אחרי חודשיים: עו"ד מאיה רייטן שוחררה מבלארוס בדרכה לישראל

שתף כתבה עם חברים

בסיום מהלך דיפלומטי-משפטי משולב, בסיוע גורמי ממשלה ובית הנשיא, הסכימו שלטונות בלארוס לשחרר את עו"ד רייטן ולסגור את התיק בקנס נמוך

מאיה רייטן ואחיה לאחר היציאה מהכלא

עורכת הדין מאיה רייטן שנעצרה בבלארוס לפני כחודשיים, כפי שפורסם לראשונה באתר "פוסטה", עקב נשיאת מספר גרמים של גראס רפואי נוזלי בו היא מחזיקה ברשיון, שוחררה מהכלא בבלארוס הערב ועלתה על טיסה בדרכה לארץ  (30 דצמבר).
רייטן נעצרה בשדה התעופה במינסק בתחילת נובמבר ונכלאה בתנאים קשים. רשויות בלארוס הגישו נגדה כתב אישום על החזקת סם, עבירה שהעונש בגינה בבלארוס יכול להגיע למספר שנות מאסר, אבל סנגורה עו"ד שרון נהרי שנשכר על ידי המשפחה בארץ, ניהל מגעים קדחתניים עם גורמי שלטון בבלארוס בסיוע עורך דין מקומי שם, ובעיקר עם בכירים בממשלה בישראל, משרד החוץ ונשיא המדינה יצחק הרצוג אשר סייעו במגעים הדיפלומטיים, בסיוע של ראש לשכת
עורכי הדין אבי חימי.
בסיום המהלך הדיפלומטי-משפטי המשולב, מסר עו"ד נהרי כי הושגה הסכמה עם שלטונות בלארוס על שחרורה של רייטן, עזיבתה את המדינה וסגירת התיק בקנס של 2500 דולר, חריג לעונשים הנהוגים במדינה הזו.
עו"ד נהרי מסר: "היום הסתיים מאבק ארוך ומתיש לשחרורה של עו"ד מאיה רייטן וחזרתה ארצה לחיק משפחתה. הוגש כנגדה כתב אישום, בגין ביצוע עבירות שמדינת בלארוס רואה בהן כחמורות. במשך חודשיים של עבודה קשה סביב השעון, בשיתוף עם עו"ד מקומי-קולגה מהאיגוד האירופאי לעורכי דין, למרות המצב המשפטי המורכב ולאחר מאבק משפטי, בשילוב התערבות דיפלומטית, למרות דרישת הפרקליטות לעונש מאסר בפועל של מספר שנים, מאיה שוחררה.
"ברצוני להודות ולברך את כל הגורמים שסייעו בעניין, נשיא המדינה, גורמים בממשלה ובכנסת ישראל, גורמים בבלארוס ולראש לשכת עורכי הדין".

עו"ד שרון נהרי

ראש הלשכה, עו"ד אבי חימי אשר נטל חלק במהלכים מסר: "אני נרגש על חזרתה ארצה של חברתנו למקצוע. מאמצים רבים נעשו מטעמה של הלשכה ומצד גורמים רבים. בראש ובראשונה אני מבקש להודות לכבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג על סיועו בהשבתה של מאיה, לשר החוץ יאיר לפיד ולשר האוצר אביגדור ליברמן, וכמובן לפרקליט המשפחה ידידי עו"ד נהרי. אמשיך ואסייע ככל שידרש בכדי להקל את חזרתך לשגרת עבודתך כעורכת דין, ואני מקווה לראותך בהקדם שבה ומופיעה בבתי המשפט. מאיה – ברוכה השבה".

מאיה רייטן עם בני משפחה, העו"ד המקומי ונציג קונסולרי ישראלי
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות