הרצח בראשל"צ: המניע הגזעני לקטטה, ותרגיל החקירה לחשודה ששוחררה

שתף כתבה עם חברים

המשטרה טוענת כי היא יודעת מי דקר בפועל את יאשיהו בלום, וכי הקטטה החלה לאחר שבלום אמר לאחד החשודים: "ערבים כמוך היינו הורגים בצבא" * צעירה חשודה שלאחר שחרורה שיבשה את החקירה ואיימה על מעורבים

הנרצח, יאשיהו בלום. מניע לאומני גזעני?

הקטטה האלימה שהתרחשה בחוף "4 על 4" בראשון לציון ב-8 באוגוסט הסתיימה ברצח כאשר יאישהו בלום נדקר למוות.  זמן קצר לאחר הרצח נעצרו שישה חשודים ושלוש חשודות. מחקירת המשטרה עלה כי מדובר בקטטה רבת משתתפים: הנרצח ושלושה מחבריו בצד אחד, ותשעה מעורבים מהצד השני.

כבר בתחילת החקירה נלקחה אחת החשודות לזירה, שם סיפרה לחוקרי המשטרה על השתלשלות האירועים כפי שראתה אותם, וציינה כי במהלך הנסיעה שמעה מי מבין הצעירים אומר לחברו שיזרוק את הסכין מהחלון. בהמשך, לאחר שהצביעה במדויק על המיקום, החוקרים הצליחו לאתר את הסכין, שהועברה לבדיקה במעבדות המשטרה בניסיון להפיק ממנה די-אן-איי שיקשור מי מהחשודים לדקירות הקטלניות. בינתיים הוארך מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בפתח תקווה.

בדיונים נוספים להארכת מעצרם של החשודים (25-26 אוגוסט), נחשפו פרטים חדשים מחקירת המשטרה, שכזכור הסתייעה בצילומי אבטחה של עיריית ראשון לציון.
עומרי ברגיג (18) הוא החשוד המרכזי בביצוע הדקירה שהובילה למותו של בלום. ברגיג, המיוצג על ידי עורכי הדין עמיחי ימין ומשה יוחאי, מכחיש את המיוחס לו. לטענת המשטרה, בידי החוקרים יש ממצאים פורנזיים על הסכין, אך הם טרם חשפו אם הם מובילים לברגיג. מעצרו הוארך עד 3 בספטמבר.

כוחות משטרה בזירת האירוע

יובל ברהה (21), המיוצג על ידי עו"ד איתי בן נון, שומר בחקירתו על זכות השתיקה. נציג המשטרה אמר בדיון אחרון בעניינו כי בידי החוקרים תיעוד של האירוע ממספר מצלמות אבטחה. עוד נחשף בדיון, כי ישנם שני חשודים שיתכן וביצעו שימוש בכלי או בחפץ במהלך האירוע האלים, מה שלטענת המשטרה עשוי להיות קשור לרצח עצמו. כמו כן נטען לגבי ברהה, כי הוא וחשודים נוספים נמלטו מהזירה בשני כלי רכב, כשברהה הרים בידיו בכוח את מחסום היציאה מהחניון עד שכמעט נעקר ממקומו. מעצרו של ברהה הוארך עד 3 בספטמבר. השופט עמית מיכלס קבע בדיון זה כי נאספו ראיות לא מעטות שחיזקו בצורה משמעותית את החשד הסביר לא רק נגד ברהה, אלא אף נגד כלל החשודים.

חן דסה (19), המיוצג על ידי עו"ד קטי צווטקוב, טוען כי רק כאשר הגיע הביתה לאחר התקרית נאמר לו על ידי אחת החשודות כי היתה דקירה. הוא מכחיש כל קשר לדקירות, ומציין שספג מכות בעצמו. לפי החשד העימות עם דסה הוביל לכל האירוע, נטען כי הוא היה זה שהחל בקטטה כאשר דחף את בלום לאחר שזה אמר לו: "ערבים כמוך היינו הורגים בצבא". המשטרה הצהירה במהלך הדיונים כי בימים הקרובים יבוצעו עימותים בין המעורבים בקטטה, ודסה ביקש להתעמת עם אחת החשודות כדי להוכיח את טענתו שידע על הדקירה רק מאוחר יותר.

מור מוריאל צרפתי (19), שמיוצג על ידי עו"ד אסנת מוליארסקי, שומר על זכות השתיקה. במסגרת החקירה הוטח בו כי ברכב בו שהה נמצא דמו של הקורבן. בהקשר זה יש לציין כי לטענת המשטרה בשני כלי הרכב נמצאו ממצאים הקושרים את החשודים. צרפתי מצידו מכחיש כל מעורבות בקטטה. נציג המשטרה ציין כי בידי החוקרים ראיה פורנזית מהזירה הקושרת את צרפתי למיוחס לו. נוכח התפתחות בחקירה הקשורה אליו ולאחרים, מעצרו הוארך עד 3 בספטמבר.
בתיק עצורים גם ווסאם בדר (21), וקטין בן 17, שמיוצגק על ידי עו"ד שוקרי אבו טביק.

החשודה שאיימה על שוטרים סמויים
ל"פ (20). נעצרה בתחילת החקירה בחשד למעורבות ברצח ושוחררה יחד עם יתר החשודות, אך נעצרה מחדש בחשד לשיבוש ואיומים. לטענת המשטרה, לאחר השחרור ל"פ קשרה קשר לסייע לחשודים ברצח, פעלה לשבש את החקירה ולהשמיד ראיות, ואף הפעילה איומים על אחרים.

סנגורה, עו"ד ערן אמרני, טען בדיון כי יום קודם למעצרה המחודש המשטרה בצעה עליה תרגיל חקירה שבמסגרתו הגיעו שוטרים חמושים לגן ילדים בו עובדת אימה והציגו עצמם כחברים של אחד מהחשודים ברצח.
"היחידה החוקרת יצרה אירוע מבויים תוך ניצול הידע והניסיון הרב שלהם, כאשר בצד השני נמצאת ילדה שאין לה ניסיון בתרגילי חקירה וכאלה, כדילייצר מצב שממנו הצליחו לערבב שני חשודים נוספים", טען הסנגור, "היא לא הפרה אף תנאי מאז שחרורה והתייצבה לכל חקירה". לטענת הסנגור, במהלך תרגיל החקירה, שהתבצע בעת שהילדים שהו בגן של אמה, ניסו ללחוץ עליה לדבר ולטענת המשטרה, במהלך דין ודברים שהתפתח בין הצדדים, החשודה איימה על "הסמויים".

השופטת מירב כפיר התייחסה לחשדות החדשים נגד ל"פ וציינה כי "מהראיות שהוצגו עולה כי השיבוש הינו ברמה גבוהה וגם עבירת האיומים היא ברף הגבוה". לפיכך, מעצרה של החשודה הוארך עד היום (27 אוגוסט). עו"ד עופר קופרמן המייצג את החשודה יחד עם עו"ד אמרני, טען בדיון היום כי תרגיל החקירה גובל בהדחה. נציג המשטרה סירב לאשר או להכחיש את קיומו של תרגיל החקירה. כך או כך, המשטרה ביקשה להורות על שחרורה של החשודה בתנאים מגבילים, כולל מעצר בית. השופטת כפיר אישרה את תנאי השחרור.
בנוסף, המשטרה ביקשה להחמיר בתנאי השחרור של שתי החשודות הנוספות ולהאריך אותם, למרות שעבירת הרצח בה נחשדו בתחילת החקירה כבר לא מיוחסת להן. הסנגורים, עו"ד מעיין חימוביץ' ועו"ד עמית שלף, טענו כי הבקשה להחמרת התנאים אינה חוקית. בית המשפט דחה את בקשת היחידה החוקרת למעצר בית מלא והאריך את תנאי השחרור האחרים.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
3 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות