שופט אישר חילוט ערבות לחשוד בהונאת ביטוח לאומי עקב הדחת עדים

שתף כתבה עם חברים

מנהל חברת סיעוד שסיפקה מטפלים לקשישים באבו גוש נעצר בחשד לקבלת כספי מדינה במרמה. לאחר שחרורו ממעצר, נטען כי הפר תנאי שחרור והשופט אישר חילוט של 30 אלף שקל

פשיטה על משרדי החברה (צילום: משטרה)

שופט בית משפט השלום בירושלים, אלעד לנג, הורה על חילוט ערבויות בסך 30 אלף שקל ממנהל חברה החשוד במרמה והונאה של המוסד לביטוח לאומי.
משטרת מחוז ירושלים טוענת כי החשוד, חמדאן ג'לולי, בעלי חברה המספקת מטפלים בקשישים סיעודיים עבור הביטוח הלאומי, הפר תנאי שחרור לאחר ששוחרר ממעצר בחודש יולי האחרון, והדיח את עובדיו לכאורה למסור עדויות שקר במשטרה.

חברת חג'אזי של חמדאן ג'לולי סיפקה לכאורה מטפלים מטעם הביטוח הלאומי בישוב אבו גוש שליד ירושלים. החקירה עוסקת בקבלת כספי המדינה במרמה לכאורה עבור טיפול בקשישים סיעודיים, תוך מתן שוחד לאחראים על קביעת שעות הזכאות ומסירת דיווחים פיקטיביים.
לפי החשד, החברה שלשלה לכיסה כספי ביטוח לאומי עבור טיפול בקשישים מאבו גוש הזכאים לשעות סיעוד, מבלי לבצע את אותן שעות טיפול, ותוך הפרשת סכומים קטנים לקשישים כ"דמי שתיקה" לכאורה. לצורך השחרור ממעצר, בסוף חודש יולי האחרון הפקיד ג'לולי פקדון של 30 אלף שקל במזומן, ובנוסף חתמו הוא ואחיו (צד ג') על ערבויות בסך 150 אלף שקל. בחלוף מספר שבועות נעצר ג'לולי בשנית וחוקרי מרחב ציון ביקשו מבית המשפט לאשר בהליך חריג יחסית חילוט של הפיקדון והערבויות.

המשטרה טענה כי החשוד שיבש חקירה והפר את התנאים, כאשר יצר קשר עם אביהם של שני עובדים שלטענתה קיבלו תלושי שכר פיקטיביים, והנחה אותם לכאורה לתת עדויות שקר כי שימשו כעובדים בפועל של חיג'אזי.

סנגוריו של המנהל, עורכי הדין אורי קורב וסיון רוסו ממשרד בן צור-קורב, טענו כי המשטרה לא החתימה את החשוד על רשימת מעורבים שנאסר עליו להיות איתם בקשר, וכן שלא דיבר עם העובדים עצמם והוא כופר בחשדות.

השופט לנג קבע בהחלטתו, כי "המשטרה הוכיחה בדרגת הוכחה מספקת של 'ראיות לכאורה' כי המשיב הפר את תנאי השחרור". עם זאת, השופט קבע כי לא ניתן לחלט את הערבות של 150 אלף שקל, להבדיל מהפיקדון המזומן, משום שבפועל המשטרה "שכחה" להחתים את החשוד על כתב הערבות עליו הורה בית המשפט, במסגרת תנאי השחרור.
גם הבקשה לחילוט הערבות של צד ג', האח, נדחתה, משום שביום ההפרה החשוד לא היה במעצר בית, ולא היתה לאח הערב אפשרות למנוע את מעשיו.
מעורכי הדין קורב ורוסו נמסר בתגובה: "משטרת ישראל ביקשה לחלט לג׳לולי ואחיו שערב לו, ערבויות בסכום של מאות אלפי שקלים מכל אחד. בית המשפט קיבל את מרבית טענותינו וקבע כי יחולט סכום של 30 אלף שקל שהפקיד ג׳לולי בלבד וכי לאחיו לא יחולט דבר. לטענתנו לא היה מקום בנסיבות העניין לחלט סכום כלשהו. אנו לומדים את ההחלטה ושוקלים הגשת ערר".

המוסד לביטוח לאומי
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות