הסדר טיעון למוכר למשטרה בתיק ייבוא סם פיצוציות מסין

שתף כתבה עם חברים

בכתב האישום המקורי נטען כי הנאשם הזמין כמעט ק"ג מהסם, אבל הסנגור טען כי לא ניתן להוכיח שהסם אכן הוזמן על ידי הנאשם, מה שהוביל לכתב אישום מתוקן שבו לא צוינה הכמות כלל

החבילה נתפסה במכס (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

בסוף חודש ינואר הוגש לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד שמעון אדרי (41), מוכר למשטרה מרמלה, שנעצר כמה ימים לפני כן על ידי משטרת מרחב נגב, בטענה שייבא סמים מסין.

מהחקירה נגד אדרי עלה, כי הוא הזמין מסין חומר ממריץ (EUTYLONE) המוגדר גם כסוג של "סם פיצוציות", שהוכנס לרשימת החומרים האסורים לפני כשש שנים. נטען כי אדרי ציין נמען בדוי בכתובת ברמלה הסמוכה למקום מגוריו.

הסם הוסלק בסין על ידי אלמוני בשקית ואקום שהוכנסה לקופסת קרטון. ב-16 בינואר הגיעה החבלה לנתב"ג ואותרה על ידי המכס. בשיחת טלפון בין הנאשם לבין נציג של חברת שליחויות, אדרי הציג את עצמו בשם הבדוי.

המשטרה שגילתה בינתיים את תוכן החבילה השאירה בתוכה כ-88 גרם מהסם, ואילו השליח שנשלח לכתובת מטעם חברת השליחויות היה לא אחר מאשר שוטר שהציג עצמו כשליח.
בעת המפגש עם "השליח", אדרי הציג עצמו בשם הבדוי. לפי כתב האישום, בשלב כלשהו ניסה אדרי להימלט מהמקום אך נעצר על ידי המשטרה.

כתב האישום המקורי ייחס לאדרי ייבוא של כ-994 גרם מהסם וניסיון להחזקת סם. התשתית הראייתית נגדו התבססה על סרטון ממצלמת גוף של השוטר אשר מסר לו את החבילה, דוח פעולה של השוטר וראיות נוספות.

לאחר בחינת חומרי החקירה טענו סנגוריו של אדרי, עו"ד יצחק איצקוביץ' ועו"ד נעם שביט, לקשיים ראייתיים בתיק. בין היתר טענו הסנגורים ביחס לעבירת הייבוא, כי לא ניתן להוכיח שהסם אכן הוזמן על ידי הנאשם. ביחס לניסיון להחזקת סם טען הסנגור כי כאשר מרשו פגש את השוטר, הוא נסע מהמקום מבלי לקחת את החבילה.

בעקבות דין ודברים בין הצדדים והליך גישור שהתנהל, הושג בין הצדדים הסדר טיעון במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן שבו הורשע אדרי בעבירה של ניסיון להחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. בכתב האישום המתוקן נטען כי מי שייבא את הסם, בכמות שאינה לצריכה עצמית, היה גורם בלתי ידוע. בכתב האישום המתוקן גם לא צוין המשקל המדויק שהיה מלכתחילה בחבילה.

במסגרת ההסכמות עתרו הצדדים במשותף לגזור על אדרי – שבאמתחתו שתי הרשעות קודמות בעבירות סמים – 15 חודשי מאסר בפועל, כולל הפעלת מאסר מותנה שהיה תלוי נגדו.
השופט חגי טרסי קיבל את ההסדר, הרשיע את אדרי והטיל עליו שנת מאסר בתיק הנוכחי. כמו כן הוא הורה על הפעלת מאסר על תנאי בחופף ובמצטבר – כך שסך הכל ירצה כאמור 15 חודשי מאסר בפועל. עוד הוטלו עליו מאסרים מותנים וקנס בסך 3,000 שקלים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות