הורשע נהג אוטובוס שגרם ברשלנות למותו של צעיר במהלך גיבוש ליחידה קרבית

שתף כתבה עם חברים

הנהג הלך לשירותים והאוטובוס שנותר מונע עלה על אוהל עם שישה מלש"בים ודרס למוות את רון אליהו עובד. סנגורו של הנאשם: "הוא מאוד מאוד כאוב"

שהה בשטח במסגרת מיונים לשירות קרבי. רון אליהו עובד

בספטמבר 2020 הוגש לבית המשפט לתעבורה באשדוד כתב אישום נגד אברהים אבו כף (29), נהג אוטובוס מהפזורה הבדואית בדרום, בטענה שגרם לתאונה בה נהרג רון אליהו עובד (18), אחד מ-200 צעירים שעברו גיבושון לקראת גיוס לחטיבת הצנחנים.

ב-11 באפריל 2019 התקיים גיבוש למועמדים לשירות (מלש"בים) בחטיבת הצנחנים במתחם הגיבושים במחנה "איתן" – בסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הצנחנים סמוך לקיבוץ שומריה שבאזור קריית גת. הגיבוש כלל לינה של כ-200 מועמדים בשטח, ביניהם גם אליהו עובד.

הנאשם עבד באותה תקופה כנהג אוטובוס בחברת "מובילי אשל", והסיע את המועמדים מתחנת רכבת להבים עד לגיבוש ובחזרה. סמוך לשעה 17:20 הגיע עם האוטובוס למתחם הגיבוש והחנה אותו סמוך לאוהלים, בדרך עפר בעלת שיפוע ירידה בכיוון נסיעתו. הוא כיבה את המנוע והלך לישון. לקראת 18:50 התעורר, הניע את האוטובוס וירד ממנו מבלי שהפעיל מערכת בלימה כלשהי. הוא אף השאיר את דלת האוטובוס הקדמית פתוחה, ולאחר מכן הלך לכיוון השירותים בקרבת מקום, מבלי ששמר על קשר עין עם האוטובוס.

האוטובוס התדרדר למתחם האוהלים שבו שהו באותו הזמן שהו 10 מלש"בים, ביניהם גם אליהו עובד. מלש"בים נוספים שהיו מחוץ לאוהל והבחינו באוטובוס שצובר תאוצה צעקו ליושבי האוהל להיזהר ולברוח. חלק הספיקו להימלט, אך האוטובוס פגע עם חזיתו באוהל ורמס אותו עם שישה מלש"בים שנותרו בפנים, ביניהם גם עובד, שכאמור נהרג.

כתב האישום המקורי ייחס לנאשם עבירות של גרימת מוות בנהיגה רשלנית, נהיגה ברשלנות, גרימת תאונה עם חבלה של ממש, והשארת רכב בלי השגחה. במסגרת הסדר טיעון בין סנגורו, עו"ד סמיר אבו עאבד, לבין הפרקליטות, כתב האישום תוקן, נמחקו ממנו סעיפים מינוריים, ולאחר שהודה והורשע – הנאשם נשלח לשירות המבחן לקבלת תסקיר.

השופטת ליאת שמיר הירש קבעה כי דיון הטיעונים לעונש יתקיים לאחר קבלת תסקיר המבחן.
עו"ד אבו עאבד מסר בתגובה: "מרשי מאוד מאוד כאוב על כך שאדם צעיר קיפח את חייו. היום הוא אפילו הזיל דמעה באולם המשפט. מרשי מחבק את המשפחה. מרשי רוצה לפתוח ערוץ של להכיר את המשפחה השכולה ולדבר על הטרגדיה. גם אני באופן אישי כאוב על המקרה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות