שופטת שחררה חייל שחשוד בתקיפת חברתו: "תלונתה מעלה סימני שאלה"

שתף כתבה עם חברים

צעיר מדימונה טען כי בכל פעם שניסה להיפרד מחברתו, היא איימה להתאבד. באחת הפעמים ניסתה לממש את האיומים ואף זרקה אבנים על רכבו

איור להמחשה

שוטרי תחנת משטרת אופקים עצרו בשבוע שעבר חייל תושב דימונה (20), בחשד שתקף את חברתו לשעבר ואיים במספר הזדמנויות לרצוח אותה. המתלוננת טענה בין היתר כי החשוד חנק אותה, הפיל אותה על הרצפה והיכה אותה.
החשוד שמנהל עם המתלוננת מערכת יחסים מזה כחודשיים, הכחיש בחקירתו את המיוחס לו וטען כי ניסה להיפרד מחברתו, וכי יומיים לפני מעצרו היא ניסתה להתאבד ולכן הוא הזעיק משטרה ואמבולנס. לטענתו, בכל פעם שניסה להיפרד מחברתו, היא איימה להתאבד, ובפעם האחרונה כאמור ניסתה לממש את איומיה. כמו כן הוא טען כי קודם להגשת התלונה היא איימה על אמו שתתלונן במשטרה במידה ויעזוב אותה.

בדיון להארכת מעצרו של החשוד (4 מרס), שיוצג על ידי הסנגוריה הציבורית, קבעה השופטת שרה חביב כי קיים חשד סביר, אולם הוסיפה כי יש לבדוק את גרסתו של החשוד ולבסוף האריכה את מעצרו של החשוד עד היום (7 מרס).

בדיון שהתקיים היום ייצגה את החשוד עו"ד אליז קסנטיני, שהביעה מחאה על כך שהמשטרה לא ערכה עימות בין החשוד לבין המתלוננת, ואף לא בדקה את גרסת החשוד לפיה הוא הזמין משטרה ואמבולנס לאחר שהמתלוננת ניסתה להתאבד. הסנגורית השמיעה בבית המשפט הקלטה של השיחה שבה הזעיק החשוד עזרה לחברתו, ועימתה את נציג המשטרה עם ממצאי החקירה, לפיהם ביום בו התלוננה נגד החשוד, המתלוננת השליכה אבנים על רכבו. רכבו של החשוד, כך עולה מהדיון, נבדק על ידי המשטרה ואכן התברר כי נגרם לו נזק כתוצאה מיידוי אבנים.

עו"ד אליז קסנטיני

הסנגורית הציעה חלופות מעצר שונות הרחק מדימונה, אולם המשטרה התבצרה בעמדתה לפיה יש להאריך את מעצרו של החשוד. השופטת חביב הסכימה עם הסנגורית, וציינה בהחלטתה כי בעוד שגרסתו של החשוד התחזקה באופן משמעותי, תלונתה של המתלוננת מעלה סימני שאלה. לפיכך, השופטת החליטה לשחרר את החשוד למעצר בית הרחק מדימונה, בבית קרובי משפחה, בכפוף לתנאים מגבילים כספיים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות