בימ"ש העליון שחרר נאשם בירי על יהודים בזמן מבצע "שומר חומות"

שתף כתבה עם חברים

נאשם יחד עם אדם אחר במעשה טרור, ובין היתר בירי ופציעת מתנדב של איחוד הצלה. השופט ציין לאחר התלבטות שהנאשם שהה כבר תשעה חודשים במעצר, מתוך זה שלושה חודשים במעצר מנהלי

video
בסרטון: תיעוד הירי בלוד (רשתות חברתיות באדיבות עמאר אסאדי)
בית המשפט העליון שחרר בתנאים מגבילים את עייד חסונה (29) מלוד, הנאשם בעבירות מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה בצוותא, נשיאת נשק, ושיבוש הליכי משפט (24 מאי).
בכתב האישום שהוגש נגד חסונה בדצמבר אשתקד נטען כי ב-13 במאי, במהלך מבצע "שומר חומות", הוא נפגש עם אחרים, ביניהם חברו אמסלם חסונה (נאשם אף הוא בפרשה) כאשר הוא ואמסלם היו חמושים באקדחים. נטען כי השניים דיברו על האפשרות לירות ביהודים שהגיעו לאזור ביתם.

זמן קצר לאחר מכן, כך נטען, יהודים הגיעו למקום בו שהו הנאשמים, שהתקהלו עם אזרחים ערבים אחרים סמוך למתחם האקסודוס. מכתב האישום עולה כי בשלב מסוים הגיעה למקום צעיר בן 19 שהתנדב באיחוד הצלה, כדי לבדוק האם מישהו זקוק לטיפול רפואי. נטען כי אמסלם הוציא אקדח והחל לירות במטרה לפגוע ביהודים, וכאשר זיהה את החובש החל לירות לעברו ואף פגע בו. החובש שנפצע ברגלו פונה לבית חולים. במקביל ברחו הנאשמים ממקום האירוע והסתירו את האקדח בבית חברם. 

אמסלם ברח לאחר האירוע לטורקיה, משם שב בחודש נובמבר, ואז הוא גם נעצר והפליל את חברו עייד. 

מלבד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. השופטת מרב גרינברג מבית המשפט המחוזי מרכז בלוד החליטה להשאיר את עייד במעצר עד להחלטה אחרת, בעוד שמעצרו של אמסלם הוארך עד תום ההליכים. 

סנגורו של עייד, עו"ד דרוויש נאשף, ערער על ההחלטה לבית המשפט העליון. השופט עופר גרוסקופף ציין כי הנאשם מצוי במעצר כבר תשעה חודשים, ובין היתר במעצר מנהלי. בנוסף ציין השופט כי הנאשם נעדר עבר פלילי, עד לאירוע ניהל אורח חיים נורמטיבי, ותסקיר שירות המבחן בעניינו היה חיובי.
"לא בלי התלבטות הגעתי למסקנה כי למרות חומרת המעשים המיוחסים לעורר בכתב האישום, ניתן במקרה זה להורות על העברה למעצר בפיקוח אלקטרוני", ציין השופט בהחלטתו החריגה.
עו"ד נאשף מסר בתגובה: "אנחנו בסופו של יום עושים משפט בכל מובן המילה. אני שמח ששכנענו את בית המשפט שאפשר לשחרר את מרשי על אף החריגות של ההחלטה. הדרך עוד ארוכה ואני בטוח ומקווה שנצליח להוכיח כי הנאשם לא קשור לאירוע הזה".

שוטרים במהלך מבצע שומר חומות (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות