פוסטה כחול לבן: הוועדה לתכנון ובנייה אישרה את פרויקט הכרמלית בתל אביב

שתף כתבה עם חברים

למרות שבישיבת הוועדה נשמעו מעט התנגדויות על כך שמהפרויקט לא מוקצה שטח גדול דיו לצרכים ציבוריים בעוד שהוא צפוי לגזול מאות מקומות חניה

הדמיית הפרויקט

ועדת המשנה לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה את בניית מתחם הכרמלית (1 אוקטובר). הפרויקט מתוכנן לקום על חניון ויגזול מאות מקומות חניה, בעוד שהיזמים מבטיחים לבנות 50 מקומות חניה ציבוריים בלבד.
בישיבת הוועדה פורסמו הדמיות נוספות של הפרויקט, שיכלול 18 קומות למלונאות ולמגורים. בתחילת הדיון, שהתקיים בהתאם לתקופה באמצעות "זום", הדגישה מלי פולישוק נציגה בעלת דעה מטעם שר האוצר: "כל תוכנית שחוסמת את קו החוף – אני לא אוהבת אותה".

חברת המועצה וסגנית ראש העיר, מיטל להבי, הלינה על כך שהקומפלקס לא יכלול מספיק שטחים ציבוריים. לטענתה, שטח של 200 מ"ר לצרכים ציבוריים באזור כל כך צפוף – אינו מהווה שטח מספיק, במיוחד לנוכח העובדה שבשאר שטחי הרחוב מתוכננים פרויקטים נוספים.

מנגד, סגן ראש העיר ראובן לדיאנסקי אמר: "מדובר באחד המקומות היותר יקרים. אנחנו צריכים לממש את נושא המלונאות. זה חלון הראווה כלפי תיירים. גם בעתות קורונה, צריך להגדיל את חדרי המלון. בניגוד לדעה של מיטל, לדעתי לא תבוא הישועה מ-200 מ"ר משטחים לטובת הציבור… אני לא רוצה לראות 140 חדרי מלון, אני רוצה לראות 200 חדרי מלון". לטענת לדיאנסקי, מדובר במיקום אידיאלי למלון שיהווה מעון רשמי לאירוח משלחות המגיעות מחו"ל לתל אביב, בדומה למקומות דומים בעולם.

בהמשך הישיבה, להבי עמדה על כך שיש להקצות שטח ציבורי גדול יותר. בתגובה, מהנדס העיר אודי כרמלי אמר כי שטחים ציבוריים נוספים עתידים להיות מוקצים ממקומות אחרים באזור, חלקם מפרויקטים סמוכים. להבי השיבה: "רוב הזיקה מגיע משטח ציבורי שלא יבנה". זאת לדבריה, מאחר ש"גורלם של פרויקטים בנמצאים באזור עדיין לא ברור".
לדיאנסקי: "במקום 200 מטר יהיו עשרה חדרים כדי שיבואו משלחות". בסופו של דבר הפרויקט אושר על ידי הרוב בעוד שמיטל להבי נמנעה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות