הסדר טיעון בתיק מכירת סמים בוואטסאפ לאחים אפללו מאילת

שתף כתבה עם חברים

אח אחד הורשע בסחר בקנאביס ובין היתר מכירה לשוטר סמוי. אחיו הצעיר הורשע בתיווך בשתי עסקאות אחרות, אבל ירצה רק חודש מאסר על התיק הזה

עסקת סמים (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

בעיצומה של חקירה סמויה, ב-30 בספטמבר 2021 שלח שוטר סמוי מתחנת אילת הודעת ווטסאפ למספר טלפון מסוים וביקש לקנות קנאביס. לאחר ששלח למנוי הודעת אימות הכוללת סרטון עצמי שלו וצילום תעודת זהות, נמסר לשוטר בהודעה חוזרת מקום המפגש – רחוב גרגר נחלים באילת. "2 צונאי ב-1,100 שקל", כך נכתב.
השוטר הגיע למקום המפגש ופגש שם את יוסי אפללו (40). הוא מסר לאפללו 1,100 שקל וקיבל 19.15 גרם קנאביס נטו.

השתלשלות העניינים הזו פורטה באישום הראשון בכתב אישום שהוגש לבית משפט השלום באילת נגד יוסי אפללו ונגד אחיו – בן מרדכי אפללו (31)..
באישום שני נטען כי האח הצעיר יותר תיווך בשתי עסקאות סמים שעשה אחיו. באחת מהן תיווך בינו לבין בחורה צעירה. האחרונה קנתה מיוסי אפללו, פעמיים, שקית עם 10 גרם קנאביס תמורת 550 שקל.
בעסקה אחרת, האח הצעיר תיווך במכירה של קנאביס תמורת 600 שקל ללקוח אחר.
כתב האישום ייחס ליוסי אפללו סחר בסמים, ואילו לבן אפללו יוחסו עבירות תיווך בעסקי סמים. הוגשה נגדם גם בקשה למעצר עד תום ההליכים.

לאח הצעיר יותר, בן אפללו, עבר פלילי רלוונטי הכולל שני מאסרים על תנאי חבי הפעלה – האחד לתקופה של תשעה חודשים, והשני לתקופה של שנה. בשלב המעצר הגיע עניינו עד לבית המשפט העליון. תחילה, בית משפט השלום הסכים עם הסנגורית שלו, עו"ד עדן זינו, והורה לשחרר את בן בתנאים מגבילים, אולם בית המשפט המחוזי בבאר שבע הפך את ההחלטה, בין היתר מאחר שבתיק קודם הנאשם הפר תנאי מעצר בית. הסנגורית לא ויתרה והגישה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון. הבקשה התקבלה ובית המשפט דן בערעור, אולם דחה אותו בסופו של דבר מאחר שחלופת המעצר שהוצעה היתה באילת. עם זאת הותיר בית המשפט אופציה לסנגורית, להציע חלופה אחרת. היא אכן הציעה חלופה כזו, שנדחתה גם היא בבית משפט השלום.

כך או כך, עו"ד זינו ועו"ד יצחק מויאל שייצג את יוסי הגיעו להסדר טיעון עם שלוחת התביעות של משטרת אילת – הסדר שהוצג בשבוע שעבר לשופט שי ברגר.
במסגרת ההסדר סוכם בין הצדדים כי על יוסי ייגזרו 11 חודשי מאסר ויחולטו ממנו יותר מ-7,000 שקל במזומן שנתפסו אצלו, כמו גם מכשירי טלפון ניידים וכרטיסי סים.
לגבי בן סוכם, כי יופעלו של עונשי התנאי חבי ההפעלה בחופף (12 חודשי מאסר), ובעקבות הרשעתו בתיק הנוכחי – הוא ירצה מאסר נוסף של חודש בלבד.
לפי ההסדר, על האחים יוטלו גם מאסרים על תנאי וקנסות כספיים.
השופט ברגר כיבד את ההסדר והרשיע את הנאשמים. דיון הטיעונים לעונש יתקיים בחודש אפריל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות