שופט מחוזי: משה חוגג רשאי להיפגש עם שותף בתיק לארוחת שבת

שתף כתבה עם חברים

החשוד בפרשה הוא גם קרוב משפחה של חוגג ואסור לו להיפגש עם החשוד המרכזי * התבלבלתם? המשטרה שוקלת את צעדיה

ארוחה משפחתית. משה חוגג (צילום: פלאש 90)

בית משפט המחוזי בלוד קיבל ערר של משה חוגג ואישר לו להיפגש עם בן משפחה קרוב לארוחה משפחתית של יום שישי בערב. ההחלטה התקבלה למרות התנגדות חריפה של המשטרה למפגש המשפחתי, עקב המעורבות של אותו קרוב משפחה בתיק החקירה נגד חוגג בתיקי עבירות המין וההונאה בעסקאות הקריפטו ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.
על שם הקרוב למשה חוגג קיים איסור פרסום עוד משלב המעצר בחקירה המדוברת.

בתגובה של רפ"ק אריאל פרידמן מיאח"ה להב 433 לבית המשפט נאמר, כי מחומר החקירה עולה "תמונה מוצקה" למעורבות של שני קרובי המשפחה בפעילות פלילית רחבת היקף. "לתדהמתה של המשיבה, מתבקשת בקשה תמוהה של המבקש (משה חוגג) להיפגש עם בן המשפחה הזה, שהינו חשוד מרכזי בעבירות הכלכליות ובעבירות המין, וזאת יום אחד בלבד לאחר תום מעצר הבית".

המחלוקת הזו היא דוגמה לכך שגם נוסח תנאי שחרור שנקבע על ידי שופט, והוא פשוט לכאורה, ניתן לקריאה ביותר מדרך אחת. בתנאי השחרור של משה חוגג שאושרו על ידי שופט השלום ארז מלמד לפני כחודש, נאסר עליו "ליצור קשר עם מי מהמעורבים בתיק למשך 180 יום, למעט בני משפחה".

משה חוגג טען כי הנוסח ברור: מותר לו להיפגש עם קרוב המשפחה הזה, למרות שהוא מעורב בחקירה.
רפ"ק פרידמן טען ההפך: לדבריו התיבה "למעט בני משפחה" שסייגה את איסור יצירת הקשר, נוספה לבקשת משה חוגג, אבל ברור שמדובר בבני משפחה שאינם מעורבים בפרשה.
לחיזוק עמדתה, הראתה המשטרה כי בתנאי השחרור של הקרוב לא הופיע הסייג "למעט בני משפחה", כלומר שעליו נאסר להיפגש לכאורה עם מעורבים בכלל.

השופט דרויאן גמליאל

עו"ד משה מזור טען כי החלטת השחרור של מרשו משה חוגג היא המאוחרת יותר, והקובעת.
בקשת משה חוגג לערוך מפגש משפחתי בסיום מעצר הבית, נדחתה אתמול על ידי השופט מלמד בבית משפט השלום בראשון לציון.

השופט המחוזי עידו דרויאן-גמליאל, לעומתו, קיבל את הערר והתיר לחוגג לפגוש את קרוב המשפחה נחשוד באותו התיק,  אבל השופט דרויאן גם הזהיר את משה חוגג שלא בטוח כי גם לקרוב שלו מותר לפגוש אותו, על פי תנאי השחרור של אותו קרוב.

מה תעשה עם זה המשטרה? האם היא תמנע מקרוב המשפחה להיפגש עם החשוד המרכזי? ואולי קרוב המשפחה הוא זה שבכלל ייעצר בחשד להפרת תנאים, אם וכאשר ייפגש עם קרוב המשפחה המפורסם? על זה אומרים, שלכל שבת יש מוצאי שבת.

בתוך כך התברר כי מהפקדה של עשרה מיליון שקל לצורך שחרור, הפקיד משה חוגג עד עכשיו רק שני מיליון. בהסכמת המשטרה הוא קיבל ארכה של שלושה שבועות להפקיד עוד שלושה מיליון שקל במזומן והיתר יומר לערבות בנקאית.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות