פסילה מנהלית לחשוד בנהיגה בהשפעת סמים בוטלה בגלל עיכוב בחוות דעת מעבדה

שתף כתבה עם חברים

המשטרה ביקשה דחייה קצרה בטענה שחלה טעות אדמיניסטרטיבית בין יחידות משטרה שונות, אך השופטת הסכימה עם הסנגור וסירבה

בדיקת שכרות (צילום ארכיון להמחשה)

בית המשפט לתעבורה מרכז בפתח תקווה ביטל פסילה מנהלית שניתנה לנהג תושב מרכז הארץ שנחשד בנהיגה בשכרות (1 אוגוסט).
הנאשם נעצר לביקורת שגרתית ב-19 ביולי 2022 ולטענת המשטרה בדיקה גילתה כי הוא נוהג בהשפעת סמים. לפיכך, קצין משטרה פסל מנהלית את רישיונו של הנהג לתקופה של 30 יום.

לפי המשטרה, הנאשם אמר בדבריו הראשונים בתגובה לממצאי הבדיקה כי "זה עתה עישן סמים אצל חברו בשל מיגרנה". לאחר זמן קצר שינה את גרסתו וטען כי עישן מספר ימים לפני האירוע.

כך או כך, הנאשם פנה לעו"ד אברהם ג'אן, שהגיש לבית המשפט בקשה לביטול הפסילה המנהלית, בנימוק שלקצין לא היתה חוות דעת מהמעבדה הטוקסיקולגית בטרם פסל את רישיונו של הנהג.
בדיון שהתקיים היום אמר עו"ד ג'אן: "ממועד השימוע (19 יולי) חלפו 11 ימים, עד כה לא התקבלה חוות דעת ראשונית מהמעבדה הטוקסיקולוגית שיש בה לבסס ולו ראשית ראיה לכאורה היכולה להצביע על התכנות להגשת כתב אישום. אבקש להתייחס לכך שהמבקש בן 28, ללא עבר פלילי, עברו התעבורתי אינו מאותו סוג. לראשונה עומד בפני בית משפט, הוא עובד בתחום ההיי-טק. בכל מקרה, אין בתיק ראיות המבססות סמכות לקצין משטרה לפסול מנהלית רישיון נהיגה של נהג תחת השפעת סמים לכאורה".

התובעת בתיק הקשתה: "התיק נפתח פיזית בתל אביב, הדגימה הועברה למעבדה הטוקסיקולוגית ביום 25 ביולי. משיחה עם הבוחנים שקיבלו את התיק אתמול, שפלה, והעבירו לידי התביעה את התיק היום בבוקר, ברגעים אלה מגישים בקשה למעבדה לקבלת אינדיקציה. אבקש דחייה קצרה".

עו"ד ג'אן הגיב: "מלכתחילה החלטת הקצין בטעות נולדה… עד כה חלף שבוע מאז שהתיק הועבר ועד היום אין החלטה ואין חוות דעת. אין סמכות חוקית, אבקש לבטל את הפסילה".
השופטת אטליא וישקין קיבלה את בקשת הסנגור ונימקה: "לו היה הדיון מתקיים בסמיכות רבה לאירוע, הייתי נעתרת לבקשת הדחייה של המשיבה לצורך הגשת חוות דעת. אולם בנקודת זמן זו ולמרות ההבנה כי לעיכוב תרמה טעות אדמיניסטרטיבית בין יחידות המשטרה השונות, מצאתי להורות בשלב זה – בטרם קבלת כל אינדיקציה למהותה של הדגימה אשר נתפסה – להורות על ביטולה של הפסילה המנהלית".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות