אפקט הקורונה בבית הדין הרבני: אישה ששבה מתאילנד הורחקה מבנותיה לשבועיים

לבקשת האב, דייני בית דין בתל אביב הוציאו צו האוסר על גרושתו להיפגש עם הבנות עד שתסיים את תקופת הבידוד. כמו כן החליטו אסרו על האם להגיע לדיון כדי לא לסכן את שלום הדיינים והעובדים
בית הדין הרבני בתל אביב (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

נגיף הקורונה הגיע לראשונה לבית הדין הרבני. זה קרה אתמול (שלישי, 25.2) עם החלטה שיש בה גם פיקנטריה: בשל חשש לשלומם של הדיינים ועובדי המקום, בית הדין הורה לאם גרושה מאזור המרכז שלא להגיע לדיון.

אב לשתי בנות ביקש מדייני בית הדין הרבני בתל אביב להוציא החלטה מהירה שתאסור על גרושתו, ששהתה בתאילנד ימים ארוכים, לפגוש את שתי בנותיה בשל החשש מהנגיף הכי מדובר בעולם. בית הדין הרבני נעתר לבקשת האב והוציא צו האוסר על האם להיפגש עם הבנות במשך 15 ימים, עד שתסיים את הליך הבידוד שנקבע על ידי משרד הבריאות. כמו כן, הדיינים ציינו בהחלטתם כי "רק לאחר שתמציא אישור רפואי מוסמך שהיא אינה נשאית המחלה, תורשה לפגוש את ילדיה".

עו"ד מגי הלפרין המייצגת את האישה אמרה בתגובה: "בסכסוכי גירושין מכוערים מנסה כל צד לנצל כל הזדמנות. במקרה זה הוגשה בקשה מיותרת לבית הדין, שכן מרשתי הודיעה מראש לאב כי לא תסכן את בנותיה ותשהה בבידוד בהתאם להוראות משרד הבריאות. האב, שנמצא במלחמה אינסופית, למרות התחייבותה של האם, הגיש בכל זאת את הבקשה. בכל מקרה, מרשתי פועלת בהתאם להנחיות, ותשהה בבידוד משך 14 יום ולא תסכן את בנותיה ואף לא את עובדי בית הדין".

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט