כתב אישום נגד רוכבי אופנוע שנעצרו בתום מרדף עם אקדח טעון

שתף כתבה עם חברים

שוטרים שהבחינו בנהיגה הפראית של רוכב האופנוע סימנו לו לעצור, אך הוא נמלט בפראות ונעצר עם חברו רק לאחר שהתנגשו במעקה בטיחות בלוד

האופנוע עליו רכבו הנאשמים (צילומים: דוברות המשטרה)

לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד הוגש כתב אישום נגד מערוף אבו מועמר (18) מרמלה ואמיר אבו עביד (20) מלוד, המייחס להם נשיאת נשק ותחמושת שלא כדין, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, שינוי זהות רכב, שימוש ברכב ללא רישיון רכב תקף וללא ביטוח, ונהיגה ללא רישיון נהיגה תקף.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אורי רינצקי מפרקליטות מחוז מרכז, אבו מועמר קנה אופנוע ימהאה (MT 07) ללא רישיון רכב תקף בעת קנייתו. כמו כן נטען כי רישיונו של אבו מועמר פקע ב-15 בדצמבר 2021.

מכתב האישום עולה כי לאחר קניית האופנוע, במועד לא ידוע שינה אבו מועמר את זהות האופנוע באמצעות לוחית רישוי שהעביר מאופנוע אחר אותו גנב ביולי 2021. בבוקר ה-6 בינואר, כך נטען, נסעו הנאשמים על האופנוע, כאשר אבו מועמר נוהג ואבו עביד רוכב מאחור.

הפרקליטות טוענת כי הנאשמים רכבו על האופנוע כאשר הם עוטים כפפות, חבושים בקסדות ונושאים אקדח FN טעון ומוכן לפעולה. סמוך למרכז הלוגיסטי בצריפין הם נסעו באופן פרוע ומסוכן וחצו נתיבי נסיעה לכיוון בית החולים אסף הרופא, בניגוד לכיוון התנועה. עוד נטען כי הם עלו על אי תנועה והמשיכו בנהיגה פרועה בכביש 44 לכיוון רמלה לוד.

שוטרים מתחנת רמלה שהיו באזור סימנו לנאשמים לעצור, אך הרוכבים לא נענו וניסו להימלט מהירות ובפראות, תוך כדי שהשוטרים דולקים אחריהם.
במהלך ניסיון הבריחה, בקרבת כיכר העפרונות בלוד, פגע האופנוע ברכב וגרם לו נזק. הנאשמים המשיכו לנסוע בפראות וניסו להתחמק מהמחסום משטרתי תוך שעלו על מדרכה, ונעצרו רק לאחר שהתנגשו במעקה בטיחות.

האקדח שנתפס ברשותם של הנאשמים

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשמים בקשה למעצר עד לתום ההליכים. בבקשה מצוין כי בתיק החקירה סרטונים שתיעדו את הנהיגה הפרועה בזמן אמת, כמו גם האקדח שנתפס. עוד צוין כי הנאשמים מכחישים את המיוחס להם, אך לא נותנים הסבר הגיוני לראיות. למרות שלנאשמים אין עבר פלילי, טוענת הפרקליטות, הם רכבו על האופנוע עם אקדח טעון ומוכן לפעולה.
בדיון שהתקיים היום בפני השופט עידו דרויאן גמליאל ביקשו הסניגורים של הנאשמים – עו"ד שוקרי אבו טביק ועו"ד חי אוזן – לדחות את הדיון כדי לקבל את חומרי החקירה. השופט החליט כי הנאשמים יוותרו בינתיים במעצר עד להחלטה אחרת. הדיון הבא נקבע ל-31 בינואר.
עו"ד אבו טביק מסר בתגובה: "כתב האישום הוגש היום. אנו נצלם את התיק, נעיין בחומר הראיות ונגיב בהתאם בבית המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות