קרית מלאכי: שלושה נעצרו בחשד לתקיפה בסכין, גרזן וגז פלפל

שתף כתבה עם חברים

הסנגורים טוענים כי דווקא המתלונן שנפצע מדקירה הוא שהחל בקטטה ולאחרונה אף "הטיל אימה" על אחרים וניסה לסחוט כספים

הפצוע פונה לבית חולים (צילום: ארכיון להמחשה: תיעוד מבצעי מד"א)

אירוע אלים התרחש ב-9 באוגוסט בקרית מלאכי, אז התקבל במשטרה ובמד"א דיווח על קטטה בפינת הרחובות השושנים ויגאל הורביץ בעיר, במהלכה נדקר צעיר בשנות ה-30 לחייו.
הנדקר פונה לבית החולים אסותא באשדוד במצב בינוני, בעוד ששוטרי תחנת קרית מלאכי ערכו סריקות נרחבות באזור ועצרו שעה קלה לאחר מכן שלושה חשודים במעורבות בקטטה.

החשודים – שי ישראל קריספי (33) מקרית מלאכי, והאחים יחיאל (30) ויאיר (36) אשטר מאשדוד וממושב שתולים – נלקחו לחקירה. למחרת ביקשה המשטרה מבית משפט השלום באשקלון להאריך את מעצרם בשמונה ימים. במהלך הדיון התברר כי במשטרה חושדים שהרקע לתקיפה הוא סכסוך על רקע עסקי. כמו כן נטען, כי במהלך התקרית שניים מהחשודים תקפו באמצעות סכין וגרזן את הקורבן, ויתכן שאף נעשה שימוש בגז פלפל במהלך האירוע. בדיון נאמר כי לצד גביית עדויות בוצעה בדיקת מצלמות האבטחה, אך טרם ברור האם האירוע האלים תועד והאם ניתן לזהות בצילומים מי מהחשודים.

הסנגורים, עורכי הדין אסף גונן וניר ליסטר והעלו טענה לפיה דווקא המתלונן הוא ש"מטיל אימה" בתקופה האחרונה ומנסה לסחוט כספים. נציג המשטרה השיב כי אכן, הדבר עולה מהתיק. עו"ד ליסטר שמייצג את קריספי אמר בדיון: "מרשי לא אחז בסכין. הוא מבקש וביקש לבצע עימות עם אותו מתלונן, שהוא לא מתלונן אלא האיש שתקף… לצערו התקיפה שלו לא צלחה והוא הפסיד. מרשי ללא עבר פלילי".
עו"ד גונן שמייצג את האחים אשטר אמר בדיון להארכת מעצרו של יחיאל: "יש פה מקרה מאוד ברור של קטטה כאשר ברור שמי שהחל בקטטה, שמי שיש לו חלק משמעותי ביותר בקטטה, זה אותו מתלונן. מדובר באזרח טוב שראה קטטה, ראה שהמעורבים בקטטה זה אנשים שמוכרים לו, והדבר האינסטינקטיבי שהוא עשה כאזרח טוב זה ללכת ולהפריד".
בתום הדיונים השופטת דורית בונדה קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרם של יאיר אשטר וקריספי עד 13 באוגוסט. מעצרו של יחיאל אשטר הוארך ביממה בלבד, לאחר שהשופטת קיבלה את טיעוני הסנגור גונן ביחס לעוצמת החשד נגדו, ולאחר מכן הוא שוחרר מהיחידה החוקרת מבלי שהובא שוב לבית המשפט.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות