נסגר מחוסר אשמה תיק נגד חשוד בתקיפת בת-זוגו בעת שהיתה בהריון

שתף כתבה עם חברים

צעיר שהגיע לתחנת המשטרה כדי להתלונן על חטיפת בת-זוגו, מצא עצמו עצור בחשד לתקיפתה. אחרי שהתיק נגדו נסגר מחוסר ראיות, התביעה הסכימה לבקשת סנגורו לשנות את עילת הסגירה

ה"כתם" נמחק (אילוסטרציה)

בחודש אוקטובר האחרון הגיע לתחנת המשטרה בנס ציונה. הוא הגיש תלונה על חטיפה של הבת זוג. סניגורו עו"ד ברוך גדע הצליח לשנות עילת סגירת תיק מחוסר ראיות לחוסר אשמה לחשוד שנחשד שתקף את בת זוגו.

באחד הימים בחודש אוקטובר אשתקד יצא תושב נס ציונה מביתו לאחר שאכל ארוחת בוקר עם בת-זוגו. כאשר שב לביתו כעבור מספר שעות, הוא גילה שהבית הפוך לגמרי, וכאשר לא הצליח ליצור קשר עם בת-זוגו, החליט לגשת לתחנת נס ציונה ולהתלונן כי חברתו נחטפה.

כאשר הגיע האיש לתחנת המשטרה, כדי להגיש תלונה כאמור, הוא מצא את עצמו נחקר בחשד לתקיפת בת-זוג, ואף כעצור. התברר לו כי הצעירה שאיתה הוא מנהל מערכת יחסים זוגית במשך חצי שנה, התלוננה כי תקף אותה והיכה אותה בבטנה כאשר היא בהריון. כמו כן היא טענה, כי חברה איים עליה שבמידה ותנהל מערכת יחסים עם בן-זוג חדש – הוא ירצח אותה.

בחקירתו באזהרה אמר החשוד לחוקריו, בין היתר: "אני עתיד להיות סטודנט להנדסת חשמל בטכניון, עשיתי טעות שהכרתי אותה בכלל ואני מצטער על זה שהייתי איתה בכלל". הגרסה הזו לא שכנעה את החוקרים, שהביאו אותו לדיון הארכת מעצר בבית משפט, בסיומו הוא שוחרר בתנאים מגבילים.
זמן מה חלף, והמשטרה סגרה את התיק נגד החשוד מחוסר ראיות. בשלב הזה החליט האיש לפנות לעו"ד ברוך גדע, וזה פנה לחטיבת התביעות המשטרתית בבקשה לשינוי עילת סגירה לחוסר אשמה.

עו"ד גדע הציג לתביעה המשטרתית מספר ראיות. בין היתר, הוא התבסס על תמלול משיחה שערכה המתלוננת עם נציג לשכת הרווחה בנס ציונה. בשיחה זו הוצע למתלוננת לעבור למקלט לנשים מוכות, על רקע שחרורו של החשוד בבית המשפט, שיודע היכן היא מתגוררת עם בן-זוגה החדש. היא סירבה, מה שלטענת עו"ד גדע מוכיח כי לא באמת חששה מהחשוד.

בימים אלה קיבל עו"ד גדע תשובה מחטיבת התביעות על קבלת הבקשה.
בהקשר זה ראוי לציין, כי סגירת תיק מחוסר ראיות עשויה היתה להותיר "כתם" – רישום משטרתי אודות החשוד. זאת בניגוד לתיק שנסגר מחוסר אשמה, הנמחק מרישומים פליליים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות