אישום: נהג משאית סטה מנתיב וגרם למותו של נהג רכב פרטי 

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי הנאשם חצה קו הפרדה רצוף, המשיך בנסיעה לכיוון הנגדי ופגע ברכב פרטי שנהגו נהרג ונוסעת נוספת נפצעה אנושות * המשטרה והפרקליטות לא הצליחו לאתר עד ראייה שהיה לצד נהג המשאית

המשאית שהתהפכה והרכב שבו נהג המנוח (צילומים: דוברות המשטרה)

לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה הוגש כתב אישום נגד אליהו בן דוד (44) מבית שמש, המייחס לו גרימת מוות ברשלנות ונהיגה רשלנית שגרמה לתאונת דרכים בה נחבל אדם חבלה של ממש (14 אפריל).

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד מירי ביטון הראל מפרקליטות מחוז מרכז, ב-12 בדצמבר 2021, סמוך לשעה 11:35, הנאשם נהג במשאית מסוג "דאף" בכביש 411 סמוך למזכרת בתיה. יחד עם הנאשם ישב אדם שזהותו אינה ידועה.

באותה עת נהג גנדי דיטץ (67) ברכבו יחד עם אשתו.
נטען כי הנאשם נסע במהירות של כ-104 קמ"ש, ובשלב מסוים במהלך הנסיעה סטה מנתיב נסיעתו, חצה קו הפרדה רצוף, והמשיך בנסיעה לכיוון הנגדי, עד שהגיע לשוליים השמאליים בכיוון נסיעתו. משהבחין דיטץ במשאית הוא הסיט את הרכב שמאלה כדי להימנע מהתנגשות. הנאשם הסיט את ההגה ימינה כדי לחזור לנתיב נסיעתו, ופגע ברכבו של דיטץ בנתיב הנסיעה הנגדי.

רכבו של דיטץ נדחף לעבר מעקה בטיחות. בהמשך, המשאית של הנאשם המשיכה לכיוון השול הימני, פגעה במעקה בטיחות, הגיעה לשטח חולי והתהפכה. כתוצאה מהתאונה נגרמה לדיטץ פגיעה רב מערכתית ומותו נקבע בבית החולים. אשתו נפצעה אנושות. אדם נוסף שישב ליד הנאשם נמלט מהזירה וזהותו אינה ידועה.

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשה לפסילת רישיון עד תום ההליכים. מהבקשה עולה כי לנאשם שלוש הרשעות פליליות. הוא נוהג משנת 2005 ולחובתו 22 עבירות תעבורה קודמות, בין היתר בגין נסיעה באור אדום, נסיעה מעל המהירות המותרת, שימוש בטלפון נייד בעת נסיעה, אי ציות לתמרור, ונהיגה בחוסר זהירות.
בדיון שהתקיים בפני השופטת רות וקסמן אמר הנאשם כי הוא מסכים להיוותר פסול מלנהוג או להחזיק רישיון עד להחלטה אחרת (14 אפריל). בנוסף הדגיש כי אין לו סניגור ועל כן הוא מבקש למנות לו ייצוג מהסנגוריה הציבורית.
את תגובת הנאשם לא ניתן היה להשיג.
מהפרקליטות נמסר בתגובה: "העבירה כמו גם נסיבות התאונה כפי שיוחסו לנאשם בכתב האישום, תואמות את הראיות שהועברו לבחינת הפרקליטות. על אף מאמצי החקירה, האדם הנוסף שהיה ברכב עם הנאשם, שיכול היה לשמש כעד, לא אותר. חשוב להדגיש כי בשום שלב האדם הנוסף לא היה חשוד אלא רק נדרש כעד".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות