אישום: צעיר מבני ברק עקץ 25 מוכרי כלי רכב בתוך חודשיים

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי הנאשם בן ה-25 מזייף זהויות, משלם בצ'קים גנובים וכך ביצע 25 עסקאות סחר במכוניות ואופנועים. הוא נאשם בעבירות הלבנת הון ב-700 אלף שקל

איור להמחשה: @iconicbestiary מאתר freepik

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד צעיר מבני ברק, בטענה שעקץ עשרות מוכרי מכוניות ואופנועים שפרסמו מודעות מכירה באתר יד 2 ובפייסבוק.
הפרקליטות טוענת כי עומרי כהן (25) מבצע עסקאות הונאה כמעט על בסיס יומי: בתוך חודשיים, כך נטען, הוא קנה 25 מכוניות, אופנועים וטרקטורונים, ובכל המקרים עקץ את המוכרים, הזדהה בשמות אחרים, שילם בצ'קים גנובים ומזויפים, ולאחר מכן מכר את כלי הרכב.
שווי העסקאות שביצע בחודשים מאי עד יולי 2022 בלבד עמד על 700 אלף שקל. הפרקליטות מייחסת לו זיוף וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מסחר ברכב גנוב, התחזות, הוצאת צ'ק ללא כיסוי ועבירות הלבנת הון בסכום של 700 אלף שקל.

לפי כתב האישום, השיטה של כהן היתה קבועה: פנייה למפרסמי מודעות מכירה ברשת, התחזות בשמות אחרים באמצעות תעודות זהות מזויפות, תשלום על כלי הרכב באמצעות פנקסי צ'קים גנובים על שם חברות ואנשים אחרים, או צילומי מסמכים הנחזים כאישורי העברה בנקאית. גם העברת הבעלות על הרכבים במשרד הרישוי בוצעה על פי הנטען על שמות אחרים, ולאחר מכן מכר כהן את הרכבים לסוחרי רכב או אנשים פרטיים ושלשל את הכסף לכיסו, הכל במיומנות ובקצב ביצוע עסקאות כמעט יומיומי, לכאורה.

עו"ד דניאל באר מפרקליטות מחוז תל אביב כתבה בבקשת המעצר עד תום ההליכים, שנלווית לכתב האישום: "הנאשם הוציא לפועל תוכנית מרמה עבריינית שיטתית, תוך שימוש בזהויות גנובות ובמסמכים מזויפים, ניצל את תום לבם של מתלוננים רבים וקיבל במרמה למעלה מ-700 אלף שקל. העבירות ונסיבות ביצוען מלמדות כי מדובר במשיב שאין ליתן בו כל אמון".
הנאשם מיוצג על ידי עו"ד נס בן נתן, ממנו נמסר כי חומר הראיות טרם נמסר להגנה והתשובה תינתן בבית המשפט.

,

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות