סוחר הטלגרם "מייקל ג'קסון" השתקם באגף התורני של כלא דקל

שתף כתבה עם חברים

צעיר מאופקים שכינה את עצמו באפליקציה גם "יעקב הסטלן" ונשפט ל-35 חודשי מאסר שכנע את ועדת השחרורים: "אני רוצה חיים חדשים"

16 אישומים על מכירת קנאביס בטלגרם (אילוסטרציה)

על שולחנה של ועדת השחרורים במקום מושבה בכלא אש"ל הונחה בקשתו של צעיר בן 28 מאופקים, שנשפט ל-35 חודשי מאסר על עבירות סמים.
הצעיר שכינה את עצמו באפליקציית טלגרם בשמות שונים, ביניהם "יעקב הסטלן" ו"מייקל ג'קסון", ומכר באמצעות האפליקציה קנאביס לכל דורש, הורשע ב-16 אישומים שונים: נטען בהם כי הוא מכר לאחרים קנאביס במספר רב של הזדמנויות – בין גרם אחד לחצי קילוגרם בכל פעם.
כתב אישום נוסף שצירף ייחס לו סיוע להחזקת סם שלא לצריכה עצמית: הוא הסיע את חברו שהחזיק יותר משלושה ק"ג קנאביס.

הפרקליטות התנגדה לשחרורו המוקדם של האסיר תוך שהדגישה כי מלבד שני כתבי האישום הללו, לאסיר יש עבר פלילי בעבירות דומות, והעונש לו נשפט מגלם בתוכו גם הפעלת מאסר על תנאי מתיק קודם. כמו כן טענו נציגי הפרקליטות כי קיים מידע מודיעיני שלילי בעניינו של האסיר
מנגד טענה עו"ד אליז קסנטיני שמייצגת את האסיר, כי הוא עבר מאחורי הסורגים כברת דרך טיפולית, ולראיה – הרשות לשיקום האסיר (רש"א) הכינה עבורו תוכנית שיקום לתקופה שלאחר שחרורו. באשר למידע המודיעיני טענה עו"ד קסנטיני, כי אילו בשירות בתי הסוהר היו מתרשמים ממידע זה, האסיר לא היה יוצא לחופשות, האחרונה מביניהן בחודש נובמבר ממש.
האסיר עצמו אמר בדיון בפני חברי הוועדה, כי מאס בחייו הישנים. "אני רוצה חיים אחרים", אמר, וסיפר על ההליכים השיקומיים שעבר מאחורי הסורגים באגף 7 התורני של כלא דקל.

חברי הוועדה בראשות השופט בדימוס משה מכליס קיבלו את עמדת עו"ד קסנטיני וציינו בהחלטתם כי התנהגותו של האסיר בכלא היתה ראויה, והדגישו כי סיים טיפול ביחידה לטיפול בהתמכרויות. לבסוף קבעו כי ישוחרר בהתאם לתוכנית של רש"א, הכוללת בין היתר מעצר בית לילי, איסור התרועעות עם עבריינים ואיסור נהיגה ברכב.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות