כתב אישום נגד עבריין תנועה סדרתי שנהג בפראות בטרקטורון

שתף כתבה עם חברים

בחקירתו במשטרה אמר הנאשם לחוקריו כי נהג על הטרקטורון ללא רישיון בדרכו לביצוע עבודות שירות שהוטלו עליו בתיק קודם שבו הורשע בנהיגה בזמן פסילה

הטרקטורון שנתפס (צילום: משטרה)

יחידת התביעות של המשטרה הגישה לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה כתב אישום נגד אמיר עיסא (26) מכפר קאסם – עבריין תנועה סדרתי שנעצר לאחר מרדף בטענה שנהג בפראות על טרקטורון (12 ינואר).
לפי כתב האישום ב-11 בינואר סמוך לשעה 14:25 נהג הנאשם ברחוב עומר בן אל חטאב בכפר קאסם, תוך שהרים את גלגליו הקדמיים של הטרקטורון. בהמשך, כך נטען, הנאשם נסע על שטח הפרדה בנוי בניגוד לכיוון התנועה, ועלה עם הטרקטורון על המדרכה. כל זאת, מבלי שהוא חובש קסדה.

לפי המשטרה, שוטרי היחידה המרכזית באגף התנועה שהיו במקום הודות למידע מודיעיני, ביקשו מעיסא לעצור את הטרקטורון, אך הוא בתגובה החל לברוח, עד שבשלב מסוים עזב את הטרקטורון ונמלט רגלית. כאמור, הוא נעצר לאחר מרדף.

לאחר מעצרו של עיסא התברר כי הוא מעולם לא הוציא רישיון. במשטרה מציינים כי זו הפעם השנייה שבה הוא נתפס נוהג בזמן פסילה, והפעם השלישית שהוא נוהג כבלתי מורשה. בחודש אוקטובר 2020, בית המשפט פסל את רישיונו ל-24 חודשים, והוא נשפט גם לשלושה חודשי עבודות שירות ולשבעה חודשי מאסר על תנאי. בעת שנחקר, טוענים במשטרה, עיסא אמר לחוקריו כי בעת שנעצר היה בדרכו לריצוי עבודות השירות.

במקביל לכתב האישום הוגש נגד עיסא בקשה למעצר עד תום ההליכים. בנוסף לעבר התעבורתי המכביד שהוא נושא באמתחתו, בעבר הוא גם ריצה 57 חודשי מאסר על עבירות חבלה חמורה, נשיאה והובלת נשק ותקיפת עובד ציבור. בנוסף, תלויים ועומדים נגדו שני הליכים הממתינים לבירור. בחודש מרס 2020 השתחרר ממאסר לאחר שריצה שנתיים מאחורי סורג ובריח.

"עסקינן בעבריין תנועה רצידיביסט החוזר לסורו פעם אחר פעם, ובכך מסכן באופן ממשי את עצמו ומשתמשי דרך", נכתב בבקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים, "טרם יבש הדיו על דף מעבירותיו הקודמות ובעודו מרצה עבודות שירות ממשיך לבצע עבירות".
בדיון שהתקיים בפני השופט עמית בר ביקש סנגורו של הנאשם, עו"ד מיכה הולבינגר, לבדוק אפשרות לשחרר את הנאשם באיזוק אלקטרוני. בהמשך אמר הנאשם: "אני מבקש להמשיך את עבודות השירות ואני מצטער על הטעות שעשיתי".
השופט הורה להאריך את מעצרו של הנאשם עד להחלטה אחרת.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות