טקס הוקרה למשלחת הסיוע הישראלית בדרך חזרה מקפריסין

שתף כתבה עם חברים

המשלחת בראשות טייסת הכיבוי מהמערך האווירי של המשטרה השלימה את פעולות הכיבוי: "זכות לקחת חלק נכבד בהצלת חיי אדם"

video
משלחת הסיוע הישראלית לקפריסין, בראשות טייסת הכיבוי מהמערך האווירי של המשטרה, "אלביט" וכב"ה (כבאות והצלה) השלימה את פעולות הכיבוי ושבה לארץ.
ביום שישי בצהריים (24 יוני) השלימו טייסי הכיבוי של טייסת "אלעד" את הגיחה האחרונה, ועם נחיתת המטוסים בשדה התעופה בלרנקה, נערך טקס במעמד נציג הממשל המקומי, שר החקלאות של קפריסין, וסגנית השגריר הישראלי בקפריסין נגה כספי. הנואמים הוקירו תודה ושיבחו את חברי המשלחת הישראלית על הסיוע הבינלאומי להשתלטות על גל השרפות שהתפשט בצפון האי.
מפקד המשלחת הישראלית, סנ"צ גדי וינר מהיחידה האווירית של המשטרה: "זו היתה עבורנו זכות להביא את יכולותיה של טייסת הכיבוי הישראלית אל מדינת קפריסין השכנה ולקחת חלק נכבד במאמצי הכיבוי הבינלאומיים, להציל חיי אדם, ובכך לייצג בגאווה את משטרת ישראל ומדינת ישראל".
במהלך המבצע כולו ביצעו מטוסי הכיבוי 20 גיחות בהן הטילו עשרות אלפי ליטרים של חומרי כיבוי לעבר מוקדי השריפות. פעילות טייסת הכיבוי הישראלית התבססה על שיתוף פעולה ותיאום עם טייסי כיבוי מהמדינות השונות, ויחד יצרו רצף גיחות קבוע שדיכא את מוקדי הבעירה והוביל להשגת המטרה ולשליטה בשריפה.
מטוסי טייסת הכיבוי עושים בשעה זו את מסעם בחזרה לישראל, ולפני זמן קצר נחתו יתר חברי המשלחת שחזרו ארצה במטוס של חיל האוויר הישראלי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות