אינתיפאדת הצעירים – לוד: אישום נגד צעירים שירו על מתנדב מד"א

שתף כתבה עם חברים

אחד הנאשמים עזב לטורקיה וחזר רק החודש, עורך דין בתיק מאשים את שב"כ בחקירה אלימה, ועורך דין שני טוען כי מרשו נעצר ארבע פעמים ושוחרר בכל פעם מחדש

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז כתבי אישום כנגד שני תושבי לוד, אמסלם חסונה (29) ועייד חסונה (28) שביצעו ירי בנשק חם כלפי יהודים במהלך ההתפרעויות והפרות הסדר במהלך מבצע "שומר החומות". במהלך הירי, כך על פי האישום, הם פגעו ופצעו מתנדב של מד"א ולאחר מכן ניסו להסתיר את כלי הנשק.
על פי הנטען בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד תומר שטיינברג, שני הנאשמים הם קרובי משפחה. במהלך מבצע "שומר החומות" במאי האחרון החלה התקהלות מחוץ לביתם של הנאשמים, אשר נכחו במקום כשהם רעולי פנים ומצוידים באקדחים. משהבחינו כי חלק מן המתקהלים הם יהודים, שלף אמסלם חסונה את אקדחו וירה באוויר שתי יריות במטרה להפחיד הנוכחים במקום.

לאחר מכן, הלכו הנאשמים לבניין מגורים סמוך המשקיף למתחם ההתקהלות, והחלו לירות יחדיו מספר רב של יריות לכיוון התושבים היהודים שהיו במתחם. אמסלם זיהה כי אחד הנוכחים במתחם משתייך למד"א, וירה לעברו ממרחק 10 מטרים כדור שפגע ברגלו של המתנדב ופצע אותו. בשלב זה ברחו שני הנאשמים מן הזירה והסתירו את האקדחים במקום מסתור.
כתב האישום מוסיף כי במועד אחר במהלך "שומר החומות", הצעיר סבר כי רכב אשר התקרב לביתו שייך ליהודים. הוא ירה שלושה כדורים באוויר במטרה להפחיד את השוהים ברכב. בהמשך אותו הערב יצא הנאשם מביתו והסתובב ברחבי העיר כשהוא נושא את אקדח טעון ורובה קלצ'ניקוב באופן גלוי. כמה ימים לאחר מכן, מכר את הקלצ'ניקוב לאדם אחר בתמורה ל-45 אלף שקלים.

נוסף על האמור, היה אמסלם מעורב באירוע התפרעות בעיר בעת הלווייתו של מוסא חסונה ז"ל, במסגרתו יידה מספר אבנים אל עבר כוחות משטרה אשר נכחו במקום. בהמשך טס חסונה לטורקיה, בין היתר בכדי להקשות על איתורו ושב לישראל זמן רב לאחר מכן – במהלך חודש נובמבר 2021.

בגין האירועים המתוארים, נאשם אמסלם בעבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ירי מנשק חם, נשיאת נשק, אבזר ותחמושת, שיבוש מהלכי משפט, סחר בנשק, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות והתפרעות. עייד חסונה מואשם בעבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה בצוותא, נשיאת נשק, אבזר ותחמושת ושיבוש מהלכי משפט.

במקביל לכתבי האישום, הוגשה נגד השניים בקשת מעצר עד לתום ההליכים. לפי הבקשה, אמסלם חסונה (בעל עבר פלילי ועונש מאסר) ביצע שחזור מתועד בווידאו בזירת הפיגוע, במסגרתו חזר על הודאתו בחלק מהמעשים ועל השתלשלות האירועים המתוארת בכתב האישום – הכל בהלימה לגרסאותיו בחקירות ולזירת הפיגוע.

באשר לעייד, נכתב בבקשה למעצר עד לתום ההליכים, כי הוא מכחיש את המיוחס לו בחקירותיו. כאשר הוטחו בפניו גרסאותיהם של המעורבים הנוספים אשר מפלילים אותו במעורבות באירוע הירי, ובפרט בפני גרסתו של חסונה, המשיך עייד לעמוד בהכחשתו תוך שטען כי מפליליו משקרים.

עו"ד דרוויש נאשף

עו"ד דרוויש נאשף שמייצג את עייד: "כתב האישום הוגש רק היום. אנחנו כמובן נצטרך לבחון את החומרים. אני רק מזכיר שמאז חודש מאי הוא נעצר שלוש פעמים וכל פעם הצלחנו לשחרר אותו. זו הפעם הרביעית, עוד לפני קריאת החומרים נראה לי שגם הפעם התוצאה תהיה אותו דבר. חשוב לציין שמרשי מכחיש כל קשר לאירוע, זה העמדה שליוותה אותו מהיום הראשון שנעצר".

עו"ד עלא תלאווי ועו"ד אמיר עאזם, שמייצגים את אמסלם חסונה, אמרו: "כתב האישום הוגש היום ועל כן ההתייחסות תהיה לאחר צילום החומר. מכל מקום בתיק זה נוהל חקירה אלימה על ידי חוקרי השב"כ, שאף נמנעו מלבדוק טענות חמורות של הלקוח לאחר שהעלה אותם בבית המשפט וחבל. הדברים יתבהרו בהמשך".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות