כתב אישום: תושב ירכא דקר את קרוב משפחתו עקב סכסוך על אדמות

שתף כתבה עם חברים

הנאשם נעצר לאחר שנה בה היה בבריחה, ובפרקליטות טוענים כי הוא ובני משפחתו לוחצים על הקורבן ואביו להגיע לסולחה ולבטל את התלונה

זירת דקירה (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש כתב אישום נגד סוהיל תכתוב (52) מירכא, בטענה שדקר את קרוב משפחתו (2 ינואר).

לפי כתב האישום, בין משפחתו של תכתוב לבין משפחת הקורבן קיים מזה כשנתיים סכסוך על רקע חוב כספי הקשור במקרקעין. בצהרי ה-16 בנובמבר אשתקד שהה הקורבן בחניה הסמוכה לקיוסק בירכא. נטען כי באותה עת נסע הנאשם בכביש הסמוך לחניה, כשהוא נוהג בטנדר וברשותו סכין. לפי כתב האישום, בעודו בנסיעה הבחין הנאשם בקורבן ועצר את הרכב לידו, יצא כשהוא אוחז בידו סכין, הגיח מאחורי הקורבן ודקר אותו מספר דקירות בראשו, בצווארו, באוזנו ובגבו, וכן ריסס אותו בגז פלפל.

מכתב האישום עולה כי הקורבן ניסה להרחיק את הנאשם ולמנוע את המשך הדקירות בכך שמשך בחולצתו, אולם הנאשם המשיך לדקור אותו באמצעות הסכין מספר דקירות נוספות בבטנו, במהלכן אמר לקורבן: "אתה עדיין חי?".

בכתב האישום נטען כי הנאשם חדל ממעשיו רק לאחר שהורחק מהקורבן על ידי אנשים ששהו במקום, ואז חזר לרכבו ונמלט.
לקורבן נגרמו 10 פצעי דקירה וחבלה. הוא אושפז במרכז הרפואי לגליל במשך כעשרה ימים, שם קיבל טיפול ועבר ניתוח.
הנאשם, כך נטען, היה בבריחה והתחמק מהמשטרה במשך תקופה ארוכה, עד שב-7 בדצמבר אותר בבית אביו כשהוא מתחבא בין תנור בישול לארון.

התשתית הראייתית נגד הנאשם מתבססת על עדות הקורבן ושחזור שביצע, מצלמות אבטחה ואיכונים. הנאשם מכחיש את המיוחס לו, וטוען שאינו זוכר היכן היה ביום האירוע. לפי המשטרה והפרקליטות, כאשר הוטחו בו הראיות הוא מסר גרסאות שונות.

לצד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים. הפרקליטות טוענת בבקשה כי יש לנאשם קשרים אישיים ועסקיים בשטחי הרשות הפלסטינית, המחזקים את יכולתו להיעלם שוב. עוד טוענים בפרקליטות, כי לאחר מעצרו ביקשה המשטרה לחקור שוב את בני משפחתו של הנאשם, אך הם לא שיתפו פעולה ולא ניתן היה לאתרם.
זאת ועוד, בפרקליטות טוענים כי מכשיר DVR של הקיוסק, שבסמוך אליו התרחש האירוע, נתפס פתוח ללא הכרטיס שלו, ועם סכין בסמוך אליו. מהחקירה עולה כי אף אחד מהעדים אינו מעוניין להיות מעורב בסכסוך.

בפרקליטות מציינים עוד, כי מעדות הקורבן ואביו עולה כי מופעלים עליהם לחצים מטעמו של הנאשם, באמצעות מכובדים בכפר, להגיע לסולחה ולבטל את התלונה. בדומה לכך, גם במסגרת העימות בין הנאשם לבין הקורבן – לחץ עליו הנאשם לעשות סולחה ולבטל את התלונה.
הדיון בעניינו של הנאשם נדחה ל-10 בינואר על מנת לאפשר לסנגורו, עו"ד ענאן עליאן, ללמוד את חומרי החקירה בתיק.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות