פרסום ראשון: עבודות שירות לאדם שאיים על עד המדינה ניר חפץ

שתף כתבה עם חברים

הנאשם, אדריכל במקצועו תושב רמת השרון הורשע השבוע בהטרדת עד המדינה, ובנוסף הורשע גם בהעלבת עובד ציבור ממניע גזעני עקב איומים על חברי כנסת ערבים

ניר חפץ

פרסום ראשון באתר פוסטה. הפרקליטות הציגה השבוע לבית משפט השלום בתל אביב הסדר טיעון עם אדם שהורשע עקב איום על עד המדינה ניר חפץ.
הנאשם, דורון בלומנפלד (66) מרמת השרון, אדריכל במקצועו, שלח מכתב לכתובתו הפרטית של חפץ בסוף דצמבר 2018, אחרי שהוא חתם על הסכם עד המדינה נגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

המכתב היה בתוך מעטפה סגורה, עליה הודבק בול דואר, ובתוכה מכתב נאצה:
ניר חפץ "היקר…!"
גילוי נאות: במדינת ישראל אוהבים את ההלשנות,
אבל שונאים את המלשינים!
כאשר הכסף נכנס לכיסך לא פצית פה ולא אמרת מילה!
והיום, על מנת להציל את התחת העברייני שלך הפכת לעד מדינה…!
בוש והכלם
שטינקר עלוב!

חפץ פתח את המעטפה בביתו וקרא את המכתב. בחודש מאי האחרון הוגש נגד בלומנפלד כתב אישום בגין הטרדת עד. השבוע, פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה לבית המשפט על הסדר טיעון. במסגרת ההסדר, צורף כתב אישום נוסף שהוגש נגד בלומנפלד בחודש יולי האחרון לבית משפט השלום בירושלים.
בכתב האישום השני, הואשם בלומנפלד בשליחת לא פחות מ-25 מכתבי נאצה, ובהם אוסף של גידופים כלפי חברי הכנסת הערבים בעיקר. מדובר במכתבים שהוא שלח לכנסת על בסיס חודשי, לעתים כמה מכתבים בחודש.
כך, לפי כתב האישום, התקבל במערכת הדואר של הכנסת מכתב שמוען לח"כ דאז ג'מאל זחאלקה (בל"ד), עם קללות: "פלסטינאצי, מוסלמים רוצחים, גידול סרטני, צמא דם, ברברים" ועוד ועוד. על גבי המכתב הוא הדביק תמונות של חברי כנסת עם צלבי קרס על פניהם. מטר הקללות חזר על עצמו בשורה ארוכה של "גילויי דעת" מפי הנאשם בלומנפלד.

 

באחד המכתבים שמוען לח"כ איימן עודה, נכתב: "איימן/אייכמן… בשערי הגהנום מחכים לך הרוצחים הערבים עז אדין אלקסאם, פאוזי קאוקג'י, חאג' אמין אל חוסייני, חאפז אל אסד, סדאם חוסיין, יאסר ערפאת, אחמד יאסין, מועמר קדאפי ועוד מאות אלפי רוצחים". תמונתו של חבר הכנסת הודבקה על המכתב, על גבי תמונה של היטלר.
גם מקומו של ח"כ ניצן הורוביץ לא נפקד מאחד המכתבים. בספטמבר 2014 כתב בלומנפלד : "חזירי הכנסת של מרצ… שמאלנים אנרכיסטים פציפיסטים מתועבים"…

ח"כ איימן עודה (צילום: פלאש 90)

רוב המכתבים נגד חברי הכנסת ישנים, אבל כתב האישום נגד הכותב הוגש, רק אחרי כתב האישום הראשון על הטרדת ניר חפץ.
במסגרת הסדר הטיעון שהוצג השבוע לשופט ירון גת, הורשע בלומנפלד גם בהטרדת עד בעניין ניר חפץ, וגם בעבירה של העלבת עובד ציבור ממניע גזעני, עקב המכתבים לחברי הכנסת הערבים.

לפי העונש המוסכם בין התביעה להגנה, ירצה בלומנפלד עבודות שירות למשך חודשיים, וישלם פיצוי של 7000 שקל לניר חפץ.

בימים האחרונים הגיע גם הליך אזרחי לסיומו, בתביעה אישית שהגיש חפץ נגד בלומנפלד בגין לשון הרע ופגיעה בפרטיות. בלומנפלד טען בכתב ההגנה כי "ביטא במכתב את תסכולו מחתימתו של חפץ על הסכם עד מדינה ומהתחייבותו להעיד נגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, בתמורה לקבלת חסינות מפני העמדתו לדין פלילי". עוד טען בלומנפלד, באמצעות עו"ד עודד סבוראי, כי "גידופים אינם לשון הרע".
בסוף חודש דצמבר הצדדים הודיעו כי הגיעו ל"הבנות המסיימות את הסכסוך" לאחר גישור, בהסכם שפרטיו לא פורסמו.

במאמר מוסגר, כזכור תלויה ועומדת חקירה נגד כמה מיועציו של בנימין נתניהו בחשד להטרדת עד המדינה השני, שלמה פילבר. בית המשפט העליון אישר השבוע למשטרה לערוך חיפוש במכשירי הטלפון של יועצי ראש הממשלה לשעבר, למרות החדירה הבלתי חוקית של חוקרי יאח"ה למכשירים ללא צו, ומעניין לראות האם הפרקליטות תעמוד על מיצוי הפרשה בעניינם.

בעניינו של הנאשם בהטרדת ניר חפץ, קבע השופט גת מועד לטיעונים לעונש ל-2 במרס, לשם החלטה בענין הסדר הטיעון ומתן גזר דין.

המכתב שנשלח לחפץ
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות