יועצי השר ליצמן לשעבר נחקרו על התקשרויות עם חברת התרופות "רוש"

שתף כתבה עם חברים

ביאח"ה להב 433 החל היום שלב נוסף בחקירת מתן השוחד לכאורה על ידי בכירים בחברות מסחריות גדולות במשק ושתדלנים, ליועציו הבכירים של השר לשעבר יעקב ליצמן במשרד הבריאות.

השלב הנוכחי של החקירה מתמקד בחשד למתן שוחד על ידי מנהלי חברת התרופות רוש בישראל.
החקירה החלה בחודש יוני שעבר, אז תפסו את מירב הכותרות החשדות נגד מנהלי חברת תנובה, בגין מתן שוחד לכאורה ליועציו של ליצמן, מוטי בבצ'יק ומנחם גשייד. בגל הקודם של החקירה נעצר גם אבי דנציגר (58), מנהל חברת התרופות השוויצרית בישראל, שלפי בקשת המעצר "קידם אינטרסים עסקיים של רוש ישראל בדרך של מתן שוחד".
השוחד הוסווה לפי החשד בהסכמים למתן שירותי ייעוץ לחברות בשווי מאות אלפי שקלים על ידי היועצים בבצ'יק וגשייד, אשר במקביל לחשו על אוזנו של ליצמן וגם שימשו כבכירים בלשכתו בתקופות שונות, והניעו מהלכים לכאורה במשרד הבריאות מול הדרגים המקצועיים.
המהלכים עוסקים ברגולציה ודרישות שונות של משרד הבריאות מן החברות, ועל פי החשד בבצ'יק, גשייד וגורמים פוליטיים אחרים בלשכת השר וקרבתו, פעלו לכאורה במשוא פנים ואפליה לטובת קידום אינטרסים מסחריים מול משרד הבריאות, תמורת הסכמים כספיים.
בין החשודים גם מנכ"ל חברת הלוביסטים "פוליסי", ארז גלהר. יש לציין, כי השר ליצמן עצמו אינו חשוד בפרשה.
ביאח"ה המשיכו בחודשים האחרונים בגביית עדויות, והבוקר זומנו בבצ'יק וגשייד להמשך חקירה באזהרה בנוגע להתקשרויות לכאורה עם חברת "רוש". נחקרים נוספים יוזמנו בימים הקרובים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות