כתב אישום: מוכר למשטרה שנדקר בחיפה רצח את החשוד בדקירה

שתף כתבה עם חברים

א', אחד משלושת החשודים ברצח, חתם על הסכם עד מדינה והודה כי סיפק את האקדח שבאמצעותו נורה למוות מהראן מוגרבי באוקטובר אשתקד

חוקר זיהוי פלילי בזירת רצח (צילום אילוסטרציה: משטרה)

כתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר חושף כי רצח מהראן מוגרבי (39) בעיר בוצע כפעולת נקם.
כפי שכבר פורסם באתר "פוסטה", עד מדינה (א') היה זה שהפליל את הנאשמים אחמד אל דחל (26) וסאמר חפאג'ה (33).

לפי כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד חאלד חכרוש ועו"ד צחי נמירובסקי, בין אל דחל לבין מוגרבי התגלע סכסוך שהחריף בערב ה-23 ביולי 2021, כאשר אל דחל נדקר בירכו ובכף ידו ברחוב החלוץ בעיר. כתוצאה מהדקירה הוא טופל במרכז הרפואי רמב"ם, ולמחרת בבוקר עזב את המרכז על דעת עצמו. לפי הפרקליטות, מאחר שמוגרבי נחקר בתיק הדקירה כחשוד, אל דחל סבר שהוא היה זה שדקר אותו, ולכן יחד עם חפאג'ה החליט לרצוח אותו.
מכתב האישום עולה כי על מנת להוציא את התוכנית לפועל פנו הנאשמים ב-1 באוקטובר ל-א', וביקשו ממנו להעביר להם אקדח שהוסתר בבניין מגוריו ושאותו החזיקו השלושה יחד.
נטען כי בערב ה-10 באוקטובר פנו הנאשמים ל-א' וביקשו ממנו להגיע לרחוב קיבוץ גלויות בחיפה. רכוב על אופניים חשמליים הוא יצא למקום, וכאשר הגיע ביקשו ממנו לבדוק האם הוא רואה ברחוב אדם רוכב על אופניים.

בכתב האישום נטען כי א' הבחין תחילה בשני רוכבים ובהמשך ברוכב אחד, ודיווח על כך לנאשמים, ששאלו אותו בתגובה: "אתה יודע לדפוק?". א' התחמק ממתן תשובה.
בהמשך, בשעה 19:40 פגש א' את הנאשמים ברחוב קיבוץ גלויות, ליד השוק הסיטונאי, מסר לידיהם את האקדח ורכב מהמקום על אופניו.

בכתב האישום נטען כי בהמשך יצא מוגרבי לרחוב מסמטה הסמוכה לביתו, כשהוא רוכב על אופניים חשמליים, והחל לרכוב אחרי א'.
במקביל, כך נטען, הנאשמים שנסעו ברכבם הבחינו במוגרבי, פגעו בו באמצעות הרכב והפילו אותו.
בשלב זה, נטען, חפאג'ה ירד מהרכב וירה לעבר מוגרבי לפחות תשע יריות ממרחק קצר. לאחר מכן נמלט יחד עם אל דחל מהמקום.
א' שהיה בקרבת מקום וצפה במתרחש נמלט לביתו, ואילו מוגרבי הובהל למרכז הרפואי רמב"ם, שם נקבע מותו.

כתב האישום מייחס לנאשמים רצח בנסיבות מחמירות והחזקה, נשיאה והובלת נשק.
כפי שכבר צוין, הראיה המרכזית נגד השניים היא עדותו של א', שחתם על הסכם עד מדינה. בעדותו הוא סיפר במפורט על אירועי אותו היום.
לפי הפרקליטות, עדותו של א' נתמכת בראיות רבות אחרות, כולל לגבי המניע, מאחר שהסכסוך בין אל דחל לבין מוגרבי היה מוכר לבני משפחותיהם, ונעשו ניסיונות רבים לערוך סולחה בין השניים.

מלבד העדויות השונות, בתיק יש גם צילומי אבטחה מהמועד הרלוונטי שבהן נראה א' במסלול הנסיעה לעבר רחוב קיבוץ גלויות, ומהמפגש עם הרכב שבו נסעו הנאשמים.

לפי עד המדינה א', כשעה וחצי לאחר הרצח שהה חפאג'ה בביתו של א' כשהוא לבוש בתחתוני "בוקסר" בלבד.
מהעדויות עולה כי א' ואדם אחר, שהעיד בפרשה אף הוא, נסעו לביתו של חפאג'ה והביאו מאשתו בגדים. גרסה זו, אומרים בפרקליטות, נתמכת באיכונים של המכשירים הניידים.

זאת ועוד, מהחקירה עולה כי רכב הסקודה שבו השתמשו הרוצחים נמכר לאל דחל כבר בחודש אוגוסט, אך הוא סיכם עם המוכר על חוזה פיקטיבי, לכאורה על מנת שלא ייקשר לרצח.
כמו כן בתיק החקירה יש עדות של אדם נוסף שטען כי לבקשת אל דחל – הוא לקח את רכב הסקודה לתיקון בשטחי הרשות הפלסטינית כחמישה ימים לאחר הרצח.
לאל דחל יש עבר פלילי בעבירות הפרת הוראה חוקית, הפרעה לשוטר, סמים ורכוש.
לחפאג'ה יש עבר פלילי בתחום הסמים.

עו"ד חליל ביאדי המייצג את הנאשם חפאג'ה מסר בתגובה: "קרוב לחודשים שמרשי היה עצור לצורכי חקירה, לא הוטחו בו ראיות פורנזיות הקושרות אותו למיוחס לו בכתב האישום מלבד העדויות של עד המדינה, שלו עצמו היתה מיוחסת בתחילת החקירה מעורבות ברצח. טרם קיבלנו את חומרי החקירה, נגיב בבית משפט לגבי סעיפי האישום".

עו"ד רונן חליוה שמייצג את אל דחל מסר בתגובה: "מדובר בכתב אישום אשר מבוסס כולו על עדות שקרית של עד מדינה ואין מלבדה כל ראיה ישירה של ממש. לאחר לימוד חומרי החקירה נתייחס בהרחבה בבית המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות