עובד משרד הפנים חשוד במסירת מידע לכנופיה של שודדי קרקעות

שתף כתבה עם חברים

החשוד תושב הצפון מסר ממחשבי משרד הפנים לאחרים תאריכי פטירה ותאריכי יציאה מהארץ של בעלי קרקעות. עפ"י החשד הנוכלים עשו שימוש במידע כדי לזייף צוואות ולהשתלט על הנדל"ן

צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חוקרי יחידת ההונאה במחוז מרכז עצרו עובד במשרד הפנים, החשוד שהעביר פרטי מידע על אזרחים לכנופיית זייפנים, אשר השתמשו במידע שהעביר להם ממחשבי משרד הפנים, כדי להשתלט על קרקעות ולבצע עבירות מרמה במיליוני שקלים.

החשוד, גבי כראם (32) מעילבון שבצפון, חשוד שהעביר לכנופיית הזייפנים מספרי תעודות זהות, כתובות, תאריכי יציאה מהארץ ותאריכי פטירה, של בעלי קרקעות שונות. המידע סייע לפי החשד לכנופיה לעקוץ קרקעות מבעליהן ומהיורשים החוקיים, ולמכור את אותן קרקעות, שאינן שלהם, במיליוני שקלים.
רס"ב אבי מונקר מיחידת ההונאה אמר לבית המשפט כי החשוד "יושב על מאגרי מידע של מדינת ישראל, ומעביר מידע לחשודים האחרים, שעוסקים בסחר בקרקעות. הנוכלים נעזרו במידע שקיבלו ממנו על מנת לזייף מסמכים – צוואות של בעלי הקרקע החוקיים, יפויי כוח וירושות, וגם ביצעו מספר עסקאות על סמך המסמכים המזויפים – עסקאות שקיבלו עליהם מיליוני שקלים".

החוקרים סבורים כי החשוד העובד במשרד הפנים קיבל שוחד תמורת המידע. עם זאת הודו בתשובה לשאלת סנגורו של החשוד, עו"ד עלא תילאוי, כי אין עדיין אינדיקציה להעברת כסף, ומדובר בשלב זה בהשערה. לדברי רס"ב שלמה טרייטל, מדובר בחשוד המוסר לאחרים מידע ממחשבי משרד הפנים "בכמות מסחרית" לאורך שנים. בשלב זה נמצאו ראיות לכאורה "רק" לעבירות של פגיעה בפרטיות ושימוש לרעה בכוח המשרה.
רס"ב מונקר: "אחד החשודים האחרים פונה לחשוד (במשרד הפנים) ומברר האם בעל הקרקע נמצא בארץ, והאם יש לו יורשים או אין לו. החשוד נכנס למאגרי המידע בלי שום פנייה רשמית, בודק את זה, ועל פי החשד מכין ניירת רלוונטית".

בשלב זה לדברי המשטרה נחקרו שני חשודים אחרים, אשר השתמשו על פי החשד במידע שקיבלו מכראם כדי לזייף צוואות וחוזי מקרקעין. לכראם הוצגו בחקירתו מסמכים שנתפסו בנייד של חשוד אחר. לטענת המשטרה, האחרים לא יכלו לבצע את הזיופים ללא המידע שקיבלו מאיש משרד הפנים.

הסנגור עו"ד תילאווי הציע לשחרר את כראם למעצר בית בפיקוח של אביו, שהיה איש משטרה וכיום הוא גמלאי.
שופט בית משפט השלום בפתח תקוה, אריאל סלטו, עיין בחומרי החקירה וקבע כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות. חרף זאת, השופט המליץ והמשטרה הסכימה לשחרר את החשוד למעצר בית למשך ארבעה ימים, ובתנאים של אי יצירת קשר עם החשודים האחרים ששוחררו אף הם בתנאים, למשך 30 יום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות