מאסר על תנאי לצעיר שמכר קנאביס לקטינים

שתף כתבה עם חברים

למרות ששירות המבחן המליץ על ענישה שיקומית, התביעה התעקשה להטיל על תלמיד ישיבה לשעבר מאסר בפועל בעבודות שירות. השופט הסכים עם הסנגור: "מאז מעצרו ערך הנאשם שינוי של ממש באורחות חייו"

עסקת סמים (צילום ארכיון להמחשה)

שוטרים מתחנת גלילות עצרו ב-20 בנובמבר 2018 את מ"ש (25) מהיישוב אלעד, בחשד שמכר קנאביס לשני קטינים. השוטרים תפסו ברשותו של החשוד 11 שקיות ונייר מקופל עם יותר מ-55 גרם קנאביס, וגם שקית עם delta THC (תרכובת כימית האחראית על ההשפעה הפסיכואקטיבית בקנאביס), משקל אלקטרוני ו-6,000 שקל במזומן.

נגד החשוד, תלמיד ישיבה לשעבר, הוגש כתב אישום שייחס לו סחר בסמים. נטען כי מלבד המכירה לשני הקטינים, ב-5 וב-11 בנובמבר הוא מכר קנאביס לאדם אחר: פעם אחת מכר לו שני גרם תמורת 160 שקל, ובפעם אחרת 10 גרם תמורת 800 שקל.

במסגרת דיונים מקדמיים בתיק הופנה הנאשם לשירות המבחן לצורך הכנת תסקיר, על מנת לבדוק את התאמתו להישפט בבית משפט קהילתי. שירות המבחן ציין כי מדובר בצעיר נורמטיבי שזוהי לו הסתבכות ראשונה עם החוק, שמאז מעצרו גילה מוטיבציה מוגברת להשתקם.

סנגורו של הנאשם, עו"ד ניר ליסטר, הגיע בהמשך להסדר דיוני עם יחידת התביעות של משטרת מחוז תל אביב, במסגרתו הוגש לבית משפט השלום בעיר כתב אישום מתוקן ממנו נמחקה העסקה בה נטען כי מכר 10 גרם קנאביס תמורת 800 שקל. בהתאם להסכמות, הנאשם נשלח לשירות המבחן לצורך הכנת תסקיר.

שירות המבחן ציין כי מדובר בנאשם ללא עבר פלילי, בחור ישיבה שהתרחק מהדת, שלקח אחריות על מעשיו, מביע חרטה, ומאז מעצרו נמנע משימוש בסמים ומסר בדיקות שתן נקיות. הומלץ שלא להטיל עליו מאסר בפועל. לפי שירות המבחן, גם עבודות שירות עלולות לפגוע בשיקומו של הנאשם. כמו כן צוין בתסקיר כי מעצרו של הנאשם וההליך המשפטי הציבו עבורו גבולות.

למרות המלצות התסקיר, התביעה עתרה להטיל על הנאשם שישה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות.
מנגד הדגיש עו"ד ליסטר את נסיבותיו האישיות של הנאשם, כמו גם את העובדה כי מאז מעצרו הוא כבר הספיק להתחתן וכיום הוא עובד באופן קבוע ומצליח מאוד בעבודתו. הסנגור ציין בין היתר, כי הנאשם נוצל על ידי עבריינים שהשתמשו בו כשליח, ולא ידע שהצעירים להם הוא מוכר את הסמים הינם קטינים.

השופט שאול אבינור ציין בגזר הדין כי "מאז מעצרו ערך הנאשם שינוי של ממש באורחות חייו. הוא הפסיק לחלוטין כל מגע עם חברה שולית ועם סמים, התחתן והשתלב בעבודה יציבה. לנאשם גם מעטפת משפחתית חמה העוטפת ומחבקת אותו, שסביר להניח כי תמנע ממנו למעוד בעתיד. שירות המבחן התרשם באופן חיובי מהנאשם, לרבות בקבלת האחריות המלאה על המעשים והבעת חרטה כנה".
לבסוף, השופט הטיל על הנאשם שמונה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 6,000 שקל, פסילת רישיון נהיגה על תנאי ועבודות של"צ בהיקף של 300 שעות. כמו כן קבע השופט כי הנאשם יהיה נתון לפיקוח שירות המבחן במשך שנה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות