לימור רוט חזן ובתה: ההגנה הכי טובה היא התקפה

שתף כתבה עם חברים

בזמן שהסנגורית עושה הגנה ויוצאת למתפרצות בבתי המשפט, בתה הקטנה עושה אותו הדבר, אבל על מגרש הכדורגל בקריית גת ובאקדמיה למצוינות בוינגייט. ראיון עם אימא גאה לכדורגלנית מחוננת

עו"ד לימור רוט חזן עם בתה זיו (צילומים באדיבות המשפחה)

זיו רוט חזן רק בת 14 וחצי אבל כבר מסומנת כאחת מכדורגלניות העתיד של ישראל. היא משחקת במדי מועדון מ.ס קריית גת, אבל את מרכז חייה, למרות גילה הצעיר, היא מעבירה באקדמיה למצוינות וספורט במכון וינגייט, פרויקט מאתגר בתנאי פנימייה שבו לומדות רק המוכשרות ביותר שבין כדורגלניות ישראל הצעירות.

זיו, במקור מקיבוץ נגבה, שיחקה בעבר במגוון תפקידים על המגרש וכיום היא משחקת באגף הימני של ההגנה, ועל הדרך מסבה המון גאווה לאימה, עו"ד לימור רוט חזן. "הילדה עזבה את בית הספר, את החברים, את המסגרות ואת המגורים, וכיום היא גרה בפנימייה ולומדת בבית הספר האזורי בחוף השרון, כי היא מקדישה את כולה לכדורגל", מספרת עו"ד רוט חזן, "הקבוצה שלה מאוד מצליחה. הן ניצחו בחצי גמר הגביע וב-9 במאי ישחקו נגד אסא תל אביב בגמר גביע המדינה. מי שתנצח – תיקח את הגביע. מעבר לזה שמדובר בגביע המדינה, הן מובילות בליגה ויכולות להשלים דאבל".

איך יצא שהיא כל כך אוהבת כדורגל?
"מגיל מאוד צעיר היא התאהבה בספורט. היא ילדה מאוד ספורטיבית אבל כדורגל היה הספורט המועדף עליה. מגיל תשע היא משחקת במועדון מ.ס. קריית גת".

אומרים שכדורגל זה ספורט גברי? מה מושך אותה בזה?
"זה משהו שבוער בה. היא רוצה להיות שחקנית כדורגל ורואה שם את העתיד שלה".

איך סדר היום שלה בוינגייט?
"הן קמות מאוד מוקדם, בשעה חמש וחצי, לאימון בוקר. לאחר האימון יש ארוחת בוקר, ואז יש הסעה לבית הספר בשפיים. הן חוזרות לוינגייט ומתאמנות כל הזמן שם. זו מסגרת מאוד אינטנסיבית ומקצועית. לאחר מכן הן הולכות לשחק בליגה, כל אחת עם הקבוצה שלה. רוב האימונים והמשחקים במסגרת הקבוצות הם בסוף שבוע, אז אם יוצאים למשחקים, הקבוצה דואגת להסעה הביתה בליל חמישי, ובמוצאי שבת הן כבר חוזרות לוינגייט כי יש אימון בוקר ביום ראשון. מאחר שחלק מהמשחקים הם ביום ראשון, קורים מצבים שהן חוזרות במוצאי שבת לוינגייט, ביום ראשון יוצאות למשחק היכן שמתקיים, וחוזרות שוב לוינגייט. כל העולם של הבנות הוא בספורט".

עו"ד רוט חזן מספרת, כי רוב שחקניות נבחרות ישראל הן יוצאות האקדמיה בוינגייט, ולכן זיו כיוונה לשם. "מגיל צעיר היא שאפה גבוה. היא ילדה מאוד חזקה מנטלית, מאוד שאפתנית ונחושה. בזמן שכל המדינה היתה בסגרים בקורונה, היא היתה יוצאת לריצה לפי לו"ז שבנתה לעצמה. זו השנה הראשונה שהיא בוינגייט, ולקחנו עבורה מאמן אישי".

יכולה לזכות בדאבל. זיו רוט חזן בפעולה

איך היא השתלבה בגיל כה צעיר בבית ספר אחר?
"הכיתה בבית הספר בחוף השרון היא של בנים ובנות שמתאמנים בוינגייט. יש כיתה שלמה של תלמידים מתחומי ספורט שונים. לזיו יש חברות בוינגייט, הבנות מאוד מגובשות וזה גורם לחברות מאוד חזקה עם הבנות. לזיו יש גם חברות מהקיבוץ. כאשר היא באה הביתה היא נפגשת עם החברות בסוף השבוע".

עושה רושם שמדובר במסגרת מאוד תובענית, עם תנאים מגבילים ומשמעת קפדנית.
"להתאחדות לכדורגל יש סמכות לשחרר מי שלא עומדות בתנאים ובמשמעת. היו כאלו שפרשו. בשנה של זיו היתה אחת שפרשה בגלל הקושי. היא היתה גרה בדרום והיה לה קושי להמשיך במסגרת. זה לא קל, זה מעבר דרמטי".

באמת, איך ילדה בת 14 מסתדרת בלי ההורים?
"זיו מסתדרת מצוין. לנו יותר קשה מאשר לה. היא מציבה לעצמה מטרות ובדרך להגשים אותן היא מוכנה לשלם גם את המחיר הדרוש. אם זה כולל לא לגור בבית אז היא לא תגור בבית. היא שמה לעצמה את המטרה להתקבל לוינגייט. היא מאוד מרוצה שם גם מבחינה חברתית, גם לימודית ומעבר לכל – מבחינה ספורטיבית".

איך התנאים בוינגייט?
"מעבר למגורים, לבנות יש מעטפת מלאה. יש צוות מאמנים מקצועי, יש תזונאית, יש פיזיותרפיסט ויש רופא מלווה. יש אימהות בית שמלוות את הנערות ומוודאות שהן מגיעות להסעות. יש מרכז חברתי, יש מורים לשיעורים פרטיים. זו מעטפת מלאה שמאפשרת לבנות גם את התנאים המקצועיים להתמקצע בספורט וגם לתפקד בשאר התחומים בחיים. היא אמורה להמשיך בוינגייט עד גיל 18".

תזונאית? זה אומר שהיא צריכה לאכול לפי תפריט מסוים, בניגוד לרוב הילדים?
"כל המשפחה יכולה לשבת בגלידת גולדה וזיו לא תאכל".

מה קורה כשמפסידים?
"יש אכזבה קשה לקבל הפסד, אבל מפיקים את הלקחים וממשיכים הלאה".

את חושבת שנראה אותה בעתיד בנבחרת הנשים של ישראל?
"אני בטוחה שכן".

"יש פרגון". זיו רוט חזן עם אחיה – יוראי ושחר

את רצית שזיו תהיה ספורטאית? הרי ספורט יכול להיות אכזרי.
"מרגע שראיתי שהיא רוצה להיות ספורטאית וזה גרם לה לסיפוק, אנחנו ההורים תומכים בה. הסכמנו שהיא תלך לפנימייה כי ברגע שהיא שמה לה את זה למטרה אז אנחנו לא נעצור אותה. להיפך, אנחנו איתה, מגיעים לכל המשחקים ומלווים אותה בכל הדרך הזאת".

עו"ד רוט חזן מספרת כי לזיו אחים גדולים ממנה – יוראי (19) שלומד לתואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן, ושחר (בת 17), תיכוניסטית, גולשת גלים שעושה חיל בעצמה בייצור תכשיטים ומכירתם ברחבי הארץ. "יש פרגון בין האחים", אומרת האם הגאה, "כולם מתגעגעים כי זיו היתה הילדה הדומיננטית בבית. כשילד עוזב בית – הבית מתרוקן".

ואיך את כעורכת דין מתחום הפלילים הכל כך עמוס, מצליחה להגיע לכל המשחקים?
"אני מגיעה. המשחקים הם אחר הצהריים ואני לא מפספסת. המציאות מציבה אותנו לפעמים סביב דילמות. לגבי הלקוחות, גם אם הם במעצרים, אני מסיימת את הצפייה במשחק ואיך שנגמר המשחק אני הולכת למעצר. לעיתים אני נותנת ייעוץ לפני חקירה בטלפון. בעבר הייתי במשחק והלקוח שתק בחקירה עד שהגעתי".

לפחות את החג חגגתם כמו שצריך יחד?
"היא יצאה לליל הסדר ולחג, ממש לאחר החג חזרה לוינגייט להתאמן. גם בחופש הגדול – תהיה לה חופשה מאוד קצרה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות