הפרקליטות: שני נאשמים בתיק פלילי סחטו נאשם שלישי כי סגר עסקת טיעון

שתף כתבה עם חברים

חקירת תחנת קרית מלאכי העלתה כי הנאשמים דרשו "פיצוי" של 10,000 שקל כל אחד, ואיימו עליו ועל אביו. בין הראיות בתיק החקירה – כיתוב על קיר תא מעצר שבו נכתב על הקורבן: "מלשין בן זונה עם חוטיני"

הנאשם נפגש עם הנאשמים במרכז מסחרי (אילוסטרציה: Matthew Ansley מאתר Unsplash)

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום נגד שלושה צעירים מוכרים למשטרה מקרית מלאכי, בטענה שסחטו באיומים ובכוח צעיר אחר אשר שימש כעד תביעה בתיק נגד שניים מהם (26 יוני).
הנאשמים הם:
עדן אליאס (20)
שלום טירונך (19)
שלו שבו (20)

מחקירת מערך החקירות והמודיעין של תחנת קרית מלאכי עולה כי א', צעיר בן 22, היה אחד משלושה נגדם הוגש באוקטובר אשתקד כתב אישום. הנאשמים האחרים בתיק זה היו אליאס וטירונך. אליאס וטירונך שוחררו למעצרי בית חלקיים והתיק נגדם עדיין תלוי ועומד, בעוד שא' הודה במיוחס לו במסגרת הסדר טיעון ונשפט למאסר בפועל שאותו סיים לרצות בחודש פברואר השנה.

הפרקליטות טוענת כי על רקע זה, ב-23 במרס פגש א' באליאס וטירונך, שפנו אליו והטיחו בו: "אתה יצאת מלשין". כמו כן נטען כי איימו עליו ודרשו ממנו לשלם לכל אחד מהם 10,000 שקל כדי שלא יפגעו בו. מכתב האישום עולה כי א' חשש והתחייב לשלם לכל אחד מהם 1,000 שקל מידי חודש, ולאחר מכן השלושה לחצו ידיים ועזבו את המקום.
בכתב האישום כי מספר שעות לאחר מכן התקשר א' לאליאס ואמר לו שהוא יכול לשלם כעת חלק מהסכום, ובהמשך מסר לו 500 שקל במפגש בפארק בקרית מלאכי. עוד נטען כי ב-10 במאי, במפגש במרכז מסחרי בקרית מלאכי, א' מסר לכל אחד מהשניים 1,000 שקל.

באישום שני שיוחס לשלושת הנאשמים נטען כי שבו פנה לא' ודרש שישלם גם לו 1,500 שקל בכל חודש. א' סירב לשלם לו סכום שונה מזה ששילם לאליאס וטירונך, והסכים לשלם רק 1,000 שקל. שבו סירב ואמר לא' שיהיה עמו בקשר. כעבור מספר ימים, כך נטען, הוא התקשר לא' ואמר לו להגיע לדיון שנקבע במסגרת התיק הקודם, ב-31 במאי בהליך הקודם. במהלך השיחה אמר לו שבמידה ויגיע לדיון, הנאשמים ינכו לו 5,000 שקל מסכום "הפיצוי" הכולל. א' סירב.

באישום שלישי שיוחס לאליאס וטירונך לבדם נטען כי ב-10 ביוני שהה א' בעסק מקומי ובעת שיצא ממנו הבחין בשניים שסימנו לו לבוא. נטען כי הוא אמר להם להמתין מספר דקות, נכנס בחזרה לעסק, והשניים נכנסו בעקבותיו.
אליאס, כך נטען, פנה לא' ושאל מדוע לא שילם כפי שהתחייב, וא' הסביר לו שאין לו איך לשלם מאחר שלא קיבל משכורת שאותה הוא עתיד לקבל למחרת. אליאס, לפי כתב האישום, אמר לא' שהוא לא מאמין לו, ואילו א' המפוחד הציע להתקשר למעסיקו כדי לוודא שהוא דובר אמת. אליאס אכן התקשר למעסיק, דיבר בשמו של א' ואמר לו שבמוצאי שבת יבוא לקחת את המשכורת. המעסיק הסכים.

מחקירת שוטרי תחנת קרית מלאכי עולה כי מיד לאחר מכן דרשו השניים מא' שיבוא איתם לשכונתם כדי שיראו לו את הפרוטוקולים מבית המשפט ויוכיחו שהוא הלשין עליהם. א' סירב לצאת מהעסק ובתגובה אליאס משך אותו בכוח מהצוואר בעוד שטירונך בעט בו מאחור ואמר לו: "בוא איתנו לשכונה לפני שאני אשבור לך את הרגליים".

נטען כי בשלב זה א' יצא עם השניים לכיוון השכונה ובמהלך ההליכה התקשר לאביו, סיפר לו שהנאשמים מאיימים עליו ורוצים לפגוע בו, וביקש ממנו לבוא לאזור הפארק הסמוך.
לפי כתב האישום, בשלב מסוים טירונך הלך לביתו להביא את הפרוטוקולים, בעוד שא' נותר לבדו עם אליאס. מספר דקות לאחר מכן הגיע אביו של א' לפארק ופגש בבנו שסיפר לו מה שקרה. האב שאל את אליאס מדוע הוא סוחט את בנו, ואליאס השיב כי בנו "הלשין" עליהם, תוך כדי שצעק וקילל את א' ואת אביו.

הנאשמים דרשו מהקורבן 1,000 שקל בחודש (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

מחקירת המשטרה טוענת כי אביו של א' ניסה להרגיע את אליאס וגם את טירונך שבינתיים שחזר למקום, אך הם שבו ודרשו שא' ימשיך לשלם כפי שסוכם. אליאס אמר לאב כי אם בנו לא ישלם, הוא יצטרך לעשות זאת במקומו.
נטען כי א' ואביו עזבו את המקום, ואליאס איים עליהם, בין היתר באומרו: "אני אז*** אתכם. אני אסבך אותך, את החיים שלך, אני אבוא לתקוף אותך".

לפי כתב האישום, ב-12 ביוני התקשרו שני הנאשמים מהטלפון של בעל העסק לא' ושאלו אותו מה קורה עם הכסף. א' השיב להם "תעשו מה שאתם רוצים" ואמר כי בכוונתו לדווח עליהם למשטרה מאחר שקיללו את אביו.

כתב האישום, שהוגש בתום חקירת שוטרי תחנת קרית מלאכי,  מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, עבירות סחיטה באיומים, סחיטה בכוח, הטרדת עד בנסיבות מחמירות והפרת הוראה חוקית. התשתית הראייתית מתבססת על עדותו של א', עימותים שבוצעו, ועדויות אביו ומעסיקו של א'.
בתיק החקירה גם ממצאים שונים מהטלפון של א' וצילום תא המעצר של טירונך, כשעל הקיר נכתב שמו של א' לצד הכיתוב "מלשין בן זונה עם חוטיני".
כמו כן, בידי החוקרים צילומי אבטחה בהם נראים הנאשמים מגיעים לעסק בו א' עבד ומשוחחים איתו.
בבקשה להארכת מעצרם עד תום ההליכים מציינת התביעה כי הנאשמים שמרו בחקירתם על זכות השתיקה או הכחישו את המיוחס להם.

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות