אישום: צעיר שנעצר על רמזור אדום החזיק רימון הלם בדלת הנהג

שתף כתבה עם חברים

התובע בבקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים: "הרימון היה בטווח נגיעה וללא כיסוי – עובדה המלמדת על נכונות לעשות בו שימוש בטווח הזמן המיידי"

רימון הלם סנוור (צילום ארכיון להמחשה)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד יצחק בלאיינה (27) מגדרה, בטענה שהחזיק רימון הלם במכונית בה נהג.
מכתב האישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים שהוגשו נגד בלאיינה עולה, כי ב-2 ביוני קיבל לחזקתו רכב מסוג הונדה, ומספר שעות לאחר מכן, בשעה 18:00 לפנות ערב, הוא נעצר על ידי שוטרים מתחנת רחובות בעת שחצה צומת באור אדום ונהג בשכרות. עם פתיחת דלת הנהג גילו השוטרים רימון הלם סינוור מונח בתא בדלת הנהג.

כתב האישום מייחס לבלאיינה עבירת "נשיאה או הובלה של נשק". בדיקת הרימון במעבדת המשטרה גילתה עליו די-אן-איי של בלאיינה, שמצדו הכחיש בחקירה את המיוחס לו או לחלופין שמר על זכות השתיקה. בין היתר טען כי הרימון "הושתל" על ידי השוטרים" ובתגובה לדי-אן-איי שנמצא אמר לחוקריו: "אולי עשיתם פוטושופ".
מהבקשה למעצר עד תום ההליכים עולה כי לבלאיינה עבר פלילי הכולל ארבע הרשעות קודמות ולמעשה – את העבירה בתיק הנוכחי ביצע לכאורה בעת שהיה אמור לבצע עבודות שירות.
"המדובר במשיב אשר נתפס כשהוא נושא ומוביל רימון הלם, בטווח נגיעה ממנו, כשהוא מוכן לשימוש בעת הצורך, ללא כיסוי או מכסה עובדה המרמזת על נכונות לעשות בו שימוש בטווח הזמן המיידי", טוען בבקשה עו"ד דודי ענבר מהפרקליטות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות