כתב אישום: כך פגעו גנבי נחושת במערך ההרתעה של צה"ל בבקעת הירדן

שניים נאשמים שחתכו כבל חשמל במוצב "ברווז" בבקעת הירדן כדי לגנוב את הנחושת ממנה הוא עשוי, וגרמו להשבתת מערכת ההגנה לתשע שעות
חתכו את הכבל כדי לגנוב את הנחושת (צילום להמחשה מיוטיוב)

אירוע גניבה בבסיס צה"ל בצפון הארץ יכול היה להיגמר באסון כבד. כך עולה מכתב אישום חמור שהוגש על ידי פרקליטות מחוז צפון נגד משה משה (26) ומשה עזר (30) ממושב מיטב.

מכתב האישום עולה, כי השניים תכננו בחודש פברואר 2016 לגנוב מבסיס צה"ל בבקעת הירדן. הם לבשו מכנסי צה"ל ומעילי "פליז" במטרה להתחזות לחיילים ונסעו לבקעת הירדן ברכב ניסאן השייך לחברתו של משה משה. סמוך לשעה ארבע וחצי בצהריים הגיעו הנאשמים עם הרכב למוצב "ברווז" בבקעת הירדן, אשר היה מאויש על ידי חיילי מילואים. נטען בכתב האישום כי הם הטעו את השומר ואמרו לו שבאו לבקר את חברם המשרת במוצב, והשומר אפשר להם להיכנס.

במוצב מותקנות מערכות המנטרות התרעות בגדר הגבול עם ירדן לצורך איתור חדירות גורמים עוינים לשטח ישראל, וכן מצלמות תצפית החולשות על גזרת המוצב והגבול עם ירדן. השניים נכנסו לבונקר המוצב והבחינו שם בכבל חשמל אשר סיפק חשמל למערכת ההתרעה והתצפית. במטרה לגנוב אותו ולמכור את הנחושת ממנה הוא עשוי, הם חתכו את הכבל במגזרי ברזל. כתוצאה מכך, נותקה אספקת החשמל לאותן מערכות למשך כתשע שעות. בפרק הזמן הזה נפגע קשות מערך ההתרעה מפני חדירות של גורמים עוינים לשטח ישראל באותה גזרה של המוצב.

התביעה טוענת כי לאחר כניסתם למוצב, הנאשמים גנבו מתוך המבנים שלושה מזגנים, מדחס מזגן, כבל חשמל, ארבע מסגרות חלונות מאלומיניום וכן חלקי אלומיניום שונים.

כשמפקד המוצב יצא לאתר את מקור התקלה, הוא הבחין בשניים אותם לא הכיר ושאל אותם לזהותם. מכתב האישום עולה כי השניים הציגו עצמם כחיילים השייכים ליחידת הלוגיסטיקה.

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות כניסה למקום צבאי, פגיעה ברכוש, התחזות לחייל, התפרצות לבניין והסתייעות ברכב לביצוע פשע. כתב אישום הוגש כבר ב-17 ביולי 2017, אולם בוטל בגלל שלא התקיים שימוע לחשודים. לאחר אישור היועמ"ש וביצוע שימוע והשלמות, הוגש כתב האישום המאוחר.

הנאשמים סירבו להגיב.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט