לבקשת המתלוננת: העליון אישר לפרסם שם עבריין מין מקהילה חרדית

שתף כתבה עם חברים

האיש טען כי פרסום שמו והמקרה יפגע בקטינים במשפחה. השופטים: "בניסיונו להגן על שמו הוא מבקש לחמוס את המשך חייה"

משה יצחק וייספיש

בית המשפט העליון אישר בקשת נפגעת עבירה לפרסם את שמו של קרוב משפחה שאנס אותה והורשע בעבירות רבות של מעשי סדום במשפחה, ניסיון אינוס ומעשים מגונים שביצע בה כאשר היתה קטינה, בין גיל 6 ועד 13 וחצי.
האיש, משה יצחק וייספיש, נשפט לשש וחצי שנות מאסר, אך בית המשפט המחוזי בירושלים אסר לפרסם את שמו, וגם את הכרעת הדין וגזר הדין, מתוך הגנה על המתלוננת, עקב השתייכותם – שלה ושל הפוגע – לקהילת חב"ד החרדית.

המתלוננת, באמצעות עו"ד דקלה טוטיאן, ביקשה להסיר את איסור הפרסום לאחר דחיית ערעורו של וייספיש בבית המשפט עליון. היא כתבה כי כיום, כאשר היא בגירה ואם לילדים, חשוב לה שהכרעת הדין תפורסם, כדי לזכות בהכרה מצד המשפחה ומצד הקהילה בה היא חיה ביחס לפגיעה בה, חרף המחיר הכרוך בכך. בנוסף ציינה עו"ד טוטיאן, כי לאחר הפרסום יצטרך העבריין המורשע לקחת אחריות על מעשיו, ומתוך תקווה שהפרסום יביא "לזיכויה" של המתלוננת בקרב הקהילה.

וייספיש, מצדו, טען כי פרסום שמו והמקרה, לאחר שהמאסר הפך חלוט, יפגע ב"קטינים במשפחה". השופטים ענת ברון, ג'ורג' קרא ויוסף אלרון כתבו כי "נימוקיו מדוע אין להיעתר לבקשה, מקוממים במיוחד. לא די בכך שבמעשיו הנלוזים חמס המערער את שנות ילדותה של המתלוננת, הרי שכעת בניסיונו להגן על שמו הוא מבקש לחמוס את המשך חייה בצל הפרשה, כפי שהיא רואה לנכון לחיותם".

עו"ד טוטיאן מסרה בתגובה: "בית המשפט העליון דוחה את טענותיו המניפולטיביות של עבריין המין ומפרסם לבקשת מרשתי את זהותו. הנפגעת כלל לא רצתה להתלונן, אך בעקבות תביעת השתקה והוראה של בית דין רבני חב"ד כי עליה לפנות למשטרה, התגלגלה הפרשה עד לעליון".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות