפני כשלושה שבועות על ידי שוטרי תחנת פתח תקווה. כתב האישום אמנם אינו חושף מניע, אולם במסגרת החקירה נבדק חשד לסכסוך על רקע חובות כספיים.

מכתב האישום עולה כי השניים קשרו קשר עם אדם אחר שזהותו אינה ידועה לתקוף את הקורבן. לצורך מימוש תוכניתם, כך נטען, ב-9 בנובמבר נסעו השלושה מירושלים לרחוב נחלת צבי בפתח תקווה, שם שהה באותה עת הקורבן. לאחר זמן מה יצא הצעיר מדירת חברו, וכאשר לנאשמים וחברם נודע על כך, לפי כתב האישום הם נכנסו לחניית הבניין עם הרכב, ירדו ממנו, נכנסו לבניין ותקפו את הקורבן מיד בצאתו מהמעלית.

בכתב האישום נטען כי הם תקפו את הקורבן בחבטות ובעיטות ברגליו, משכו אותו לעבר חניית הבניין, וניסו להכניסו לרכב אך הוא התנגד. בהמשך, כך נטען, הנאשמים וחברם בעטו בכל חלקי גופו של הקורבן והטיחו אגרופים בפניו ובגופו, משכו בשיערו עד כדי תלישתו ודקרו אותו בסכין במספר מקומות בגופו.

הפרקליטות טוענת כי לאחר מכן נטל סימנטוב את בגדיו העליונים של הקורבן ובתוכם מכשיר הטלפון שלו, ונמלט יחד עם ואזאנא, שנהג ברכב למרות שהוא פסול מלנהוג. לפי כתב האישום, גם שותפם לתקיפה נמלט, אך בדרך לא ידועה.

הקורבן פונה למרכז הרפואי בלינסון, כשהוא במצב לא יציב ואושפז לאחר בדיקת סי.טי עד 12 בנובמבר.

כתב האישום מייחס לנאשמים קשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה בצוותא חדא ושיבוש הליכי משפט. ואזאנא מואשם גם בנהיגה בפסילה, וסימנטוב מואשם גם בהפרת מעצר בית בו היה אמור לשהות במסגרת תיק אחר, שבו הואשם בחודש יולי האחרון בעבירות סמים.

התשתית הראייתית נגד השניים מתבססת על סרטון המתעד חלק מהתקיפה, וסרטונים נוספים שנאספו על ידי המשטרה. בתיק גם עדויות ראייה. נוסף על כך, חוקרי התיק איתרו את בגדיו של הקורבן ומכשיר הטלפון שלו ברכב בו נסעו הנאשמים. בנוסף אותרה ברכב סכין עם דם. די-אן-איי של הקורבן נמצא על חולצתו של סימנטוב. בתיק גם איכונים של הנאשמים במקום האירוע.
על אף כל זאת, הנאשמים שמיוצגים על ידי עורכי הדין רן שטרצר וקובי טולדו, הכחישו כי נקטו באלימות כלפי הקורבן וטענו שניסו לסייע לו. זה לא מנע מהפרקליטות להגיש נגדם מלבד כתב האישום גם בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי באמתחתו של ואזאנא חמש הרשעות קודמות, בין היתר בעבירות אלימות, בעוד שלסימנטוב שתי הרשעות קודמות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות