בימ"ש: פרטי עבירות המין של משה חוגג יפורסמו כדי לעודד מתלוננות

שתף כתבה עם חברים

סנגורו של חוגג ביקש לחוס על משפחתו ולמנוע פרסום חלק מהעבירות. בית המשפט דחה את הבקשה עקב מספר המתלוננות וגילן, אך ההחלטה עוכבה עד לערר

משה חוגג (צילום: פלאש 90)

באופן נדיר וחריג, משה חוגג נעדר גם מהדיון השלישי בהארכת מעצרו, על מנת להתחמק מצלמי כלי התקשורת והעיתונאים (1 דצמבר). חוגג ביקש מבית המשפט לתת החלטה בהיעדרו, וכדי שהבקשה תאושר – סנגוריו הסכימו בפעם השלישית להארכת מעצרו בשבוע נוסף, מבלי לחקור את נציג המשטרה ומבלי להתפלמס על תקופת המעצר. הכל – כדי שחוגג לא ייחשף למצלמות, מאחורי הזכוכית על ספסל העצורים בבית המשפט.

קצין יאחה, רפ"ק אריאל פרידמן, הגיש לעיון השופט ארז מלמד את תיק החקירה המעודכן.
הסנגור, עו"ד משה מזור, ביקש שבית המשפט ימשיך ויורה על איסור פרסום פירוט השורה הארוכה של עבירות המין המיוחסות לחוגג, בנוסף לעבירות הונאה והלבנת הון בשווי מאות מילונים. עו"ד מזור ביקש לדחות את הדיון בעניין פרסום עבירות המין.

השופט מלמד אמר לסנגור כי הוא אינו רואה כל סיבה להותרת איסור פרסום פרטי עבירות המין בעינו.
הסנגור אמר מנגד, כי חוגג מבקש להגן על התא המשפחתי שלו. "אנו עותרים לחוס ולחמול על החשוד, ובעיקר על רעייתו וילדיו הקטינים. אלו רק חשדות", אמר הסנגור. "היום סיפקנו ראיות מסוימות שמבחינתנו הן ראיות מזכות, ויכול שמשהו ישתנה גם בחשד הזה".

נציגי כלי התקשורת ביקשו מבית המשפט לדחות את בקשת חוגג, והדגישו כי מצבו אינו שונה מאף חשוד אחר בעבירות מין ואינו זכאי לפריווילגיות יתר, רק משום שהוא חושש מפרסום. להפך – עבירות המין המיוחסות לו הנן בעלות נסיבות חומרה מיוחדות, מדובר בשלב חקירה מתקדם ובאיש עסקים ובעל קבוצת כדורגל ששם עצמו בחזית הציבורית.

השופט מלמד סיכם כי "בהינתן מספר האירועים בהם נחשד החשוד; מספר המתלוננות; גילן של המתלוננות; עוצמת החשד; ועידוד מתלוננות נוספות להגשת תלונה – פרטי עבירות המין בהן נחשד החשוד מותרות בפרסום. לא מצאתי כי עניינו של החשוד נופל בגדר מקרים חריגים".

עו"ד מזור ביקש לעכב את ביצוע ההחלטה לצורך הגשת ערר לבית המשפט המחוזי. לכן, פרסום פרטי עבירות המין המיוחסות לחוגג נדחה עד יום שישי בשעה 13:00. ללא קשר, מעצרו הוארך כאמור בשבוע נוסף, עד 7 בנובמבר.

אתמול שוחרר ממעצר עדי שלג, לשעבר מנכ"ל החברות של חוגג, החשוד בגניבת מיליונים ושהיה לפני כן עד מדינה בפרשת העבירות בניירות ערך של נוחי דנקנר. שלג המיוצג על ידי עו"ד אבי חימי, שוחרר למעצר בית למשך 15 ימים ונקבע כי יפקיד ערבות של חצי מיליון שקל בשלבים. קודם לכן שוחררו השבוע מספר חשודים נוספים אשר על שמותיהם צו איסור פרסום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות